1. לילה
  2. ברים

בנות עקיבא המשתוללות

מקום מהסרטים הגלאט כשר הוא אוצר בלום בלב העיר: איפה עוד תמצאו קריוקי של בנות עקיבא, צרפתים במרפסת וספר תהילים על הבר?

מקום מהסרטים הוא כנראה הבר היחיד בתל אביב - אם לא בעולם כולו - המתהדר בשני שמות, שהרי אם תשאלו צרפתי מזדמן היכן שוכן אותו Makom Mehasratim, יקדירו פניו של לועס הצפרדעים נוכח הגסות המזרח תיכונית ששמעה יצא למרחוק, אך אם תבקשו בנימוס הנחיות לבר המפורסם La Terrasse, או אז יזככם במאור פנים: "Ah! Oui oui! La Terrasse!", ויפנה ויכוונכם למגדל אפריקה-ישראל שברחוב אחד העם, ממש מול מגדל שלום, אשר המרפסת בחזיתו (La Terrasse!) מעוטרת בשלל דגלים מתנופפים משל היה בניין האו"ם - איטליה, ארצות הברית, וכמובן הטריקולר - ואף יציין בהתלהבות יתרה כי המקום משרת קהל ציוני-דתי בעיקרו, סגור בשבת ומגיש אוכל כשר בלבד (כאן יפזול לשלולית בכביש בתקווה לאיזו צפרדע תועה).

Oui oui!, לה טראס הוא הכי מקום מהסרטים! חלל גבוה, חדש ונוצץ המתהדר בקונספט עיצובי מההזויים שנראו במחוזותינו וכולל דיוקנאות מעשה ידי אמן של מיטב כוכבי הוליווד, המעטרים את הקירות (ברוס ויליס, אל פצ'ינו ב"פני צלקת"...). ח"כ יורם מרציאנו (עבודה) חגג שם מסיבת יום הולדת, למען השם! גם אנחנו באנו לחגוג: החברמן, שמתפרנס גם הוא מהמקצוע הכי שפל בעולם, הצליח סוף-סוף (אחרי שנתיים!) למכור את כתבת הטרנד הלוהט בחברה הגבוהה: ניתוח למתיחת אשכים (חשיפה ראשונה!) - ואנחנו חגגנו, oui oui.

ברמן נאה מאחורי הבר הקטן והריק מיושבים, אך המצויד היטב, הגיש לנו משקאות באדיבות וקורקטיות שכמותן לא נראו באזור מאז הסכמי סייקס-פיקו - פינלנדיה לחברמן עם בקבוק טוניק בצד (33 שקלים לפינלנדיה, 11 לטוניק) ואבסולוט Apeach נקייה בשבילי (גם 33 שקלים) בכוס שוט קפואה, רחבה ועבה, כמו שאני אוהב. מעמדת הדי.ג'יי התברר כי זהו ערב קריוקי לכבוד מסיבת הרווקות של יעל ושרה(!), ואנו נדהמנו לגלות כ-100 נערות באזור השולחנות, שאך החליפו את חצאיות בני עקיבא בכאלו של זארה, מתחילות לטפס על השולחנות ולרקוד לצלילי השיר המתאר במידת פירוט ראויה את המתרחש בתוך מכנסיו של בני-ילד-רע, בצירוף כתוביות על המסך. הכיצד תגן על עצמה יהודייה תמה האוחזת תורה בידיה מפני רעיונות שכאלו?

בשובי מהשירותים עמד גבר צעיר ודיבר ארוכות עם החברמן, כשספר תהילים והסידור הכללי מונחים לפניהם על הבר. אמונה ואנטרקוט, קינוחים פרווה ואבינו שבשמים - החברמן הציג אותי בפני הבעלים. Oui oui, בהעדרי חפץ החברמן לדרוש בתוכנו של ספר קודש כחול שנשען על הקופה הרושמת, ובעודו שולח ידו הופיע אותו בחור צעיר והזהירו כי בספר זה (שמחמת קדושתו לא יוזכר בשמו) אין לגעת ואף לא לעיין, נתן בידיו את הסידור הכללי בִמְקום, ומשם ניאות הישר להלל ולשבח, לפאר ולקלס באוזנינו את דבר תפריטיו השונים. לבסוף הורה לברמן לכבדנו בעוד שני שוטים של ה-Apeach והניחנו לנפשנו. החברמן, אספן קנאי של אזוטריה מקומית, לא ידע את נפשו מרוב אושר כאשר עם צאתנו הורה הבעלים חד העין אף לדורמן שבפתח ה-Terrasse לכבדנו בדיסק Office Depot של מיטב להיטי המקום. אוצר בלום נמצא בלב תל אביב הישנה.

השורה התחתונהעיצוב: ברוס ויליס מעולם לא נראה יהודי יותרגישה: תפילין כבר הנחתם הבוקר?סקס אפיל: מסיבת הרווקות של שרה מבני עקיבאמצב רוח: רווקות מבני עקיבא רוקדות על שולחנותחומר אנושי: טוב - רווקות מבני עקיבאפלייליסט: אוהבת אותו כל כך נוראדרינק: אבסולוט Apeach - 33 שקליםליד הדרינק: הסידור הכלליטיפ: אין לנו על מי לסמוך אלא על אבינו שבשמיםשורה תחתונה: אוצר בלום

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>