1. טלוויזיה
  2. חדשות טלוויזיה

"הישרדות" עוברת מערוץ 10 לערוץ 2

זכיינית ערוץ 2, רשת, הודיעה כי רכשה את זכויות ההפקה של התוכנית מחברת ההפקה, וכי העונה הבאה תשודר אצלה. ערוץ 10: "הזכויות להישרדות שלנו וננקוט בכל הפעולות המשפטיות כדי להוכיח זאת"

זכיינית ערוץ 2 רשת רכשה את זכויות ההפקה והשידור של תוכנית הריאליטי המצליחה של ערוץ 10, הישרדות. רשת קנתה את הזכויות על התוכנית מידי Castaway העולמית והזכויות יועברו אליה באופן מיידי. בערוץ 10 טוענים כי רשת הטעתה את חברת ההפקה וגרמה לה לחשוב כי הערוץ כבר נסגר. "הזכויות לשידור הישרדות הן של ערוץ 10, וישראל 10 תנקוט בכל הפעולות המשפטיות על מנת להבטיח את כל זכויותיה", נמסר מהערוץ.  » הישרדות VIP - כל הכתבות והביקורות» הישרדות VIP: מופע האימים של בוקי נאהגורמים בערוץ 10 סיפרו כי הם הופתעו מהמהלך וכי ההודעה תפסה אותם במהלך עבודה לקראת העונה הבאה של הישרדות. לדברי הגורמים, החוזה עליו חתום הערוץ מול חברת Castaway כולל סעיפים המכתיבים את דרך ההיפרדות מהערוץ וכי החברה לא עומדת בתנאי החוזה. בהודעה לעיתונות מטעם ערוץ 10 נכתב כי "עתידו של ערוץ 10 נמצא בידיה של ממשלת ישראל שמעכבת כל הסדר שיאפשר את המשך פעילותו של הערוץ גם בשנים הבאות, ויש מי שמנסה לנצל את המצב לטובתו".

לאחר הודעת "רשת" על רכישת הזכויות, פנו בערוץ 10 לעו"ד ברוך כצמן, שותף במשרד "הרצוג פוקס נאמן ושות", שהוציא עבורם חוות דעת משפטית בה נכתב כי "מדובר בהפרה בוטה ומקוממת ממש של הסכם תקף המהווה, בין היתר, חציית קווים אדומים". בין היתר מפנים בערוץ את תשומת הלב לסעיף האופציה בחוזה. בדומה לחוזים בתחום הטלוויזיה, גם בחוזה אותו חתמה חברת castaway, בעלת פורמט הישרדות, עם ערוץ 10 ישנו סעיף המפרט את האופציה הקיימת לערוץ 10 כבעלת הזכויות לפורמט בישראל. בסעיף זה נכתב בין היתר כי "לבעל הזכויות (ערוץ 10) מובטחת תקופה של שלושה חודשים שתחילתה ביום שידור הפרק האחרון של העונה, בכדי לנהל משא ומתן בלעדי עם החברה (castaway) להפקת עונה נוספת של התוכנית בישראל. משא ומתן בלעדי זה ינוהל בתום לב בין החברה (castaway) ובין בעל הזכויות (ערוץ 10)". רשת מסרה בתגובה לטענות כי אין בכוונתה להתייחס ל"טענות מופרכות אלה". מוקדם יותר היום פרסמה רשת הודעה בה נכתב כי כבר במהלך השנה הנוכחית יחלו בהכנות להפקת העונה הראשונה של "הישרדות" בערוץ 2. כמו כן נכתב בהודעה: "אנו שמחים על הצטרפותה של 'הישרדות' ללוח השידורים של רשת, לצד The Voice והמירוץ למיליון". בימים אלו מגיעה לסיומה עונת ה-VIP של הישרדות בערוץ 10, אשר זוכה לנתוני רייטינג מרשימים ומצליחה מדי שבוע לגבור על התוכניות שמשודרות מולה. אחת מקורבנות הרייטינג של הישרדות היתה תוכנית הריאליטי של רשת, רוקדים עם כוכבים, שעונתה האחרונה הגיעה לסיומה לפני שבועיים ונחשבה לאחת מהחלשות ביותר של התוכנית עד כה.  יעבור יחד עם הפורמט? מנחה הישרדות, גיא זוארץיועצת ההפקה מחברת Castaway, ג'וליה דיק, מסרה כי "נהנינו לעבוד עם ערוץ 10 לאורך השנים". היא הוסיפה כי בחרנו ברשת להמשך עתידה של הסדרה בישראל, זאת בזכות יכולות ההפקה והביצוע הגבוהות שהיא הציגה בכל הטיפול בפורמטים הבינלאומיים שברשותה, וכן בזכות סט הערכים עליהם מושתת החברה"."הישרדות" משודרת בארצות הברית על ידי רשת CBS מאז שנת 2000 , בהנחייתו של  ג'ף פרובסט. עד כה זכויות השידור של "הישרדות" בישראל היו מצויות בידי ערוץ 10 ששידר 6 עונות, זאת החל מדצמבר 2007 בהנחייתו של גיא זוארץ.  Castaway היא חברה בריטית אשר פיתחה והשיקה כמה מהתוכניות המובילות באנגליה, כש"הישרדות" נחשבת לבולטת ביניהן.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>