1. במה
  2. לוח הצגות

אביב מתעורר - תיאטרון בית לסין

פרטים

ז'אנר: הצגות, מחזמר מחזאי: פרנק ווקדקינד שם האומן הראשי: נינט טייב

ב-22 באפריל מעלה תיאטרון בית לסין בתל אביב את המחזמר "אביב מתעורר", בכיכובה של הזמרת נינט טייב. המחזמר זוכה 8 פרסי טוני, מבוסס על מחזה גרמני שנכתב ב-1891 ע"י פרנק ווקדקינד. הסיפור מתרחש בגרמניה של המאה ה-19, ובמרכזו עומדת חבורת בני נוער המגלים את מיניותם. המחזה המקורי נאסר לצפייה בגרמניה, משום שהציג אוננות, עסק בהפלה, אונס, התעללות בילדים והתאבדות.

מתוך ההפקה "אביב מתעורר" (צילום דניאל קמינסקי)

בהיעדר סביבת מבוגרים המסוגלת להתמודד עם השאלות שעולות בגיל ההתבגרות, מפתחים בני הנוער שפה וחוקים משלהם. כך למשל הדמות הראשית וונדלה ברגמן המתקשה להתמודד עם סוגיות הקשורות ביחסי מין, הריון והקשר עם בני המין השני. כאשר היא פונה לאמה, על מנת לקבל תשובות, אך זו אינה מסוגלת לספק לבתה תמיכה והסברים על אורחות החיים. השיר הראשון המופיע במחזמר, הוא אולי המפורסם ביותר מתוך "אביב מתעורר" Mama who bore me אשר שרה וונדלה בעצמה. החופש המוענק למתבגרים לנהל את חייהם, פותח את השער לשורה של מעשי אלימות והתעללות, המביעים לא רק את הקושי שבסימון גבולות, אלא גם את הרצון הגדול של הדמויות באהבה וחום מצד הוריהם.

המחזמר עלה בעבר בארץ במסגרת בתי הספר למשחק, וזוהי הפעם הראשונה שהוא מועלה בתיאטרון רפרטוארי.  » לפרטים נוספים: תיאטרון בית לסין 057-4449999 שלוחה 2715

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>