1. לילה
  2. ברים

הפקידות הכי לוהטות בכנסייה

הגריפין הוא אמנם פיק-אפ-מגה-בר טיפוסי, עם בר רחב, מוזיקה אלקטרונית וגברים חרמנים, אבל הציצים היחידים שתראו יהיו בויטראז'ים

לערב אחד נטשו החברמנים את השכונתיות לטובת המגה-בר גריפין אשר במגדלי לוינשטיין. ובכן, אפילו העיצוב האוונגליסטי ופעמון הכנסייה שמעל הבר לא גרמו להם להמיר את דתם

מיהו אדון לוינשטיין? ובכן, אדון לוינשטיין הוא אשכנזי. ולמה שמו קבוע באותיות זהובות בראש מגדל מזוויע בדרך בגין? ובכן, זאת מאחר שכמו כל אשכנזי, אדון לוינשטיין הינו אדם בעל עושר מופלג, אשר בעזרת ממונו נבנה המגדל הנושא את שמו. אבל למה טרח אדון לוינשטיין לציין את שמו באופן בולט שכזה? ובכן, מכיוון שככל אשכנזי בעל ממון רב, אדון לוינשטיין מעוניין שעובדה זו תהיה ידועה למספר רב ככל האפשר של אנשים.

מהו גריפין? ובכן, זהו יצור מיתולוגי בעל ראש וכנפיים של נשר וגוף של אריה, שנהג בימי קדם לסמל מלכותיות מופלגת, ובימי הביניים שימש סמל למונוגמיה חסרת פשרות. אך מה הוא באמת גריפין? ובכן, זהו בר השוכן בקומת הקרקע של מגדל לוינשטיין. מה ייחודו? ובכן, בניגוד לרובם המוחלט של מתחריו, חלל הבר נבנה מלכתחילה לשם תכלית זו כחלק מתוכנית הבניין הכללית ואיפשר למעצבי הבר חירות יצירתית רבה.

ומה יצא? ובכן, זהו חלל מלבני ארוך דמוי כנסייה אוונגליסטית, כולל תקרה גבוהה משופעת, חלונות מקושתים בסגנון גותי מעל במת הדי.ג'יי (המטיף!) המוגבהת, עם ויטראז'ים המראים שתי נקבות גריפין, ציצים והכל, עטות זו על זו, ספק רבות ספק מחזרות. ויש גם פעמון כנסיות טורדני התלוי מעל הבר, אשר בעזרת חבל ארוך המשתלשל מענבלו מכים בו הברמנים מפעם לפעם, מן הסתם לציון מכשפה נוספת שהועלתה על המוקד במטבח.

מעבר לכל אלה, גריפין הינו פיק-אפ-מגה-בר טיפוסי החולק עם שכניו מעבר לכביש במתחם יד חרוצים את רוב המאפיינים: בר ארוך במרכז, רחבות ישיבה מוגבהות מסביב, מוזיקה אלקטרונית נטולת ייחוד ובליינים הנחלקים לשלוש קבוצות עיקריות - חרמנים בני 18 מיישובי הסביבה, חרמנים בני 50 מעסקי הסביבה ופקידות מכל טווח הגילאים האמור, המשמשות אובייקטים לחרמנותן של שתי הקבוצות הראשונות.

אבל מיהו החברמן? ובכן, החברמן הוא אדם מסתורי - זה הוא שחשב שכדאי לבדוק מה קורה בגריפין. לא היה מקום על הבר המרכזי, והתיישבנו ליד הבר הקטן שעל אחת הרחבות מסביב. "בוא נשב ליד הבחורות!", התלהב החברמן. הוא חשב שזה יהיה ממש קטע להזמין קוקטייל מרטיני. כשקיבל את המשקה התברר שהברמן עשה אותה טעות אופיינית ומזג לו ורמוט של חברת מרטיני (34 שקל) במקום הקוקטייל. החברמן אמר לו שמרטיני זה עם ג'ין, אז הברמן מזג לו ג'ין לתוך כוס הלואו בול (עוד 34 שקל). נו, שוין.

הבחורות שהתיישבנו לידן, גילה החברמן, היו אכן פקידות. אחת מהן רוצה לעשות הסבה לדוגמנות פנים. "למה אתה לא מציע לה להפוך אותה לכוכבת?", שאלתי את החברמן. "אני יכול להציע לה עבודת פקידות!", נקט החברמן בגישה מקורית. הזמן לא זז בגריפין. "יש כאן הרגשה של חדר המתנה", גרס החברמן. עוד צלצול פעמון בישר על מכשפה נוספת שנתפסה. תערובת ג'ין-ורמוט יבש נוספת לא עלתה על האג'נדה. בעודנו מתרחקים, אותיות הזהב של "מגדל לוינשטיין" בגבנו המשיכו להבקיע את חשכת השמים באור יקרות.

בקטנה:

עיצוב: פעמוני נוטרה דאםגישה: מרטיני זה עם ג'ין?סקס אפיל: מכשפות על המוקדמצב רוח: מחכים ליום הדיןחומר אנושי: חרמנים בגילים משתנים ופקידותפלייליסט: מה הסיפור פתאום עם אסיד ג'אז?דרינק: ורמוט יבש עם ג'ין (מרטיני!) - 68 שקל ביחדליד הדרינק: פקידות לוהטותטיפ: יש שירותים יפים - נראים כמו ציור של דה-קיריקושורה תחתונה: אין עליך לוינשטיין - גבר-גבר, הכי גבוה בעיר[

ויש מי שקראה למקום הזה בית אבות

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>