1. לילה
  2. כתבות

אופנת לילה: עממיקו

מה לובשים הבליינים בלילות? יצאנו לחפש את המתלבשים הטובים ביותר בחיי הלילה. תחנה שנייה: עממיקו, פסטיבל פולק בלבונטין 7

המקום: לבונטין 7, תל אביב

העת: שישי 30.11, מן הערב אל תוך הלילה.

האירוע: פסטיבל עממיקו. מיני פסטיבל של מוסיקה עממית מארה"ב, דרך הבלקנים, כורדיסטאן, צפון אפריקה ועד השטייטל שבמזרח אירופה. במסגרת הפסטיבל פקדו את במת המקום ג'וזפין פוסטר, Desert Blues, ותמיר מוסקט ותומר יוסף, חברי הלהקה הישראלית (אך לא העברית) "בלקן ביט בוקס", שכבשו את עמדת הדי ג'יי בתקלוט עממי למהדרין. הפוזה: צעירי לב-לב תל אביב, שהם ההפך הגמור מעממי, עטו על עצמם ארשת פנים אינטלקטואלית. לבושים במיטב מחלצותיהם ה"לא-מתאמצות", התאספו שוכני דיזינגוף-שינקין-קינג ג'ורג' לצד מספר לא מבוטל של מבוגרים משאר חלקי העיר, להאזין לג'וזפין פוסטר, זמרת הפולק מקולורדו, לאחר שהפרסומים המקדימים הבטיחו "בלדות שבריריות וקול ענוג כמו הרוח".

הדס, 19, "וינטג', אייטיז וכל מיני השראות"בכל יום מחדש הדס מקפידה לעמוד בתקן של אחת המתלבשות המפתיעות בתל אביב. בכל פעם שהיא עולה על האופניים מביתה שבפלורנטין אל מרכז תל אביב, היא מצליחה להגדיר מחדש פרופורציות גוף, נפחים משתנים או שילובי צבעים מיוחדים שמושפעים ממגוון סגנונות אופנה שונים. הפעם היא מסבירה: "וינטאג', אייטיז וכל מיני השראות מעולם המוזיקה, מלהקות שאני אוהבת שמשפיעות על הסגנון שלי". 

ירדן, 17, "קורי קנדי נותנת לי השראה"באופן כללי, נדמה כי מירב באי האירוע הינה אותה אוכלוסיית מתחם ה"משולש", או בועת דיזנגוף-קינג ג'ורג'-שינקין. אותם המקפידים להלך במתחם, מכירים קרוב לוודאי את פרצופה, ובעיקר את לבושה, של ירדן העובדת באחת מחנויות הבגדים באזור. לרוב היא מפתיעה בלבוש אייטיזי, בשילוב של סגנונות הנו-רייב וההיפסטר, א-ל-קורי קנדי, שאינם נפוצים במיוחד בארץ. דווקא הפעם, היא התלבשה בשונה מהרגלה בקודש, ולא פחות טוב.קאי, 24, "לא יודע מה הקשר בין גלישה ללבוש"לוגם קוקטייל לא מזוהה בצבע צהוב-ירוק, ישב קאי בשולחן הקרוב ביותר לדלת היציאה. את כוס ההיי-בול הניח בעת הצילומים בסמוך למאבטח שבכניסה ולכל אורכם הקפיד להתבונן בה ביתר תשומת לב. "גלישה נותנת לי השראה ללבוש", הסביר לאחר מכן. "אבל אני לא יודע מה הקשר".

מור, 19, "אוף פספסתי"מור לכדה את תשומת ליבי שניות ספורות לאחר שהגיעה לחזית המקום. כאשר ניהלתי עמה שיחה קצרה על מנת לשכנעה להצטלם, נראה היה כי מה שבעיקר הטריד אותה היה המופע של ג'וזפין פוסטר, אותו פספסה, מאחר שהחל די מוקדם באותו הערב. "היא אדירה", אמרה, והתעניינה אודות ההופעה שלצערה לא הספיקה לפקוד.

דנה, 22, "הדיוק מתבטא בפרופורציות"לכל אורך השניות הקצרות במהלכן אפשרה לי דנה לצלמה, היא התעסקה בעיקר בחברים שהגיעו למקום. לאחד חייכה ונופפה לשלום, לאחר ניסתה להגיד דבר מה בתנועות שפתיים, כמעט שוכחת מדוע נעמדה במקום שנעמדה (כדי להצטלם). לבסוף פלטה משפט קטוע: "אני לובשת הרבה דברים, אבל כולם מאוד מדוייקים. הדיוק מתבטא בפרופורציות או באורכים שקשה לי להגדיר, ו..."- בטרם סיימה את שהחלה להגיד, המשיכה משם לדיון צפוף עם אחד מחבריה. מיכאל, 24, "יכולתי להחליף את הנעליים""שלא יהיה כתוב 'הוא חבר בלהקת רוק', שזה ייצא צנוע". הסביר מיכאל איך היה רוצה לקרוא על עצמו כאן. מיכאל ש(לא) מנגן בלהקת רוקנ'רול מעט איזוטרית ("מאוד איזוטרית", לדבריו), שמתפרקת עוד רגעים ספורים, שאל בהתרגשות אם שמתי לב לסקסופונים שעל החולצה ומיד הוסיף "יכולתי להחליף את הנעליים שאני נועל היום באחרות. נגיד אולסטאר". "המשקפיים הן של אבא שלי בערך משנת 1949. אבא ענד אותם במשך שנים, לפני שנים, ועכשיו אחרי הרבה שנים גם אני".(צילומים: יעל סלומה)

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>