1. לילה
  2. ברים

שכנות רעה

ה XO בר בורגר ברמת השרון מתאים אולי לארוחת צהריים, אבל בתור בר הוא שכונתי מדי: העיצוב לא מעודכן, המוזיקה סתמית והשרות מעצבן  

ה XO ברמת השרון מחזיק באחריות הכבדה של להיות בין המקומות היחידים לצאת אליהם בעיר הקטנה. בשישי בלילה מצאתי עצמי חסרת חשק להתגנדר והזמנתי חברה לשתות איתי בירה או שתיים. בדרך כלל אנחנו בוחרות לשבת באקס לארוחת צהריים מאוחרת, לנשנש המבורגר או סתם לשתות אייס קפה ביום קיץ חם. גם להגיע לשם לארוחת לילה לאחר יציאה סוערת זו אופציה טובה, אבל החלטנו לבדוק מה קורה שם דווקא בין לבין.

הייחוד של המקום מתבטא בזה שאין לו ייחוד. או שכן בעצם. בכל מקרה העיצוב לא מעודכן, המלצריות לא לובשות גופיות קטנטנות נוצצות עם שם המקום רקום עליהן והמשקאות לא מונחים על מעמד תצוגה מואר שמחליף צבעים. הכל נשאר פשוט כשבפינה הרחוקה בחצר רובצות שתי ספות שנראה כאילו נאספו מהרחוב וכרגע משרתות בעיקר חתולים. בפנים כמה תאים עם ספות מרופדות, בחירה חכמה לסובלים מקור וכמובן הבר, שמשום מה מהווה אופציה הכי פחות פופולארית. כארבעה רמקולים מפוזרים ברחבי האקס ומתחברים לרשימת הפלייליסט במחשב. יותר שכונה מזה לא תמצאו. הקהל מאוד מקומי, רמתשרוני סטייל.

התיישבנו באחד התאים בפנים. אחרי כמה דקות ניגשה אלינו מלצרית לא חייכנית במיוחד. זה לא שאני מבקשת איזה חיוך רחב חושף שיניים, אבל משהו קטן לפחות. נאדה. לא משנה באיזו שעה של היום הגענו, היא תמיד נראתה כאילו עבדה כבר 50 שעות רצוף ללא הפסקה. הזמנו חצי גולדסטאר (20 שקל) כל אחת והתחלקנו בכמה שוטים של סמבוקה (סוג של אניס, 38). הדיון העמוק לגבי כמה בירה צריך כדי להשתכר הופרע על ידי אירוע הרבה יותר מעניין שקרה בשולחן לידנו ושלא ממש יכולנו להתעלם ממנו מפאת הטונים הגבוהים שעלו ממנו. ויכוח בין שני בחורים למלצרית הפך תוך מספר דקות למהומה גדולה. מתברר שהמלצרית איבדה, לטענתם, את כרטיס האשראי של אחד מהם. ברגע שהתחלתי לחשוב שהמצב כבר ממש בלתי נסבל, הצעקות עברו לאיומים בהזמנת משטרה ובדיוק אז אחד הבחורים גילה את הכרטיס מונח לראווה על הבר. השעה היתה כבר אחרי 2:00 ואני קלטתי שמכל המהומה מסביב, שכחתי מהבירה שלי שעמדה בודדה על השולחן לצד כוסות השוטים הריקות שלא עבור ריפיל מכיוון שלא היה ממש עם מי לדבר בחצי השעה האחרונה. אמנם בר שכונתי והציפיות לא ממש גבוהות, אבל קצת שירות אפשר לקבל? עד שהמלצרית ניגשה אלינו כבר החלטנו לוותר על השוטים הנוספים מאחר וכל הדרמה הגדולה שהתרחשה הוציאה קצת את החשק. לפעמים העצלנות - לא להתלבש ולנסוע רחוק - משתלמת, לפעמים לא. הפעם לא.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>