1. טלוויזיה
  2. חדשות טלוויזיה

כוכב נולד מאחוריך: הקדם אירוויזיון ייערך בארבעה שלבים

חצי שנה לאחר שבוטל קדם האירוויזיון בדקה ה-90, חשפה רשות השידור את הפורמט של התחרות המוזיקלית השנה: השיר שייצג את ישראל ייבחר מתוך 30 שירים בארבעה ערבי תחרויות

רשות השידור חשפה את הפורמט בו ייערך הקדם אירוויזיון הבא. לפי התוכנית, שפורסמה בהודעת קול קורא למפיקים באתר רשות השידור, השיר שייצג את ישראל באירוויזיון ייבחר מתוך 30 שירים. בשלב הראשון יופיעו בשלושה ערבים שונים 10 שירים, ובכל אחד ייבחר אחד אשר יעלה לשלב הגמר. בערב הגמר יתחרו שלושת השירים שנבחרו, לצד שיר אחד שייבחר בהגרלה מתוך השירים שלא נבחרו. כל השלבים ישודרו בערוץ הראשון במהלך ינואר ופברואר, במסגרת חגיגות 40 שנים להצטרפותה של ישראל לאירוויזיון.

כזכור, בשנה שעברה בוטלה ברגע האחרון תחרות הקדם אירווזיון לאחר שהמפיק חיים סלוצקי ביטל את ההסכם עם רשות השידור להפקת התחרות. כתוצאה מכך הוחלט ברשות השידור לבטל את התחרות וכי צוות מקצועי יבחר את הנציג של ישראל לאירוויזיון. הוועדה בחרה באופן מפתיע את להקת איזבו, שלא הצליחה להעפיל לגמר.מפיקים לקחים? שירה של איזבו לאירוויזיון 2012: כהפקת לקחים למאורעות השנה שעברה הוחלט ברשות השידור להתחיל את ההיערכות לתחרות מוקדם השנה. כבר בינואר האחרון הודיעו ראשי רשות השידור כי בכוונתם להחזיר את פסטיבל הזמר והפזמון שהתקיים בעבר. התכנון, כפי שפורסם אז היה להפיק אירוע טלוויזיוני שהוא "פחות נוצץ ופחות מסחרי" מתוכניות הריאליטי המוזיקליות בערוצים המסחריים, אמר אז יו"ר רשות השידור אמיר גילת. פסטיבל הזמר המתחדש לא ינסה להתחרות בתוכניות עתירות התקציב כגון "כוכב נולד" ו"בית ספר למוזיקה", הוא הסביר,  "זה יהיה פחות צהוב ויתאים לשידור הציבורי".

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>