1. במה
  2. כתבות

אורלי זילברשץ מעשנת, הצופים יפוצו?

בקשה לתביעה ייצוגית של 3.8 מיליון שקל הוגשה נגד תיאטרון חיפה, בטענה כי השחקנית אורלי זילברשץ מעשנת על הבמה לאורך כ-30 דקות. תגובת התיאטרון: "נציגינו המשפטיים ילמדו את התביעה לכשתתקבל"

סוכנות הידיעות הגרמנית DPA מדווחת היום כי תיאטרון חיפה עשוי להיות התיאטרון הראשון בעולם אשר מוגשת נגדו בקשה לתביעה ייצוגית על כך ששחקנית התיאטרון עישנה בהצגה. השחקנית היא אורלי זילברשץ, אשר משחקת בהצגה "המקום ממנו באתי" בתיאטרון חיפה. זילברשץ מעשנת על הבמה לאורך ההופעה דבר שנוגד את החוק למניעת עישון במקומות ציבוריים.

את הבקשה להכרה כתביעה ייצוגית הגיש לבית הדין המחוזי בחיפה עו"ד עמוס האוזנר, ראש המועצה למניעת עישון, בשם עורכת הדין עינב אברהמי. על פי כתב התביעה זילברשץ מעשנת במהלך ההופעה כחצי שעה בסך הכל, תוך שהיא פוגעת בבריאות הצופים והשחקנים האחרים, באולם התיאטרון הקטן, שמכיל 158 מושבים בלבד.

עוד נטען כי על אף שזילברשץ מגלמת דמות מעשנת, אין הכרח להדליק סיגריה בפועל, או שעל התיאטרון היה לספק לה חלופות שאינן מזיקות. לבסוף, טוענים התובעים, כי קיים ניגוד עניינים מובנה בכך שעיריית חיפה, האמורה לאכוף את חוק העישון במוסד, היא גם הבעלים של התיאטרון.

התובעים דורשים פיצוי של 1,000 שקל עבור כל צופה בהצגה, מספר שמוערך על ידם ב- 3,800 צופים בסך הכל בעונה, דבר שמעמיד את סכום התביעה על 3.8 מיליון שקל. הם נשענים על תביעות קודמות בישראל שבהם נפסק תשלום פיצוי כנגד מקומות בילוי אשר התירו עישון.

תיאטרון חיפה הגיב לפניית סוכנות הידיעות באומרו: "נציגינו המשפטיים ילמדו את התביעה לכשתתקבל".  

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>