1. לילה
  2. ברים

תוכנית ההתנתקות

תורידו הילוך וכנסו לפאב הסנדק בחיפה: שולחנות עץ אלון, מטבח מצוין ומוזיקת צ'יל אאוט עם נגיעות רוקנ'רול מבטיחים ערב אינטימי ורגוע עם החברים

מגיל 13 אנחנו מכירים, ע' ואני, ומאז אנחנו חברים הכי טובים. עובדה - ביחד חרכנו את הריאות עם סיגריה ראשונה וביחד עיוותנו את הפרצוף כשאלכוהול זול שטף לנו את הגרון; התבגרנו, התחיילנו, השתחררנו, למדנו ועשינו תואר (היא עשתה שניים). בעוד יומיים היא נוסעת למזרח. משך הזמן - משהו בין עכשיו ללא ברור.

אנחנו נוסעים לפאב הסנדק, שכמו מרלון ברנדו היה לאגדה עוד בחייו. מבנה מאורך בסוף רחוב קדושי בגדד בנמל חיפה שעל דלת העץ הכבדה שלו מודבק שלט מוזהב שמודיע שהכניסה לחברים בלבד. פרייבט. למרות שאין לנו כרטיס מועדון אנחנו לוחצים על הזמזם והסנדק המקומי פותח את הדלת, מוביל אותנו לאורך שולחנות עץ אלון ומושיב אותנו מתחת לפוסטר של האב הרוחני מאיטליה, אוחז בידיו חתול אפור ונראה לא רגוע.

בשולחן לידנו מתחת לענן סיגריות, שני זוגות שהשאירו את שנות ה-40 מאחור, פירקו פלטת גבינות ונקניק (79 ₪). כשהערפל התבהר, הסתבר, שאף עגבניה לא שרדה את הצונמי והיושבים נראו שבעי רצון ומוכנים לקינוח. לא רחוק מהם שלישית גברים צעירים חגגה חתימת עיסקה מוצלחת בשני בקבוקי יין לבן, שגרם להם, איך לומר, להיות קרובים מהרגיל. הזמנו שתי בק'ס מהחבית (24 ש"ח לשליש) ושתקנו. מרוב שתיקה נהיינו רעבים. היא אמרה שהמטבח של הסנדק מסורתי ומוקפד ולאו דווקא סיציליאני. אבל גם מה שנראה הכי פשוט בתפריט, מגיע לשיאים בצלחת.

אנחנו מזמינים כריך פרגיות ומקבלים בגט טרי שחומם קלות עם פיסות עוף מתובלות בטחינה תוצרת בית וחצילים מטוגנים. כמו שע' אומרת – "בא למות". מרק הדגים הביתי (39 ₪), עשיר בטעמים, ריחני ומרגש. "אין, זה גדול", היא אומרת והעיניים הגדולות שלה נפקחות, "מעולה", היא גונחת, "אה, וגם תכתוב שיש פה מלא דגים". כתבתי.

פס הקול מתחלף, הצ'יל אאוט מפנה מקום לקצת רוקנ'רול, לא יותר מידי אגרסיבי. המקום מתמלא בשולחנות ארוכים של אנשים בשנות הארבעים והחמישים לחייהם. ליד הבר דווקא מצטופפת חבורה של צעירים, אבל אנחנו נשארים במקום, מזמינים עוד בירה, מעשנים ושוב שותקים. כי אחרי שנגמרים הסידורים, הריצות והעניינים, בעוד יומיים היא בבומביי. אז מה עוד נשאר להגיד?

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>