1. טלוויזיה
  2. ביקורות טלוויזיה

המירוץ למיליון: מי זכה בכסף? מי שלא זקוק לו

שיא וגיא ניצחו, מיה ועמיחי בדרך לחופה, אבל חשוב מכל: "המרוץ למיליון" הציגה לנו טלוויזיה שמשקיעה בנו יותר משאנחנו משקיעים בה, וזה הפרס הגדול באמת

תמיד עצוב לראות אנשים מפסידים, ובתוכניות מהסוג שהתרגלנו לראות יומם וליל זה עצוב במיוחד: כל רגע צפוף-אדרנלין של זוכה מאושר ועשיר טרי מלווה בעשרות רגעים נוגים של זוכים בפוטנציה, כאלה שייאלצו להתארח בתוכניות לייט נייט בכבלים, ולתהות לנצח מה היה קורה אם הם היו עושים משהו אחרת.

המירוץ למיליון הייתה תכנית הריאליטי הכי טובה בארץ 

לא הייתי מאמינה שיבוא רגע שיגרום לי להשתתף בצערו של עמיחי, אבל הלילה זה קרה: כמו כל כוכב מבטיח שיורד מגדולתו (הייתי מוסיפה משהו מצחיק על דודו טופז, אבל כמה אפשר) – גם הפעם היה קשה מנשוא לחזות בזוג הפייבוריטים מהרגע הראשון מפסידים בשנייה האחרונה, לטובת שני הגברים המסוקסים שכבר לקחו לנו את הבלונדיניות - שי וגיא.

במשימתם האחרונה למרוץ זה, אחרי שצלחו את שאלון "דע את בן זוגך", נאלצו הזוגות לגלגל גלובוס עצום וכבד במעלה גבעה תלולה. זה כבר עצוב. במשך דקות ארוכות התעקשה ההפקה לשכנע אותנו שהמרוץ צמוד, אבל הרי אנחנו כבר היינו בסרט הזה. אחרי עונה שלמה בגלות, וארוכה כמו הגלות, לא רק הזוגות עברו מטמורפוזה משמעותית – גם אנחנו כבר לא מה שהיינו. לריאליטי הטרנס-אטלנטי הזה, שהעלה את טקטיקות העריכה התחמניות לדרגות חדשות, היה מאוד קשה לשכנע שהזוגות אכן נמצאים במרחק גלגול גלובוס זה מזה, כל עוד הם לא נראו באותו הפריים. למעשה, אחרי ניסיון של עונה שלמה, גם כתוביות ה"עוד פרסומת אחת חוזרים" עוררה בצופה המיומן בעיקר חשק להתחיל לספור. אבל ברגע כלשהו, אחרי עוד הפסקת פרסומות ועוד אחת, הופיעו שי וגיא ממש מאחורי גבם של מיה ועמיחי. זהו, אזעקת אמת.

שי וגיא במטרים האחרונים אל הניצחון (תצלום: אייל אלקבץ)

שי וגיא חצו את קו הסיום ראשונים, אבל מיה ועמיחי יוכלו להתנחם בכך שזו ממש לא התחנה האחרונה במרוץ שלהם: כפי שהבהירה תגובתה של מיה (משהו בסגנון: "אולי תגיד לו להתחתן איתי?") לשאלתו התמימה של רז ("מיה, יש לך משהו להגיד לעמיחי?"), בשבילה המרוץ רק התחיל. מיליון שקלים אולי היו יכולים לעזור עם הקייטרינג, אבל איתם או בלעדיהם, היא תשים טבעת על אצבעו הרועדת של עמיחי. ועם קצת מזל, שי וגיא עוד יפנקו בצ'קים.

ואפרופו צ'קים: נכון שאף אחד מויצ"ו לא השתתף במרוץ מלכתחילה, ובכל זאת יש משהו צורם בעובדה שאת הכסף הגדול לקחו שני מתמודדים שככל הנראה ממש ממש לא זקוקים לו. נכון, אולי אני סתם חוטאת בחשיבה סטריאוטיפית, אבל א' – זה מה שעושה לך צפייה מתמשכת ומרוכזת בתוכניות ריאליטי, ו-ב' – אני בטוחה שסקר בין בוגרי המרכז הבינתחומי יוכיח בכל זאת שאיש מהם אינו נעזר בשירותי הביטוח הלאומי.

כדי להתגבר על עומס המלנכוליה והאכזבות נודה בשלב זה שאנחנו חייבים הרבה ל"מרוץ למיליון", שבמשך עונה שלמה בנתה לנו עולם מדהים של פנטזיה. אני לא מדברת על הנופים הקסומים, לא על הסט המרהיב של ההוביטים, ובוודאי שלא על האוסטרלית בבגד ים – "המרוץ למיליון" הציגה לנו טלוויזיה שמשקיעה בנו יותר משאנחנו משקיעים בה, ששומרת על המתמודדים שלה יותר מאשר מבזה אותם, שיכולה להפוך לפריק שואו ובוחרת שלא, ושבאמת מכבה את האור כשהולכים לישון. אחרי החתונה של מיה ועמיחי, זו הפנטזיה שנמשיך לחלום עליה.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>