פסטיבל הסרטים חיפה 2017

המועדון לספרות יפה של הגברת ינקלובה
תשעה סרטים ישראליים יתמודדו בתחרות הרשמית. "המועדון לספרות יפה של הגברת ינקלובה" צילום: יח"צ

פרטים

ז'אנר: מיוחדים, פסטיבל, הקרנה מחיר: מחירים משתנים

פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-33 בחיפה יתקיים כבכל שנה בחול המועד סוכות, בין התאריכים 5-14 באוקטובר 2017, בסינמטק חיפה ובבתי קולנוע נוספים באזור. הפסטיבל, שחוגג השנה 33 שנים להיווסדו, יכלול 13 סרטים ישראלים עלילתיים חדשים, מתוכם תשעה בתחרות הרשמית; תשעה סרטים ישראלים תיעודיים חדשים, מתוכ שבעה בתחרות התיעודית הרשמית; 48 סרטים קצרים וסרטי אנימציה; 10 סרטי יצירה צעירה. את כל מיטב התוצרת של הקולנוע הישראלי, שמככב בפסטיבלים החשובים בעולם, יוכל הקהל לראות בשבוע מרוכז של חגיגת קולנוע אמיתית. בנוסף לתחרות הישראלית יוקרנו כ-200 סרטים זרים, חלקם בהקרנות בכורה חגיגיות של המבאים הנחשבים בעולם - "Loveless" של אנדרי זבייגנצב ("לוויתן"), "להרוג אייל קדוש" של יורגוס לנתימוס ("הלבוסטר"), ו"אימא!" של דארן ארונופסקי ("ברבור שחור"). לצד אלה יוקרנו רסטורציות לציון 50 שנה ל"יפהפיית היום" של בונואל ו"הבוגר" המיתולוגי.

» כל המועמדים לפרסי אופיר 2017
» הקיץ הגדול של הקולנוע הישראלי
» מהי הקומדיה הישראלית הגדולה בכל הזמנים?
» הסרטים הכי טובים שלא זכו באופיר
» עד כמה אתם מכירים את הקולנוע הישראלי?

סרטים ישראלים בתחרות הרשמית

» "אווה - Ewa" - בימוי: חיים טבקמן. תסריט: חיים טבקמן, עמית רון. משחק: אבי קושניר, אפרת בן צור, גיל פרנק, אריה הספרי, גאיה שליטא כ"ץ  
פסטיבלים: טוקיו, בלגרד

» "אל תשכחי אותי - Don't Forget Me" - בימוי: רם נהרי. תסריט: ניתאי גבירץ. משחק: ניתאי גבירץ, מון שביט, כרמל בתו, רונה ליפז מיכאל. בכורה עולמית. 

» "בית בגליל - Outdoors" - בימוי, תסריט והפקה: אסף סבן. משחק: נועה קולר, אודי רצין, ישי גולן, עירית גדרון, ורד פלדמן, יוסי עטיה, לאורה ריבלין, גדליה בסר, אוהד קנולר, שירי בן-כהן, ג׳וי ריגר, צחי הלוי, זאב טנא, עומר עציון, נטע שפיגלמן
בכורה עולמית. 

» "הבן דוד - The Cousin" - בימוי ותסריט: צחי גראד . מפיקים: אהוד בלייברג, צחי גראד. משחק: צחי גראד, עלא דקה, אסנת פישמן

» "מונטנה - Montana" - בימוי ותסריט: לימור שמילה. משחק: נועה בירון

» "המועדון לספרות יפה של הגברת ינקלובה" –בימוי: גלעד אמיליו שנקר. תסריט: גלעד אמיליו שנקר, יוסי מאירי. משחק: קרן מור, יפתח קליין, חנה לסלאו, רזיה ישראלי, אניה בוקשטיין, אלכס אנסקי, טוביה צפיר, ליא קניג

» "מוצא אל הים – Low Tide" - בימוי ותסריט: דניאל מן. מפיקים: איתי תמיר, אילן ג'רארד/ משחק: גל הויברגר, סוזן גשוונדטנר, אמנון וולף, ערן איווניר, עומר גולדמן, חגית דסברג, עידו גדעון, עמית בר עם, עמית ברלוביץ'

לאווה יש חבר חדש
כבש את צרפת. "לאווה יש חבר חדש" צילום: יח"צ

» "העדות - The Testament" - בימוי ותסריט: עמיחי גרינברג. משחק: אורי פפר, רבקה גור, חגית דסברג שמול, אורי יניב, אורנה רוטברג

» "פוקסטרוט - Foxtrot" - בימוי ותסריט: שמוליק מעוז. משחק: ליאור אשכנזי, שרה אדלר, יהונתן שיראי

סרטים בינלאומיים נבחרים שיוקרנו:

» הקרב על המשמורת (custody) - בימוי: קסבייה לגרנד (צרפת), פרס אריה הכסף לבימוי הטוב ביותר ולסרט הביכורים הטוב ביותר, פסטיבל ונציה 2017 

» Loveless - בימוי: אנדרי זבייגנצב (רוסיה), פרס חבר השופטים, פסטיבל קאן 2017
» על גוף ונפש (On Body and Soul), בימוי: Ildikó Enyed (הונגריה) פרס דב הזהב, ברלין 2017

» אישה פנטסטית (A Fantastic Woman), בימוי: סבסטיאן לליו (ארגנטינה), דב הכסף, ברלין 2017

» הרוכב (The Rider), בימוי: קלואי ז'או ( ארה"ב), פרס הסרט "שבועיים  של הבמאים", קאן 2017

חסרי אהבה
הגאון הרוסי חוזר. "חסרי אהבה" צילום: יח"צ

» להרוג אייל קדוש( The Killing of a Sacred Deer) , בימוי: יורגוס לנתימוס, פרס התסריט, קאן 

» קִרְבה ((Closeness, בימוי: קאנטמיר בלאגוב (רוסיה),זוכה פרס פיפרסקי, פסטיבל קאן 2017

» ברוכים הבאים למונפרנאס (Montparnasse Bienvenue) בימוי: לאונור סראיי (צרפת) - זוכה פרס מצלמת הזהב, פסטיבל קאן 2017

» בני ערובה (Hostages), בימוי:ראזו גיגינשווילי (גאורגיה) פרסי הצילום והבימוי, פסטיבל סוצ'י 2017

» אמא קרח (Ice Mother), בימוי: בוהדן סלאמה (צ'כיה), פרס התסריט, פסטיבל טרייבקה 2017. 

מגידו
ישתתף בתחרות התיעודית. "מגידו" צילום: עמרי תקוע

» הקו (The Line), בימוי: פטר בביאק (סלובקיה/אוקראינה), פרס הבימוי,  קרלובי וארי 2017 

» לאווה יש חבר חדש (Ava), בימוי: לאה מיסיו (צרפת),פרס היוצרים- שבוע המבקרים, קאן 2017

» הנער מצ'אמברה ((A Ciambra, בימוי: ג'ונאס קארפיניאנו (איטליה), הסרט האירופאי הטוב ביותר-שבועיים של הבמאים, פסטיבל קאן 2017

קולנוע ישראלי עלילתי -  מחוץ לתחרות: 

» "אף אחד NO ONE" -  בימוי: לב פרודקין. משחק: סלבה ז'ולובוב, נטליה וודובינה, ליזה בויארסקיה, ג'ורג' מרצ'נקו, אלכסיי אגרנוביץ', דימה סובה, אלכסנדר פקליסטוב, סופיה קשטנובה

» 50 שנה למלחמת ששת הימים: מחווה למייק בורשטיין "אזימוט - Azimuth" - בימוי ותסריט: מייק בורשטיין. משחק: יפתח קליין, סמי שייח

» אנימציה לילדים: "אגדת המלך שלמה - The Legend of King Solomon" -  בימוי: חנן קמינסקי. תסריט: גיולה בוסורמני, חנן קמינסקי

» סרטו של ערן ריקליס מסתור, ינעל את פסטיבל הסרטים חיפה: "מסתור - Shelter" - בימוי: ערן ריקליס. תסריט: ערן ריקליס על פי "החוליה" מאת שולמית הראב. משחק: גולשיפטה פרהאני, נטע ריסקין, דורייד לידאווי, יהודה אלמגור עם האלוק בילגינר, ליאור אשכנזי

תחרות הקולנוע הישראלי התיעודי: 

» "ארץ זרה - Foreign Land" - בימוי ותסריט: שלומי אלדר. מפיקים: אהוד בלייברג, יואב זאבי

» "ג'וזף וג'וזפין – Joseph & Josephine" - בימוי: רונית טיאר. תסריט: רוביק פייגן. מפיק: אביב עגני

» "דיבוקים - Dibukim" - בימוי, תסריט והפקה: רם לוי

» "חדר ריק - Empty Room" - בימוי ותסריט: שירלי ברקוביץ'. מפיקים: שמי שינפלד, עמיתן מנלזון מפיקה שותפה שירלי ברקוביץ'

» "מגידו - Megido" - בימוי: איציק לרנר. תסריט: איציק לרנר, אורון אדר. מפיק: איציק לרנר

» "שמנה - I’m Fat" - בימוי: הלית לוי. תסריט: עידו בהט, הלית לוי. מפיקות: שולה שפיגל, דנה עדן  

» "תאוות בשרים – Carnal" - בימוי, תסריט והפקה: אבנר מצליח

קולנוע ישראלי תיעודי - מחוץ לתחרות:

» "מגירות הזיכרון -  Drawers of Memory" -  בימוי ותסריט: בוריס מפציר מפיק: צבי שפי

» "בחזרה לארץ האבות - Back to the Fatherland" - בימוי: קאת רוהרר, גיל לבנון מפיקים: קאת רוהרר, מתיאס קרס, גיל לבנון. תסריט: אנליסה רוהרר, סוזן קורדה

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>