1. לילה
  2. ברים

תחנת דלק

אם חיפשתם מקום לשתות, להשתחרר ולהיראות, המיידלר'ס בחיפה הוא מקום בשבילכם. אולי גם תכירו סטודנטית בהפסקת לימודים. פרויקט 'חוזרים לצפון'

פאב המיידלר'ס שעל ציר החטאים החיפאי הפך כבר מזמן לחלק בלתי נפרד מהנוף של הכרמל. ואם נדייק, אז למעלה משלוש שנים שהבר השופע, שוקק החיים מהווה מוקד בילוי אטרקטיבי על ההר. לא עוד סתם תחנת ביניים בדרך לשום מקום אלא ממש עצירה לצורך התנחלות עד השעות הקטנות של הלילה. חודשיים לפני שהבעירו לנו את הצפון והמטירו עליו גשם של קטיושות חגגו שם שלוש שנים. היה שמח. היום, חודש אחרי ההתבצרות במחילות בטון, חזרו הרמקולים להרעיד את עור התוף, הבקבוקים להיעלם בתוך גרונות עמוקים וברזי הבירה לשצוף ולקצוף. שוב שמח.

יום שישי, מעט אחרי שמרגול סיימה לרדת בגדול על הכוכבים של צביקה ויממה לפני שלהקת החמסה של דרור קשטן קרטעה על הדשא המקדוני, על דלת המיידלר'ס צובאים עשרות בליינים. אותם לא מעניין שבפנים דחוס עד אפס מקום. הם רוצים לשתות, להתפרק ולחזור הביתה מנודנדים ומרוסקים. גם אם זה כרוך בשברי עמידה ובסימנים כחולים על גופם, הם צמאים. ועכשיו.  

על בר המשקאות המפואר והמשכר מצטופפים, כמעט יושבים אחד על ברכי השני, יפים ויפות, פנויים ופניות, סטודנטיות שניתקו עצמן משינון תיאוריית היחסות וסטודנטים שהגיעו לפרוק יצרים. הברמנים מג'נגלים בקבוקים מאחד לשני (ג'יימסון - 29 ש"ח, ג'יי.בי - 28 ש"ח), מרטיבים כל פה יבש, משקים את המבלים בכל טוב ומרוקנים חביות בירה (חצי גינס - 24 ש"ח, חצי קילקני - 24 ש"ח, חצי קרלסברג - 20 ש"ח, חצי טובורג - 20 ש"ח) על היושבים. הקופה רושמת,  הפעמון משמיע גונג ובעל הבית נמרח בחיוך רחב. לא, הוא לא השתגע.

בקצה הפאב, סמוך לאולם הפינתי, תקליטייה מאולתרת מפיקה מוזיקה לועזית עכשווית, מעליה מסך פלזמה מקרין עלמות חן מלאכותיות תוצרת ערוץ המדע הבדיוני. העיניים מטיילות בעצמאות וננעצות על ביריות תחרה. גברברים משוחים בג'ל בוהים באוויר עם לשון רירית ארוכה. מחשבותיהם נשמעות עד הקצה השני של הפאב. לא קשה לדמיין. מה בסך הכל הם מבקשים? טיול קצרצר בהיכל הקודש של המין הנשי. ביקור חפוז במוזיאון השעווה. לגיטימי לחלוטין. בטח לא אגואיסטי. הם לא מחפשים רק להתפנק, אלא, ואולי בעיקר, לפנק. רובם, אם לא כולם, את הלילה הזה יסיימו עם קרם לחות. כי הכרמליסטיות הענוגות והחסודות מצופות זהב טהור. כך לפחות אמרו להן אבא ואמא.

מסביב לשולחנות העץ בולסים היושבים תפריט עשיר (פטה כבד - 32 ש"ח, סטריבס ברוטב הדרים - 48 ש"ח). מלצריות מפזזות בין הכיסאות, שורפות קלוריות ושומנים מיותרים ומציצות מפעם לפעם לטרסה החיצונית לבדוק שאין טענות ומענות. בסוף הלילה גם הן יידעו אם ההשקעה הייתה משתלמת. הרי כולם כבר יודעים שטיפ זה לא רק אבקת כביסה.  

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>