1. במה
  2. כתבות

''הבן של יעקוב'' זכתה בתיאטרונטו 2009

שרית וינו-אלעד ביימה, וגליה בארי כתבה, את ההצגה הזוכה בפסטיבל תיאטרונטו 2009, שהתקיים השנה בפעם ה-19. בתחרות הצגות הילדים, שהתקיימה השנה לראשונה, זכתה ההצגה "הקרב הראשון בנחל קשישון" מאת אפרים סידון ובבימוי מאור זגורי

פסטיבל התיאטרונטו להצגות יחיד הגיע הערב (שני) לסיומו, במועדון כליף שבעיר יפו העתיקה, עם טקס חלוקת הפרסים המסורתי. חבר השופטים החליט להעניק את הפרס המרכזי, בתחרות ע"ש ניסים עזיקרי, להצגת היחיד "הבן של יעקוב", בבימויה של שרית וינו-אלעד ומאת גליה בארי. השופטים כללו השנה את את הבמאית רביד דברה והשחקנים סנדרה שדה ויפתח קליין.פרס כספי בסך 10,000 שקל, הוענק ליוצרי ההצגה הזוכה ולשחקן ליאור זוהר. זו השנה ה-19 בה מתקיים הפסטיבל והוצגו בו 15 מונודרמות בבכורה, כאשר מתוכן היו השנה גם חמש הצגות יחיד לילדים. את פרס הצגת הילדים הטובה ביותר, בסך 5,000 שקל מטעם עיריית תל-אביב - יפו, העניקו השופטים ל"הקרב הראשון בנחל קשישון" אותה כתב אפרים סידון וביים מאור זגורי. חבר השופטים בתחרות לילדים השנה כלל את מעצבת הבמה והסופרת מיקי בן כנען, השחקן עודד מנסטר ומנחת ערוץ הילדים לשעבר אפרת רייטן .» תיאטרונטו - לפרטים נוספים»הבן של יעקב - לפרטים נוספים»הקרב הראשון בנחל קשישון - לפרטים נוספים ומועדי מופעבהצגה הזוכה "הבן של יעקוב" מגלם השחקן ליאור זוהר את אברם אבוקסיס, סגן אלוף במילואים שאמור להיכנס בכל רגע ללבנון של שנת 1982 עם הגדוד שלו. המח"ט, שאינו מוכן לקחת אחריות על כאבי הראש הבלתי נסבלים התוקפים את אבקסיס, שמקורם בטיפולים שעבר בילדותו נגד גזזת., שולח אותו לרופא הצבאי שיאשר את יציאתו למלחמה. בעת שהותו של אברם אצל הרופא מתגלים דברים בעברו שזו הפעם הראשונה שהוא מדבר עליהם ומרשה לעצמו להיזכר בהם. "מדובר בהצגה חשובה, מסמך חברתי החושף את אחת הפרשות הכואבות והמזעזעות בתולדות החברה הישראלית", כך כתבו חברי צוות השופטים בנימוקיהם למתן הפרס. בהצגת הילדים הזוכה, "הקרב הראשון בנחל קשישון", מככבת השחקנית  מסקי שבירו. עלילת ההצגה, בהפקת תיאטרון המדיטק, מתרחשת בממלכה בה החליט המלך להגלות את כל בני ה-70 ומעלה,על מנת שלא ידביקו את תושבי המקום בזקנתם. הקשישים, מחליטים להקים לעצמם מדינה, והמלך מחליט לצאת נגדם למלחמה. "הפרס מוענק להצגה על חיבור משמח בין שחקנית מוכשרת, בימוי מבריק, תפאורה חכמה ומחזה המשלב קלילות, הומור ותקווה לדורות הבאים", כך כתבו חברי צוות השופטים בנימוקיהם למתן הפרס."הקרב הראשון בנחל קשישון" (צילום: אליצור ראובני)

ציון לשבח בתחרות הצגות הילדים הוענק לשחקנית דניאל קולבן על משחקה בהצגה "מלך החסידות", אותה כתבה בשיתוף עם הבמאית שירה שטרן.

»מלך החסידות - לפרטים נוספים

ציון לשבח הוענק השנה לשחקנית קארין קורט המשחקת בהצגה "לולו - הרפתקה באושוויץ" אותה כתבה עם במאי ההצגה שלומי גולן. "ליצנית באושוויץ הוא שילוב כמעט בלתי אפשרי אבל בביצוע היצירתי והנועז של קורט, מתרחש קסם שיכול לקרות רק בתיאטרון", כתבו השופטים. »לולו - הרפתקה באושוויץ - לפרטים נוספים»לולו הרפתקה באושוויץ - עוברת את גבולות הטעם הטוב לולו - הרפתקה באושוויץ (צילום: אליצור ראובני)

» תיאטרונטו - לפרטים נוספים»הבן של יעקב - לפרטים נוספים»לולו - הרפתקה באושוויץ - לפרטים נוספים»מלך החסידות - לפרטים נוספים »הקרב הראשון בנחל קשישון - לפרטים נוספים »תיאטרונטו 2009: בלגן ואכזבה בערב הפתיחה»אורפיאוס במטרו: פנינה אמיתית»הגורל היהודי בתיאטרונטו 2009

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>