1. לילה
  2. כתבות

אטרף: האתר שהוציא את ישראל מהארון חוגג עשור

רק 20 אחוז מחוץ לארון? האומנם מספר הפסיביים שווה למספר האקטיביים? וכמה סטרייטים באמת מסתובבים באתר המתירני בישראל? נתונים סטטיסטיים על אטרף דייטינג, שחוגג עשר שנים

אטרף דייטינג, אתר ההיכרויות והסטוצים, מציין עשר שנים לקיומו, שבמהלכן הפך למונופול במרחב הקיברנטי־הומואי. מספר המנויים הפעילים בו כבר עבר את ה־100 אלף, אלא שלמרות שהוא מזוהה בעיקר עם הקהילה, הנתונים מראים ש־41 אחוז מהם מצהירים שהם סטרייטים. ואולם, נראה שהמספרים האלה מוטים מעט, מכיוון שבזירה האטרפית יש גולשים המונעים מפרנויות ארון וחוששים להציב ליד תמונתם (גם אם היא חסויה) את הכיתוב "מעוניין בגבר". אלה מעדיפים להתעטף באריזת פרופיל סטרייטית ולשלוח הודעות לבני מינם באופן פרטני.

חשוב להבחין גם בין מספר הפרופילים הרשומים ובין מספר האנשים שעומדים מאחוריהם, מאחר שרבים מאנשי הקהילה נוטים לתמרן בין שני כרטיסים או יותר. הראשון מיועד לעיניו של בן הזוג הפוטנציאלי, מציג תמונות סולידיות ובאופן כללי שומר על פאסון רציני; ואילו השני מכוון לריגושים של רגע וכולל רשימת העדפות במיטה בצד תמונות תואמות (סלינגים, מגפיים או סתם איברים שלופים).

רק 20 אחוז מהגולשים באטרף מצהירים שהם הומואים או לסביות מחוץ לארון. לכאורה נתון מאכזב, אבל מי שמכיר את המרקם האנושי בקהילה יעיד שחלק לא מבוטל מן המסתתרים באזור הווירטואלי חיים בעולם האמיתי כאוחצ'ות מספרות במשרה מלאה או לכל הפחות מקיימים אורח חיים חד מיני גלוי ומוצהר. לתופעה הזו יש הסבר פרקטי: רבים מההומואים באטרף חוששים שאם ישווקו את עצמם כטיפוסים "קהילתיים", תיחסם בפניהם הגישה למאגר הארוניסטים הגבריים - אלה שכותבים שהם מחפשים בחור "לא מתערבב".

מי שנמצאים עמוק בארון הם דווקא הדובים. רק חמישה אחוזים מודים בגלוי בפרופיל שלהם שהם שעירים.

66 אחוז מהגולשים מצהירים שהם לא מעשנים ו־18 אחוז מודים שכן. 16 אחוז מעידים שהם "מעשנים לפעמים" - במונחים של אטרף, מדובר בשלוש חפיסות ליום לפחות.

למרות שאחת הטרוניות הקבועות בעיר הזאת היא ש"אין מספיק אקטיביים", מהנתונים עולה שקיים שוויון בין אלה שמיקמו את עצמם על הציר האנאלי כ"נוטים לאקטיביות" ובין ה"נוטים לפסיביות". ועדיין, אין סיבה להכריז על ניפוץ מיתוס: אטרפונים מנוסים יודעים לספר שהוורסטיליים לכאורה (35 אחוז) מתגלים ברוב המקרים כמתכופפים כרוניים, אף שבסקאלה הם שומרים על ניטרליות.

בתגיות הפרופיל מתקיימת תחרות צמודה בין הנעריים לגבריים - שני קצוות דומיננטיים בקהילה. כשליש מהגולשים מצהירים שהם "מחפשים זוגיות" ומספר דומה של משתמשים הצמידו לפרופיל שלהם את התווית "לעכשיו". כלומר, מחפש זיון. רבים מהם מציבים בחזית הכרטיס את שני היעדים האלה גם יחד. אלה נוטים להוסיף כיתוב מתנצל בנוסח: "מחפש בעל, אבל בינתיים לא מתנזר". 18 אחוז מצמידים לפרופיל שלהם את התווית "מצויד", אף שהקריטריונים לאימות הנתון הזה לא ממש ברורים.

כחלק מחגיגות העשור השיק אטרף לאחרונה אריזה גרפית חדשה שמאחדת את מחלקת הדייטינג עם ממשקי הבילויים והבלוגים. מנהלי האתר איל הבר וניר צדיקריו מספרים שבקרוב תשודרג גם הגרסה החו"לית של האתר לטובת התיירים וציידיהם. בימים אלה נבנה גם ממשק פיזור גיאוגרפי בחתך של מטרות גלישה. באמצעות הזנת כתובת מדויקת (שתישאר חסויה) יוכל הגולש לקבל את מפת האנשים שגרים בקרבתו ושתרים אחר בידור דומה לשלו, ברדיוס גמיש שייקבע על ידו - מהבלוק הספציפי (זיון בקינג ג'ורג' 25), דרך שכונות (כוס קפה ברמת אביב) ועד חבלי ארץ (אורגיה בגליל המערבי). באחרונה נוספו לאתר התגיות "HIV Friendly" ו"נשא HIV". הבר וצדיקריו מספרים שבאמצעותן התפוגגה מעט החשאיות של הנושא. "ברגע שנשאים יכולים להשתמש בפילוח כזה באפשרויות החיפוש, הם מאתרים משתמשים רבים שנמצאים באותו מצב, והתחושה היא הרבה יותר לגיטימית", מסביר צדיקריו, "האיתור דרך תווית מתנהל בדיוק באותו האופן שבו מאתרים מישהו דרך תחומי עניין, מראה או טווח גיל".

ביום שישי תתקיים באומן 17 מסיבה בסימן עשר שנים לאטרף. בתוכנית - הדי.ג'יי הקטור רומרו, מסה של תמונות גלויות ותפאורה באווירה וירטואלית.

אטרף במספרים:כל המספרים - שיעור מבעלי הפרופיל באתר

מחוץ או בתוך הארון?מחוץ: 20%בתוך: 20%לא מגלים: 60%סטרייטים: 41%

אקטיבי או פסיבי?אקטיבי: 25%ורסטילי אקטיבי: 13%ורסטילי: 35%ורסטילי פסיבי: 12%פסיבי: 15%

התכונות הפופולריות בפרופילים:גברי: 25.3%חלק: 23.1%נערי: 22.1%גבוה: 20%מצוייד: 18%שחום: 17.8%שרירי: 14.1%קעקועים: 10%

סטטוס: מחפש זוגיות: 32.4%לא מחפש קשר: 19.4%בזוגיות פתוחה: 6.3%בקשר מונוגמי: 4.2%

גילאים:18-21: 17%22-29: 46%30-39: 27%40-49: 7%50 ומעלה: 3%הגיל הממוצע באתר: 29

מקום מגורים:תל אביב והמרכז: 61.7%חיפה: 6%ירושלים: 5%באר שבע: 2%

» עשור לאטרף - לכל הפרטים

» מסיבות סוף השבוע - שלוש מסיבות בפחות מ - 50 שקלים

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>