1. לילה
  2. כתבות

אופנת לילה: ליין המנדט

מה לובשים הבליינים בלילות? יצאנו לחפש את המתלבשים הטובים ביותר בחיי הלילה, והפעם: מסיבת המנדט בפאב התקליט בירושלים

המקום: פאב התקליט, בואכה עיר הקודש.

העיתוי: מוצאי שבת, רגע לפני החזרה לספסל הלימודים האקדמאיים.

האירוע: ליין המנדט. מסיבת בריט-פופ-אינדי-ניו-רייב. בניגוד לימי שישי בהם הבירה, פרט למספר סמטאות צרות, מאופיינת בשלוות קדושת השבת, במוצאי היום מתאספים בכיכר ציון שלל צעירי העיר וגודשים את האזור.

המטרה: השבת תור הזהב של האימפריה הבריטית לחיק הישראליות, אם לא בפועל, לפחות מוזיקלית.

החומר האנושי: סטודנטים מבצלאל ומהפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטה העברית, שפקדו את המקום על אף ההכרזה הדרמטית על סיום השביתה ויום הלימודים האמיתי הראשון שיתחיל בעוד שעות מספר.

אדן החלון שימש כברומטר לצפיפות במקום ולהתחממות האווירה. כל בליין שנכנס למקום מיהר תחילה להשיל מעילו העבה, ובהמשך אף שכבות נוספות, כך שנוצרה ערימה שלא הייתה מביישת ערימת בגדים לקיפול בסיום יום עבודה ברשת לביגוד מהיר ממוצעת.

אלושה, 25, "אחרי ההיתקלות הבנתי שאני אוהב אותו"אלושה, שגם תיקלט במקום, היה בייחוד גאה בסיכת הדש שהשחיל בשולי כיס הג'קט. "ג'ון בון ג'ובי הוא האליל שלי", הסביר את פשר התמונה של מי שרוב הזמן הוא דווקא אליל המין הנשי. "נתקלתי בו פעם כשהסתובבתי בניו-יורק עם אוזניות, והוא היה נראה כמו ברנש קטן עם עצמות לחיים ממש בולטות. בתמונות תמיד מצלמים אותו מלמטה, כדי שיראה גבוה, אז קשה להבין עד כמה הוא קטן עד שלא רואים אותו במציאות. אחרי ההיתקלות הבנתי שאני אוהב אותו".

 

ענבר, 24 "יש פה ווייב קדוש"מול עדשת מצלמתי רעדה ענבר עקב הקור הירושלמי, ואף טרחה להתנצל על כך. "לא הייתי בירושלים כבר ארבע שנים. חברות שלי גררו אותי לכאן מתל אביב, לעשות טיול", ניסתה להסביר את פשר חוסר יכולתה לעמוד בבלי לזוז. "תמיד הייתה לי תדמית מאוד עכורה על ירושלים, ובסוף שבוע הזה חברות שלי החליטו לנפץ אותה, ולהוכיח לי שיש חיים בירושלים. הופתעתי לגלות שבאמת יש פה ווייב קדוש", היא צחקה.

תמר, 20 "החגורה מספיק ארוכה"

"את החגורה מצאתי אצל אמא שלי לפני בערך חמש שנים", סיפרה תמר. "היא לבשה אותה כשהייתה צעירה, ואני ממש שמחתי למצוא את פריט הוינטג' הזה. כשהראיתי את המציאה החדשה לחברה, היא קרעה אותה בטעות וחשבתי שלא אוכל ללבוש אותה יותר". אך כידוע, ניסים קורים, ולפני שנה עלתה הגזרה: "עכשיו למרות שהיא נקרעה, היא מספיק ארוכה כדי שאלבש אותה על המותן, כך שהצלחתי למצוא לה שימוש".

 

שני, 21, "היום אני לבושה משעמם"מעילי העור פשטו על כל חלקה טובה בחורף האחרון. בירושלים מצאתי אותם נפוצים אף יותר מאשר בתל אביב, מעניקים לוק בעל אפיל רוקיסטי לבני שני המינים. "יש לי את המעיל הזה מגיל עשר. הוא פשוט היה ממש גדול עלי", הסבירה שני והציגה את המכפלות שפתחה על מנת שהמעיל יהיה לביש. "היום אני לבושה משעמם", הצטנעה. "האופן בו אני מתלבשת זה עניין של מצב רוח. תכננתי ללבוש הערב משהו שונה לחלוטין, אבל בגלל הקור נאלצתי להחליף ברגע האחרון".

אביעד, 24 "זה חסר סיכוי כי אני נראה עיראקי"

אביעד הוא מאותם האנשים שקו הלבוש שלהם מאוד ברור ומאופיין, ועדיין מצליח לחדש ולעניין בכול פעם מחדש באמצעות שילובים מעניינים, או פריטים מאתגרים. "אני מושפע מאוד מהלהקות הצעירות האנגליות, אותן אני אוהב", העיד על עצמו. "בסגנון הלבוש אני רבע אנגלי, ויש בי רצון להיות אנגלי עד הסוף, אבל זה חסר סיכוי כי אני נראה עיראקי. הייתי רוצה ללכת עם המראה הזה יותר רחוק, אבל אני מרגיש שאני כבר מבוגר מדי בשביל זה".

(צילומים: יעל סלומה)

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>