1. לילה
  2. ברים

את הקליפות זורקים על הרצפה

הקאיפריניות אולי קצת יקרות, אבל לה פאצ'נגה הכפר סבאית עושה נעים למי שרוצה לחוות ערב בניחוח מקסיקני: פשוט, פיקנטי ומלא הפתעות

הלה פאצ'נגה מכנה את עצמו בר מקסיקני והוא בין הבודדים בארץ שבאמת עומדים בדרישות. כבר בכניסה תרגישו שנזרקתם לתוך פונדק קטן בלב טיחואנה הרחוקה. אחרי שהתרגלתי לחשיכה מצאתי עצמי מדמיינת איך עוד רגע תצא גברת גדולת מימדים מהחלק האחורי עם ילד קטן בידיה ותצעק מילים לא ברורות בספרדית. מה שקצת ששבר את האווירה היה משחק הכדורגל שהוקרן על מסך ענק ובמקום מוזיקה תוססת נשמע קולם המנג'ס של השדרים.

לה פאצ'נגה עמוס תפאורה אותנטית: גלגלי כרכרות מהן משתלשלת התאורה, אוכפים, סומבררואים, פלפלים ענקיים מעץ, מה לא. התיישבנו על הבר וקיבלנו שני תפריטים פלוס קערת בוטנים. "את הקליפות זורקים על הרצפה", אמרה הברמנית.

מרחוק הבחנתי בבמה קטנה מבצבצת ועליה קלידים וגיטרה מוכנים להפעלה. יום רביעי הוא יום ההופעות הקבוע במקום ופעם בשבועיים שלושה מגיע אמן להופעה (השבוע: איה כורם). שלט סמוך לבמה מבשר על בואו של אריאל הורוביץ ואנחנו מוותרים על התענוג ועל 40 השקלים שייתווספו לחשבוננו במידה ונחליט להישאר.

הפאצ'נגה מספק פתרון לכל: הצופים הנלהבים בכדורגל סביב השולחנות עם לונג דראפטים של ווינשטפן (שני ליטר - 93 שקל), אנחנו על הבר עם חצי עין על המסך ומאחורינו זוג מסתודד בשקט על שולחן קטן לאור נר. מי שבאמת חפצים בשקט יכולים לשבת בחוץ. אתם מדמיינים בטח חצר מושקעת מאחורי הפאב אך כאן מדובר במשהו אחר לגמרי. מספר ספסלי עץ נמוכים מרופדים בכריות הוצבו בפתח הפאב, ממש על המדרכה, עם תצפית לרחוב ומרחק נגיעה מהמאבטח בכניסה.

מלצרית אנרגטית חמושה בכובע בוקרים תשרת אתכם נאמנה ותמליץ על מנות הבית. לא יכולנו שלא לבדוק את המטבח המקסיקני, אך בטננו היתה עדיין מלאה מארוחת הערב ולכן הלכנו על הנאצ'וס (34), למרות שהיה יקר מדי לטעמנו, לצד קאיפריניות (36), משקה דרום אמריקאי קלאסי. הפונדק הקטן, כפי שהחלטתי לקרוא לו, נתן תחושה אינטימית ואני יכולה להמר על כך שהנוכחים הם תושבי כפר סבא וזהו הפאב השכונתי שלהם. אחד מהבליינים חגג יומולדת (במחצית, לא לדאוג) והשולחנות סביב הגיבו ספונטנית במחיאות כפיים.

הביקור בלה פאצ'נגה גורם לך לתהות איך לעזאזל לא התנחלו בארצנו חיי הלילה והמטבח המקסיקני שמתאימים בדיוק לרוח הישראלית - פשוטים, פיקנטים, ומלאי הפתעות.

חמרמורתחניה: חינם ובשפעמהחבית: ויינשטפן, טובורג, קרלסברג, גינס, הוגרדן וסטלהחופשי על הבר: בוטניםשעות שמחות: מ-20:00 עד 21:00מהרמקולים: מגווןגיל מעבר: 18סלקציה: קלילה

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>