פסטיבל "מנורת לילה" 2017 בנווה שאנן

פסטיבל מנורת לילה
מאירים את נווה שאנן. פסטיבל מנורת לילה צילום: מנורת לילה

פרטים

ז'אנר: מיוחדים, אמנותי, חברתי, מוזיקה מחיר: כניסה חופשית

בימים חמישי - שבת, ה-14-16 בדצמבר יתקיים פסטיבל "מנורת לילה" בין רציפי התחנה המרכזית הישנה ושכונת נווה שאנן ובגן החשמל. הפסטיבל בשיתוף עיריית תל אביב-יפו וחברת החשמל.

» מה עושים היום - לוח האירועים
» חנוכה 2017 - המדריך המלא
» הצגות חנוכה - לוח המופעים

פסטיבל האור של שכונת נווה שאנן, "מנורת לילה", הוא אירוע אמנות, מוזיקה וקולינריה לילי המתקיים זו השנה הרביעית במרחב הציבורי  - ברחובות השכונה ההיסטורית, המבוססת על צורת מנורה בת שמונה קנים. במהלך הפסטיבל הופכת השכונה לבמת שיח בין עברה ההיסטורי להווה הרב תרבותי שבה. חללים ציבוריים, מסחריים, גינות ופינות רחוב משמשים במה למיצבים ולמיצגי אמנות הנעים בין אמירה נוסטלגית למבט הבוחן את הקיים. במסגרת הפסטיבל ייהנה הקהל מיצירות אמנותיות - מיצבים, מיצגי אור, הקרנות וידאו, הופעות חיות של מוזיקה מרחבי אפריקה, חשיפה של גלריית 'המשאבה' - גלריה עירונית חדשה בשכונה, וממגוון עשיר של מנות דגל במסעדות האזור וחוויה קולינרית רב תרבותית. הפסטיבל יפתח ביום חמישי בערב בהדלקת חנוכיית וידאו, פרי יצירתם של דניאל זיני ויאיר מוס, שתוקרן על חזית מבנה תחנת הכוח הישנה של תל אביב במתחם ההיסטורי של חברת החשמל.

בין האמנים ועבודות האמנות שיוצגו בפסטיבל:

» סיגלית לנדאו - "כנאפה".
» אורי הולבן - מיצג נוסטלגי בגלריית בית המשאבות.
» שאול צמח- דימויים המדמים קשרים חברתיים ואורגניים ב- Hall of Fame.
» יובל קדם "יוריד את הירח" לגובה הרחוב.
» נשות קוצ'ינטה - טקס קפה מסורתי וסריגה תלוית מקום.
» רון גואטה ויואב רודה - 'קולנוע מרכז' המיתולוגי.
» שיר רז - צוק הכורכר עליו יושבת השכונה ע"י ביקוע חומות הבטון.
» עופר לאופר- פגיעה של מטאור.
» יבגני מרמן - מחווה לחנויות הנעליים של שנות התשעים.
» דוקטור שרמן - חוקר גרסאות סופגניות מהשכונה.
» קבוצת אטלס 110 - מסיבת אמנות בחמארה.
» עידו שרף יהפוך את צלחות הלוויין הפזורות בשכונה למסכים.
» גפן שטרן וספיר יונס - סיפורי ילדות של עמי השכונה.
» מיכל אהרוני - סימון חתכי הרחובות בקו אור.
» נבגים פרזיטיים של נטלי מנדל על פינת הרחובות פיין וארלינגר.
» גינת הגג הרב תרבותית תיפתח לקהל הרחב.
» התערוכה ״מדליקים״ – עשרות חנוכיות מעוצבות ומקוריות יאירו את חלונות הראווה של העסקים המקומיים במתחם גן החשמל. התערוכה היא פרי יוזמה של חברת חשמל, בשיתוף מעגל העסקים בשכונת גן החשמל ובהפקה של עמותת לצאת מהקופסא לקידום מעצבים צעירים. התערוכה תיפתח בערב נר ראשון של חנוכה, 12 בדצמבר - עד נר שמיני, ותכלול מגוון אירועים - סיורים, מפגשי שיח גלריה והדלקת נרות.

פסטיבל מנורת לילה
הופעות בכל ערב. פסטיבל מנורת לילה צילום: מנורת לילה

לצד כל אלה, חוגג הפסטיבל גם את עולם המוזיקה הייחודי של תושבי השכונה במספר מתחמי מסיבות והופעות. הבמה המרכזית תוקם בבית הבאר, רחוב אייגר 5, עם שלוש הופעות בכל ערב וברחבי השכונה יוכלו המבלים ליהנות מנגני עמותת 'למה כובע'. 

פסטיבל מנורת לילה יחשוף פן נוסף של נווה שאנן - סצנת הקולינריה המקומית, המספקת טעימה ממאכלים מרחבי העולם שהביאו עמם תושבי השכונה: המסעדה הפיליפינית מקפיצה פאנזיט מסורתי ומטגנת אגרולים פיליפיניים, באריתראיות, אינג'ירה ומטעמים טבעוניים. מנת פול עם גבינת פטה ופירורי פלאפל בחמאה במסעדה הסודנית של טומי, "חבש" מציעה אוכל אתיופי מסורתי, בר הבאו הסיני בנווה שאנן מציע אוכל סיני אותנטי ובר המוזג המיתולוגי מול התחנה המרכזית הישנה לשעבר מציע בירה, נקניקיות ונוסטלגיה מקומית.
הדלקת החנוכייה, תסמן את סיומו של מרוץ השליחים החברתי הראשון של חברת החשמל - "בשביל האור".
 

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>