פסטיבל מספרי סיפורים 2013

פרטים

ז'אנר: מיוחדים, ספרותי, פסטיבל

פסטיבל מספרי סיפורים 2013, חוגג 20 ויתקיים בחול המועד סוכות 19-28 בספטמבר, בתיאטרון גבעתיים בניהולו האמנותי של יוסי אלפי. השנה יצדיעו מיטב אמני הסטנד-אפ לפסטיבל, כמו גם אורחים מרומניה, פולין ואירן.» סוכות 2013 - המדריך המלאבפסטיבל  השנה ישתתפו למעלה מ- 800 מספרים, זמרים, מוזיקאים, אמנים, בדרנים, יוצרים, אנשי תקשורת, אקדמיה וחברה: ליא קניג, נתן דטנר, גורי אלפי, השר אורי אורבך, השופטת בדימוס דליה דורנר יהונתן גפן, גברי בנאי, אורי בנאי, ניצה שאול, חני נחמיאס, דן אלמגור, פרופ' רפי קרסו, יורם טהר-לב, סמדר שיר, שלמה בר, מיטל טרבלסי, קובי אשרת, השר עמיר פרץ, אלי ומריאנו, ח"כ רובי ריבלין, גלית גיאת, ג'קי לוי, מיקי קם, עירית ענבי, אבי נוסבאום, מיקה קרני, קובי אריאלי, יהושע סובול, חיים גורי, אליהו הכהן, יעקב אחימאיר, שלומי קוריאט, סנדרה שדה, מתי סרי, ליטל שוורץ, יענקל'ה בודו, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, דליה איציק, אברום בורג, גיל שוחט, חיים שפירא, "מה קשור?" ועוד רבים וטובים. בנוסף יגיעו אורחים מיוחדים מחו"ל: מספרי הסיפורים ויטק דוברובסקי (פולין), סהנד סהיבדיוואני (אירן/הולנד) ומיה מורגנשטרן (רומניה).

חוגגים 20 שנה. פסטיבל מספרי הסיפורים (צילום: גואי כהן)

האירועים הבולטים במסגרת פסטיבל מספרי סיפורים 2013:

» "20 שנות צחוק": אירוע שלם יוקדש לסיפורים הכי טובים בתולדות הפסטיבל, עם כוכבי הפסטיבל לדורותיהם, ביניהם ח"כ רובי ריבלין, דן אלמגור, יורם טהר-לב, שלמה בר שביט, יואל ריפל, וג'קי לוי.» הצדעה למיטב גיבורי התרבות הישראלית: יום הולדת 90 למשורר חיים גורי, השזור בנימי נפשה של המדינה בהשתתפות הצ'יזבטרון, אירוע "חברים מספרים אליהו הכהן", ערב חובה לחובבי התרבות והזמר העברי המתגבש לכבוד חתן פרס ישראל, מחווה לשלמה בר החוגג 70, שכולו חגיגה אחת גדולה. » "נשים זה לא צחוק": אירוע מיוחד שיעסוק בקוד הסודי שעושה לנשים לצחוק, עם פאנל נשי מצחיק במיוחד בהשתתפות מיקי קם, סמדר שיר, דינה אור ועוד. גלגל מרובע - מוזיקה, פואטיקה, מתמטיקה, גנטיקה: מפגש בימתי מופלא של יוסי אלפי, גיל שוחט, איתן פרידמן וחיים שפירא באירוע סיפורים ראשון מסוגו, המשלב מדע ואמנות. » הסטנדאפיסטים הם הילדים האובדים של מספרי הסיפורים: השנה יצדיעו לפסטיבל: אורנה בנאי, רמי ורד, קובי מימון, גורי אלפי, "מה קשור?", אלי ומריאנו, אבי נוסבאום, שלומי קוריאט ועוד. לכבוד השנה ה-20 יתקיימו גם שני מופעים לילדים עם יהונתן גפן שיספר "איך שיר נולד" וניצה שאול עם מופע מתוך סדרת המופעים המצליחה "צלילי קסם" על סיפור ילדותו של סשה ארגוב.

» ציוני דרך משמעותיים בתולדות המוסדות החשובים בישראל: ערב מיוחד בהנחיית רינה מצליח ובהשתתפות יושבי ראש הכנסת לדורותיה, יו"ר הכנסת הנוכחי יולי אלדשטיין, שבח וייס, דליה איציק, אברום בורג ושלמה הלל. חתני וכלות פרס ישראל: יעקב אחימאיר, ליא קניג, דני קרוון, מנחם גולן, סטף ורטהיימר, אסתר רוט שחמורוב ודובי זלצר יספרו את הסיפורים שמאחורי פרס ישראל. אהוד יתום, אלוף מיל שלמה גזית (ראש אמ"ן לשעבר), אלי אבידר ,רון בן ישי ואמיר אורן עם סיפורי השב"כ והמודיעין הסמויים מן העין ב"מוצאי שב"כ". סיפורי רופאים במלאת 101 שנים להסתדרות הרפואית עם ד"ר ליאוניד אידלמן ועוד. אבי בניהו, אבשלום (אבו) וילן, חיים אורון (ג'ומס), דורית ראובני ועוד יבואו לציין 100 שנה ל"השומר הצעיר", וגברי בנאי ואורי בנאי יספרו באירוע ייחודי על ירושלים שלהם.

» "והגדת לבנך": פרויקט חדש בו מעורבים יוצרי הפסטיבל המספר את סיפורן של עדות ישראל מארצות ערב ואיראן. מיטב האמנים, אנשי הרוח והתרבות יספרו במסגרת אירועים שיוקדשו לקהילות היהודיות מרחבי העולם: ערב הצדעה והערצה לאמא היהודייה, "אמא פולניה/ עיראקית, בינלאומית" יארח את מספר הסיפורים הפולני ויטולד דוברובסקי, ליא קניג, יאיר גרבוז, דוד שהרבני ועוד. אירועים נוספים יהיו "סיפורים מבית אמא בוכרית" עם אסתר רוט שחמורוב, שפרה הורן, שושנה רון ואתי ג'ון, "תימנים בירושלים" - ערב צבעוני על תולדות בני העדה בעיר עם מתי סרי, דן בניה סרי, האחים צנחני, גילה באשרי ועוד, "הסוד הגדול ממשהד" עם סיפורה של הקהילה היהודית בעיר משהד באיראן, לצד מוסיקה פרסית מקסימה בהנחיית השדרן נועם גילאור ובהשתתפות הזמר חזי פניאן ואורח מיוחד מאיראן, מספר הסיפורים סהנד סהיבדיוואני. אירוע הומאז' חגיגי יוקדש ליוצרי המוסיקה הייקית בישראל בהנחיית דודו ויצטום, עם נועם שריף ועוד רבים וטובים. אירוע מחווה לציון יום הולדת 70 לשלמה בר יביא חוויה מרוקנית בהשתתפות השר עמיר פרץ, פרופ' יוסף שטרית ועוד. ערב הסיפורים והשירים "אנחנו רומנים" יארח את הגברת הראשונה של התיאטרון הרומני, מיה מורגנשטרן, בהנחיית יואל ריפל, עם חיים ועוזי אסנר, סנדרה שדה, גבי שדה, יענקל'ה בודו ועוד. שמעון פרנס ינחה "חפלה טורקית". חוויה יוונית ומזרח תיכונית "סלוניקי-בגדד-סלוניקי" עם עליזה אביב, שרי אלפי וחני נחמיאס. נחמיאס תשתתף גם במופע "דוס צ'יקיטיטאס" ביחד עם עירית ענבי, עם סיפורים ושירים בניחוח בלקני מבית אבא. חפלה מצרית מיוחדת תארח את יפה תוסיה כהן שהיא בת לזמרת הלאומית של מצרים פאיזה רושדי. "הבולגרים באים", אירוע שמח במיוחד עם אריה מוסקונה, אלברט כהן, נחמיה דגן ופרופ' יהודה דנון.

» "דטנר על הגג": נתן דטנר מביא ממיטב ניסיונו הבימתי עם סיפורים בין תל אביב, ניו יורק, פריז, ירושלים. פרופ' רפי קרסו במופע יחיד עם סיפורים מהבטן של רופאים, בו יענה לשאלות מהקהל. כלת פרס התיאטרון 2013 רמה מסינגר, תעלה מופע קברט מיוחד, מרגש ואישי לכבוד השקת אלבום הבכורה שלה ובנוסף יתקיים אירוע סיפורים חגיגי ומיוחד לציון 100 שנה להולדת המלחין סשה ארגוב.

» סיפורי שוחד ומרמה: ערב על אירועים פליליים שיכולים לקרות לכולנו עם הדס שטייף. "גזונט אונד פרנוסע" - כלת פרס ישראל ליא קניג עם קורטוב של שמחה ביידיש. מונולוגים מהקישקע - מונולוגים מקוריים בעברית ושירים ביידיש בהווי המטבח היהודי ובהשתתפות צעירי תיאטרון יידישפיל. דובר השדים - סיפורים פרסיים קלאסיים עם סהנד סהיבדיוואני, זוכה פרס 'מספר הסיפורים של השנה' בהולנד. טייבלע והשד שלה - סיפור משעשע בביצוע מרתק ליצירתו של יצחק בשביס זינגר עם מספר הסיפורים מפולין ויטולד דוברובסקי. קצר וקולע עם מיה מורגנשטרן, הגברת הראשונה של התיאטרון הרומני במופע חד פעמי, מסחרר ומצחיק עד דמעות. מהסנהדרין עד המונדיאל - ד"ר אבשלום קור עם סיפורי המאבק על הדיבור העברי.

» עוד המופעים: "אניאינדיאני" - מופע השירים של בני בשן, מופע הסקנדלים של גדעון רייכר, "רק אתמול היה שלשום" עם עו"ד יואל ריפל, "מופע המסרים של דוקטור שכנוע" עם ד"ר יניב זייד, "בשמחה תמיד" - לני רביץ במופע חדש, בוקי נאה עם חברות וחברים מהעולם התחתון ועוד עשרות אירועים הנושקים זה לזה בעשרה ימים מרתקים.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>