1. לילה
  2. ברים

עליז, מקפיץ ושוקק חיים

בברברוסה החיפאי תיהנו מבר עשיר, ספות מפנקות ומוזיקה עדכנית. המרפסת החיצונית צוהלת וכדאי לנצל אותה, רגע לפני הגשם

שבועות ספורים לפני שקפץ לנסראללה הפיוז והוא שחרר את נצרת הקטיושות על איזור הצפון, לפאב הברברוסה החיפאי היתה חגיגה פרטית, מפוארת ומלאת גאווה. היתה זו מסיבת הפתיחה הרשמית של מתחם המרפסת החיצוני שבישרה על בוא הקיץ. יפים ויפות, חסונים וחטובות, גרושים וגרושות, כולם הגיעו לברך על הנולד, להרים לחיים, לנענע ישבנים לצלילי מוזיקה לועזית עכשווית ולערבב את הדם בגוף בים של אלכוהול. היה שמח. דיילות מקומיות ארוכות רגליים, מצויידות במרפסת חזיתית פרטית, שעלתה להן רק כמה גרושים, טיילו במרחב הפתוח והשקו גרונות יבשים במשקה התעתועים. בפאב הברברוסה ציינו במרקר זוהר אירוע מוצלח שהיווה עבורם את הפרומו לחודשי הקיץ הבאים. רק את השייח' היושב בבינת ג'בל שכחו להזמין. באמת לא יפה. תגובתו לא איחרה לבוא. המרחב הפתוח תפס מכסה.

בשנייה שהמלחמה יצאה לפרסומות, הטרסה בברברוסה חזרה לשקוק חיים. אף אחד לא מבזבז שם את הזמן. כי אף אחד לא יודע מה יבוא קודם - החורף הקפוא של הצפון או שובה של המלחמה מהפרסומות. בר משקאות אקטיבי וצנוע מפנק את חובבי האלכוהול, שמעדיפים בילוי תחת כיפת השמיים על ישיבה בחלל הממוזג של הבר. חביות הבירה משפריצות את קצפם בשמחה לכל עבר, כאילו אין מחר. כי אף אחד באמת לא יודע מה יהיה מחר. מלצריות חינניות מקפצות בין שולחנות העץ, בודקות את מצב הרוח ומזינות את הבליינים בפלטות גבינות, נקניקיות, שניצלונים, לא לפני שאבי העורקים שלהם טובל בוויסקי משובח או וודקה קפואה.

בפנים לא פחות עליז. מאחורי דלת ברזל כבדה ומעוצבת בעיטורים יצירתיים נפרס בר משקאות עשיר, מגוון שנמתח כמעט לכל אורכו של המקום. אנשי ונשות הלילה המקומיים מפנקים את עכוזם בספות עור שחורות המפוזרות סביב השולחנות. את התפאורה המלבבת משלימה תאורה מעומעמת שמשווה לבר אינטימיות ומימד רומנטי. וכך בפינות החשוכות יותר של המקום מחליפים זוגות די.אן.איי ובודקים אחד לשני את השקדים. באין מפריע. אלא אם זו דיילת השירות שמודדת את רמת האלכוהול בדם מפעם לפעם. להזיק זה בטח לא מזיק.

אומרים עלינו החיפאים שאנחנו לא יודעים לשתות. אולי. אבל לבלות יודעים, ועוד איך יודעים. מעטים הברים בבירת הצפון שבהם מנתקים עצמם השתיינים מכיסאותיהם ומותחים איברים בקצב המוזיקה. בברברוסה אפשר למצוא את זה. אולי לא באולם הממוזג, אבל בטח בחלל הפתוח. בפנים שותים. בחוץ מנענעים. ובכל מקום משחררים ניקוטין. מה צריך יותר מזה? שניים במחיר אחד. עכשיו רק נותר לגמור את הלילה עם נסיכה מקומית, שאיבדה את הכתר בזרם האלכוהול. ההיצע במקום גדול. הביקוש אפילו גדול מכך. אז כל הקודם זוכה. השאר בוכה. יחד עם הסבון.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>