1. לילה
  2. ברים

M.A.S.H: כניסה לשרופים בלבד

מלצריות סקנדינביות, אוהדים בריטים, ואחד ששותה רק את הקצף של הבירה. מ.א.ש בתל אביב מעניק את חווית הכדורגל הכי אותנטית בישראל

המ.א.ש הוא באמת מקום סבבה לראות בו את ליגת האלופות, אבל הוא המקום המושלם ביותר לראות בו, למשל, את האדרספילד נגד מילוול במשחק מרכז-טבלה של הליגה השנייה באנגליה. אין עוד מוסד תל-אביבי שמשתווה לו באווירה ובאמצעים המתאימים לחוויית ספורט שורשית ואותנטית, כזאת שמחזירה אותך למהות האמיתית של המשחק, לפני כניסת האוליגרכים, לפני תופעת דייויד בקהאם, לפני שנייקי קנו את גמר המונדיאל. בחוץ אולי יש שלט שאומר דיזנגוף פינת ירמיהו אבל בפנים אתה יכול לעצום עיניים ולדמיין שאתה בפאב שכונתי של עיירת כורים ביורקשייר, או לכל הפחות במקלט משופץ של קיבוץ בצפון, בחברת שני ארגנטינאים ומתנדב בשם וים, צופה בהתרגשות בשידור הירדני של משחקי גביע העולם 1974 בטלוויזיה שחור-לבן בלי סאונד.

 אפשר לקבל אינדיקציה למצב ענף התיירות בישראל לפי אחוז הנורדיים בצוות העובדים: בתקופות מעוטות פיגועים למשל, רוב המלצריות בלונדיניות וחלקן אפילו לא יודעות כל כך אנגלית, רק הולנדית. הן עשויות לטעות בהזמנה שלכם ואולי לשפוך איזה דרינק, אבל הפטנט הוא שאווירת "הסבר פנייך לתייר" תמנע מכם לכעוס עליהן באמת.כשיש משחק אטרקטיבי במיוחד המקום מפוצץ כך שבערוץ הספורט כבר אוטומטית שולחים ניידת שידור, אבל למ.א.ש יש קסם מיוחד דווקא כשהוא ריק: אם תגיד לברמן שבא לך לראות את קיו.פי.אר נגד וולברהאמפטון הוא יפעיל את נוהל "עקוב אחריי" וידאג שגם אם לקחת את הגינס שלך והחלפת את הבר באחד השולחנות, אחד המסכים (יש המון) המוצב בזווית המתאימה יעבור מיד לשדר את המשחק שמעניין אותך.

בלילות של ליגת האלופות המ.א.ש עלול להתמלא בילדים עשירים ומגעילים מהרצליה, לבושים בחולצה האורגינלית הכי חדשה של רונלדיניו, כאלה שרק בגלל שלמכבי יש עונה מחורבנת קוראים לעצמם עכשיו "אוהדי בארסה". אבל רוב הזמן תתקבלו שם בהתעלמות עוינת (אם כי מעט חיננית) על-ידי חבורה די מצומצמת של קבועים עם מבטא קוקני ספק-אמיתי, למשל חברי אירגון אוהדי לידס יונייטד בארץ (כל הארבעה!) שבאים מדי שבת על מנת לקלל את שחקניהם הנמושות, שדרדרו את המועדון בעל העבר המפואר עד המקום האחרון בליגת המשנה. וגם: יש שם לקוח קבוע, עבדקן ישיש וחביב, שאוהב לשתות רק את הקצף של הבירה. הברמנים מכירים אותו ומוזגים לו באופן כזה שמשאיר בכוס טיפה בירה והמון קצף. ואף אחד לא באמת רוצה לדעת מה הסיפור.

ההמבורגר במ.א.ש, בתוספת גבינה ובייקון כמובן, מספק מאוד יחסית למדרגת המחיר שלו, אבל שאר התפריט דורש מידה של הרפתקנות מהסועד. קברנטי המקום מציעים בחוכמה אינגליש ברקפסט כמעט מלא (איפה השעועית?) בכל שעות היום, וגם פיש אנד צ'יפס. עידון או תיחכום לא תמצאו שם במטבח, אבל אין מה לעשות: צעקת "פאקין וואנקר!" כלפי שוער משמיט או שופט מושחת נשמעת הרבה יותר טוב כאשר פיסות שמונוניות של דג מטוגן עפות לך מהפה.

יש מימד ממכר לשהות במ.א.ש, וחלק מהטיפוסים שם נראים כאילו הם בעניין של ארבעה משחקי כדורגל בשבת, קליבלנד נגד מיאמי באן.בי.איי בחצות, קצת קריקט ורוגבי לפני הצהריים ואז שתי כוסות קפה ואפשר למשוך עד לפוטבול של ראשון בלילה. עבור אלה שסופשבוע כזה הוא חלומם הרטוב (מישהו אמר גרושים טריים קוראי "בלייזר"?) רק אצרף אזהרה: השירותים במאש מטונפים כמו ששירותים צריכים להיות מטונפים כשחבורת גברים מתכנסים יחד לראות כדורגל.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>