1. טלוויזיה
  2. ביקורות טלוויזיה

המירוץ למיליון: איפה האחריות הציבורית?

המתחרים נחתו באוסטרליה, ושוב גילינו שהפרומואים רימו אותנו: לא קיבלנו אוסטרליות עירומות, אבל כן קיבלנו מתנות סוחטות דמעות מהבית

"You are beautiful""You are beautiful too, are you famous?"(שי ואסייתית מקומית, בפלרטוט מודל 2009)

חג העצמאות עבר, הדגלים אופסנו בבוידעם, המטס עבר בשלום יחסי והשירים של יהורם גאון הוחזרו אחר כבוד למדיה דיירקט: אפשר להתלהב שוב מחו"ל. בפרומו ל"מירוץ למיליון" הבטיחו לנו בלונדיניות שלובשות מגבת בלבד, וגם אוסטרליות, שלא לובשות אפילו מגבת. האם זכינו לראות מי מהן במהלך הפרק? בוודאי שלא. אבל היי, ראינו את הפרק. בשביל זה יש פרומואים.

המירוץ למיליון: כל הכתבות, הביקורות והחדשות

למען האמת, הערב הטלוויזיוני הזה היה קשה מנשוא, ולא רק בגלל הפרומואים המכזיבים. מי שצלח מהדורת חדשות שלמה שעסקה בצירוף הדוחה של שפעת וחזירים, כולל קליפ מרהיב בנושא עיטושים והאופן שבו הם מנחילים את שארי הסמוחטה שלכם לשאר תושבי העולם, נאלץ לבהות בשקופיות חסות חוזרות ונשנות של אמפולות טיפוליות לשיער דליל, יוגורטים שמסדירים את פעולת העיכול, ואם אני לא טועה, היה אפילו תשדיר ששיווק תרופה לסרטן, או משהו בסגנון. ייתכן שלא צפיתם בתחקיר של אורנה בן-דור על הסכנות שבלחץ? מה עם קצת אחריות הציבורית?

לשחרור הסטרס של המתמודדים (להם מישהו דואג, מסתבר), הם זכו השבוע ב"חיזוק קטן" מהבית, כפי שרז מאירמן קרא לו. החיזוק התברר, כצפוי, כסוחט דמעות בלתי נדלה. מיכל התחילה לבכות עוד לפני שקטע הווידיאו מהבית שודר, ורן בדק, מאחורי הילדים, אם הגינה שלו מושקית כמו שצריך. הבלונדיניות בכו כמו תינוקות, ואחריהן גם תום וגיל, שי וגיא, מיה ואפילו עמיחי. אפילו לרז עלתה טיפת לחלוחית, שהתכתבה יפה עם עיניו הכחולות. וזה עוד לפני שהם שמעו שכדאי להם להתחיל להתארגן על אמפולות טיפוליות ואיזה נוגדן לנזלת מקסיקנית.

הפשטידות שוברות את הדס וענבל:

אחרי כל הלחץ שלנו והבכי של המתמודדים, הגיע רגע השבירה של הבלונדיניות, שקרסו כשנתבקשו לזלול שש פשטידות בשר מערביות. מה ששמעתם: פשטידות, בשר שאינו נא ואינו עכברוש, ואף בושל בתנאי היגיינה נורמטיביים – זה מה ששבר את הפייטריות הללו, שזה מספר שבועות נותנות בראש. מה שלא הצליחו לעשות הנקע ביד, מגדת העתידות הנאחסית וכל שאר התקלות שתקפו אותן בדרך – עשו חצי תריסר פשטידות בשר. מה חוץ מזה? מיה ועמיחי המשיכו לריב, רן המשיך להיות גועל נפש, שי נותר מרוכז בזוגות השדיים שמסביב. בקיצור, עסקים כרגיל.

לאחר סקירה מדוקדקת, נראה כי הדברים היחידים שקרו גם בפרומו וגם בתוכנית היו נחיתת המתמודדים באוסטרליה, שבינתיים לא נפלה מהביצועים שלהם, והופעת האורח המרגשת של אילנית, להלן – אימא של עמיחי. חוץ משני העניינים האלה, שהינם ללא ספק בעלי חשיבות לאומית, אוניברסאלית ובידורית ממדרגה ראשונה, היה הפרק הזה משמים לפחות כמו חיי הלילה במקסיקו כשכולם בעוצר. בשביל לראות שמשפחות המתמודדים פינקו אותם בקרמבו אין צורך בכל כך הרבה זמן שידור יקר. או כמו שליברמן היה מנסח את הדברים, "משעמם לך גם?"

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>