1. לילה
  2. ברים

היפות בפנים, המעשנות בחוץ

בשאנטי בר, המקום הכי ירושלמי שקיים, יש אווירה כיפית, אוכל טעים, בנות יפות (שלא באות לבד) ואוויר הרים נקי מניקוטין

הרווקות הכפויה שלי נמשכת, מה שקורא שוב לסיבוב לילי. בחרדת קודש, חזרנו לבירה,  ואם כבר לירושלים, אז כדאי להגיע לבר שרק ירושלמים יודעים על קיומו, וגם זה מוטל בספק. השאנטי בר. הבר ממוקם במבנה ערבי בין סמטאות נחלת שבעה, ללא כל שילוט שיוביל אליו את התועים בדרך. אבל כשמוצאים מגלים שמדובר בבר רומנטי וחמים, עם קשתות גבוהות, רצפה עתיקה המחופה בשטיחים נאים  וקהל לקוחות מקומי ואיכותי בסביבות גיל ה-30. התיישבנו בשולחן פינתי בעל זווית אסטרטגית לסקירת הקהל. אם ציפיתם למחשופים המהוללים של תושבות תל אביב רבתי, טעות בידיכם. בנות המין היפה בירושלים מעוטפות היטב. מצד אחד, מסקרנות יותר, מצד שני, בלתי נגישות ומדיפות אוויר הרים צלול כיין. עד שמצאתי מקום שעמוס בבנות לטעמי, יפות, לא צעירות מדי, לא מבוגרות מדי, דוק הקדושה שעטף אותן הרתיע את עבדכם הנאמן.ניגשנו לבדוק את תפריט האלכוהול המגוון, מעראק ועד גלנפידיך 30, ותפריט האוכל המבטיח לא פחות. לאור הטמפרטורות הגבוהות בחרנו לשים את כספנו על מרגריטה לימון (33 שקלים האחת) ולצידן כנפיים (68 שקלים) וסלט עדנה עם נתחי אנטרקוט (52 שקלים). המרגריטה הייתה מצוינת, הסלט נהדר אבל את ההילולה האמיתית יצרו הכנפיים, שהגיעו בערימה יפה, טבעו ברוטב צ'ילי, דבש וג'ינג'ר וגרמו לנו לגרגר כחתלתולים.  

ממש אז, בעוד רוטב אדמדם ניגר על סנטרי, הבחנתי כי אחת הקדושות מנופפת לי לשלום. ניגבתי את הפנים ופניתי לעבר המלאך הקורן שלי. צעדתי לאט אבל בטוח, מנסה לחדור במבטי את ערימות הלבוש כדי לברר איזהו החזה שמסתתר תחתיו. כשכמעט הגעתי הצטרף אליה בחור אותו קיבלה בברכת שלום שלא הותירה לי ברירה אלא לפנות ולבדוק את הקיר.

מתוסכל, חזרתי לבכות על כתף שכני רק כדי להיות עד למחזה מרהיב: זוג מעשנות שהתיישבו לצידנו סולקו, ללא צורך בתלונות לקוחות, ברגישות אך בנחישות, אל השולחנות בחוץ. האכזבה התמוגגה אל מול ההבנה: כן, הנשים אינן נגישות, אבל הנה מצאתי אי של אושר בו ניתן לאנשים הנושמים אוויר נקי לחיות בחלל נקי מסיגריות. יחד עם אלכוהול איכותי ואוכל מעולה, אין סיבה שלא אחזור לשאנטי.

השורה התחתונהחומר אנושי: מעורב ירושלמיעלויות: מעט יקר.ליד הבירה: כנפיים שיעיפו אתכם לגן עדן ועוד שלל הפתעות טעימות.מוזיקה: רומנטיתמסך העשן: בחוץ (סוף סוף אני יכול לכתוב את זה)!

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>