1. טלוויזיה
  2. חדשות טלוויזיה

מהי הפרסומת הסקסיסטית של השנה?

ממסע קידום בפייסבוק שמציע לנשים לצלם עצמן בחזיה ולהעלות לרשת החברתית, דרך "מלאכיות" שנופלות שבי לגבר עם בושם, ועד פרסומת שוביניסטית במיוחד לבירה. ארגון ויצ"ו מציג את המועמדות לפרס הפרסומת הפוגענית

עונת הפרסים כבר כמעט מאחורינו, אבל רגע לפני שמחזירים את הטוקסידו ושמלות הערב לחנות, נותר עוד פרס אחד שצריך לחלק - הפרס הסקסיסטי של השנה. גם השנה, זו השנה הרביעית ברציפות, "גאה" ויצ"ו להכריז על הפרסומות המועמדות ב"מצעד הבושה" השנתי. אין ספק שההיצע השנה בהחלט עשיר ומגוון, אבל החברות בויצ"ו ליקטו את עשרת הפרסומות הבולטות שבאמת ראויות להוקרה מיוחדת. שאפו אמיתי לחברות הפרסום שממשיכות להנציח, מדי שנה, את דמות האישה בתור פיגורה עילגת, רדודה, מחופצנת ומחומצנת, שניתן להעריך רק על איכויותיה הפיזיות.

כזכור, הזוכים המעושרים בשנה שעברה היו זרמון-גולדמן, שקטפו את המקום הראשון במצעד הבושה על עבודתם בקמפיין המיתוג החדש והסקסיסטי להפליא לקניון "ארנה". הפרסומת לקניון הצטרפה לרשימה מצומצמת של זוכי "אות הקלון", בהן הפרסומת ל"מי עדן" עם בר רפאלי (שעושה ימים כלילות לחפצן נשים, גם בחו"ל), והפרסומת לסבון הכלים "Fairy" בכיכובם של הגברים ישראל אהרוני (גבר) וגברי בנאי (אחלה גבר). » מה היא הפרסומת הסקסיסטית של 2011? השנה יוענק הפרס במסגרת האירועים הנוצצים של "יום האישה 2012", שם יבחר המפרסם הכי פוגעני על ידי ועדה מקצועית: ח"כ ציפי חוטובלי (ליכוד, אישה), מרב מיכאלי (אשת תקשורת, אישה), שירה מרגלית (סמנכ"ל רשת לשעבר, הבת של דן, ואישה), אורנה בן-דור (במאית, אישה), לאה שנירר ("מעושרת", אישה), פרופסור ענת פירסט (אשת אקדמיה, אישה) ודני נטלר (ממשרד גליקמן נטלר סמסונוב, אחלה גבר).» איזו פרסומת הכי פוגענית בעיניכם? דברו על זה בפייסבוק של עכבר העיריו"ר ויצו ישראל, גילה אשרת, אמרה הבוקר: "הפרסומות שנבחרו מציגות תמונה עגומה של הצגת נשים ונערות באופן מבזה ומשפיל המנציח תפיסות מעוותות ופרימיטיביות של דמות האישה ושל היחסים בין המינים, מכילות אלמנטים פורנוגרפיים המחפיצים את גוף האישה ומקבעים סטראוטיפים של אישה כנועה ושטחית". השנה בלטה במיוחד גם תופעה של מחיקה וטשטוש נשים מפרסומות, "תופעה שמשקפת באופן שונה התייחסות אל נשים כאובייקט מיני", לדבריה.  

הנה עשר הפרסומות ב"מצעד הבושה" המועמדות לאות הקלון הנכסף:

1. ישראכרט - רק שופינג יש להן בראש 2. AXE - כי נשים נופלות בגלל גבר עם אפטרשייב: 3. גולדסטאר - כי גברים א-ף פעם לא לבד:  4. סנו JAVEL - כי רק נשים מנקות: 5. לוריאל - כי אי אפשר לפרסם איפור בלי טקסט מטריד ודמות מפתה: 6. פרופורציה - כי החזה שלך הוא משחק בשביל הגברים:8. אפרודיטה, הפרסומת עם הסלוגן "את היהלומים תקבלי מבעלך תוך שבועיים" - כי בשביל יהלום צריך ללבוש לנז'רי מפתה.  

9. דו איט מטבחים, אשה שוכבת בכוס מרטיני - כי אשה אפשר לחפצן כמה שרוצים, במיוחד בהקשר של מטבח. 9. לואי ויטון - אשה שוכבת בפוזה מפתה על רכב כשהיא מחזיקה תיק - כי יותר קל למקם אשה חטובה על מכונית בפוזה מפתה מלחשוב על משהו יצירתי ומכובד.

10. גיבור סברינה ל-FIX - קמפיין פייסבוק בו הקונות מוזמנות לצלם את עצמן בחזיה של המותג, ולהעלות את התמונה לרשת החברתית - כי כל אשה צריכה להציג לראווה את נכסיה הגופניים באינטרנט. כי להצטלם בבגדים תחתונים ולהעלות לפייסבוק זה תמים. FIX (צילום מהפייסבוק)

תגיות

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>