1. לילה
  2. ברים

70 פילים: יותר נחמד מביקור בגן החיות

את האנג-אובר יום ההולדת שלה החליטה עפרה ליאור להעביר ב-70 פילים, הבר החדש בבוגרשוב, והיא בכלל לא מצטערת על זה

אחרי יותר מדי פעמים בהן חגגתי את יום הולדתי הבנתי שהשלב הקשה ביותר באסון הכרונולוגי מגיע דווקא ביום שאחרי. בשבוע המקדים ליום ההולדת אנו שקועים עד מעל צוואר בחשבון נפש וסיכום ההישגים והכישלונות שצברנו בשנה החולפת. ביום החג עצמו מרככים עבורנו את המכה השנתית החברים, המתנות וכמויות לא הגיוניות של אלכוהול ושאר ירקות. אבל בבוקר שאחרי,  מה שמצפה לחתן השמחה זו רק חמרמורת בלתי נסבלת, רשימת מטרות בלתי אפשרית לשנה הקרובה ותחושה בלתי מוסברת של זיקנה. החלטתי להוכיח שעם הגיל בא הניסיון ובניגוד לאינסטינקט הראשוני, שדרש הירגעות מול הטלוויזיה ביום שאחרי, התעקשתי השנה לבלוע את האקמול עם בירה קרה וחברה טובה. כיוון שהרגשתי ונראיתי כאילו רמסו אותי 70 פילים העדפתי ללכת לבר שמבין לליבי ועונה לאותו השם. חיפשנו את המקום החדש במעלה רחוב בוגרשוב בשעה האחרונה של יום ראשון - משוכנעות שאנחנו בדרך לשכונתי קטן ורגוע החזקנו אצבעות שבזכות היום והשעה נגיע לספארי ריק מחיות.  קומת הכניסה טיפחה את תקוותינו מאחר והיא עדיין בשלבי בנייה. בסופו של דבר תוקם בה חנות אלכוהול שתפעל במקביל לבר ותציע לכם טייק-אווי במחירים שפויים. בינתיים יש בה בעיקר קרטונים מעליהם דילגנו בקלילות וירדנו אל קומת הבר.בין החוקים של מרפי בוודאי מסתתר גם אחד שאומר שכשתצפה לערב נטוש תקבל בר גדוש - ולצערנו מרפי תמיד צודק. המרתף רחב המימדים היה מלא עד אפס מקום, ובניגוד למצופה 70 פילים רחוק מלהיות שכונתי. החלל העצום בעל התקרה הגבוהה עוצב בקווים תעשייתיים כשהוא חף מכל קישוט או קשקוש, מסביב רק קירות לבנים חשופות ומדי פעם גם כמה עמודי בטון. קרוב לכניסה נמצאת רחבה המיועדת לפיזוזים, במרכז - בר ענקי, בתוכו היו כל הערב לא פחות מ-6 ברמנים וטיפוס של כמה מדרגות מוביל לאזור של ספות מפנקות למראה. דווקא לא נכחו. פילים

אנחנו העדפנו להתרחק מההמולה והאמנו לברמן שהבטיח ואכן קיים, לשמור לנו מקום על הבר ברגע שיתפנה כיסא. הברמנית שניגשה לשרת אותנו התעקשה להפוך את הסיטואציה לאישית ולדעת את שמותינו, מה שהפך לנורא עוד יותר בכל פעם שמבטינו הצטלבו והיא מיהרה להפגין את הידע החדש שרכשה.

אבל באופן מפתיע, לנו היה נעים ונוח ושום דבר לא באמת הצליח לעצבן אותנו. הזמנו גולדסטאר מהחבית (23 שקלים) שהגיעה בכוס החביבה עלינו שמכילה 420 מ"ל - בדיוק השלוק שחסר בשליש. וויתרנו על צ'ייסר ב-10שקלים של וודקה וויסקי או פיג'לינג שהוצע לנו והתרווחנו בכיסאות שהיו נוחים באופן מחשיד, בעיקר בזכות העובדה שקצה הבר ממוקם במפלס גבוה יותר משאר החלל. זה אולי נראה כפרט שולי אבל כשכל גופי מאיים לקרוס בגלל רעידת האדמה בעוצמה של 9.5 בסולם ג'יימסון מליל אמש התחלתי להעריך מושבים רכים ונוחים.

נראה לי שאפילו הדיג'יי ריחם עליי והקפיד באותו ערב על ווליום הגיוני שאפשר שיחה נינוחה. הקהל הבוגר שאכלס את המקום היה עסוק בענייניו וגם מצידו לא נרשמו הפרעות חריגות. אז נכון שבאופן כללי אנחנו מעדיפות יצורים קצת יותר עדינים ושקטים מפילים אבל אין ספק שלכאן עוד נחזור, וכשאף אחד לא יראה אפילו נאכיל את החיות.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>