1. עולם
  2. גלובלי

סרי לנקה: גן העדן של המזרח

מאסתם מהליכלוך בהודו ומהישראלידה בתאילנד? בואו לסרי לנקה. המדינה שהתאוששה בשנים האחרונות ממלחמה קשה ומאסון טבע פתוחה לתיירים הרבים שמגלים אותה, ומציעה מיקס מושלם לטיול ניחוח ומופלא

סרי לנקה - קוטפות עלי התה
קוטפות עלי התה בסרי לנקה צילום: © Rawpixelimages | Dreamstime

ריקשות, מקדשים, קופים, פירות טרופיים - מתגעגעים למזרח אבל מחפשים להתרחק מהקבצנים ברחובות, מהלכלוך ברחובות ומהרעש וההמולה? סרי לנקה היא המקום בשבילכם. במרחק נגיעה מהודו המוכרת והידועה תמצאו את סרי לנקה - אי טרופי שיחזיר לכם את המזרח האהוב בחבילה נינוחה ונקיה. סרי לנקה (או ציילון בשמה הקודם) נהפכה למושבה ריבונית עצמאית ב-1948, ומאז סבלה ממלחמת אזרחים עקובה מדם ואסון צונמי אחד גדול ששיתק את המדינה כולה. עם זאת, בשנים האחרונות שורר שקט באזור, והמדינה מתפנה לארח את התיירים הרבים שמגלים ערים עתיקות, מקדשים, שמורות טבע וחופים אקזוטיים. ריכזנו עבורכם מספר מקומות שאסור לפספס בביקור באי הקסום.

» סן מאלו: פנינה קולינרית ולא מוכרת
» חשיפה לצפון: הצד האלטרנטיבי של הלסינקי
» יעדים חמים לקראת החגים הקרובים
» אביה: האי שהיוונים שומרים לעצמם
» עכבר עולם - לכל הכתבות

נגומבו (Ngombo)

יש כאלה שיעקמו את האף לאור ההמלצה הזאת, אבל סביר להניח שזה יקרה בגלל ריח הדגים שיעלה באפם. נגומבו היא עיירת דייגים חביבה הממוקמת במרחק של שעה נסיעה מעיר הבירה, קולמבו (אליה לא מומלץ להתקרב, למעט אולי למרכזי הקניות). בעיירה זאת תוכלו להחשף לעבודה המרכזית במדינה - הדייג. בכל שעות היממה תוכלו לראות את שרשרת העבודה שמתחילה בדייג, המלחת הדגים ולבסוף מכירת התוצרת בשוק הדגים הממוקם בתוך בניין גדול (ליד שער המבצר הגרמני), בו תמצאו עשרות דוכנים המציעים שם את תוצרתם - סרטנים, לברקים, דגי טונה, דגי חרב ועוד.

עיירת דייגים חביבה. נגומבו צילום: © Boggy | Dreamstime
מקדש השן, סרי לנקה צילום: Kotelnyk/Dreamstime
המקום להימלט אליו מהחום של סרי לנקה. נוארה איליה צילום: © Nikita Burukhin | Dreamstime
Horton Plains, סרי לנקה צילום: Olga Khoroshunova/Dreamstime
מנזר הסלע סיגיריה, סרי לנקה צילום: © Pklimenko | Dreamstime
אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. דמבולה צילום: © Florian Blümm | Dreamstime
ארוגם ביי, סרי לנקה צילום: Patrice Correia/Dreamstime
תגיות

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>