1. לילה
  2. כתבות

עכברי ברים: הפרנקי בחיפה

פאב שכונתי עם אוירה אינטימית ונעימה. כל מה שצריך בשביל ערב עם חברים

הפרנקי שייך לסוג הפאבים שנראה שהולכים וצוברים תאוצה בחיפה: פאבים קטנים, 25 איש בלחץ, בניגוד למגה פאבים שיכולים לאכלס פי ארבע ויותר אנשים.

באופן אישי, אני מת על מקומות כאלה. האווירה אינטימית יותר והצפיפות נעימה ולא דורסנית. הפרנקי לא ממש השתנה מאז הפעם האחרונה שפקדתי אותו, אי שם בשנה שעברה. כמה שולחנות בחוץ, דלפק בר ארוך בפנים פלוס ארבעה־חמישה מקומות ליד, וזהו. ריהוט עשיר עם הרבה עץ שמשרה אווירה אינטימית, כיאה לבר שכונתי, עם לקוחות קבועים יחסית (לא ילדים) שנראה שתמיד תמצא ביניהם איזה פרצוף מוכר. התיישבנו שלושה, והזמנו חצי גולדסטאר (25 שקל, מאוחר יותר נגמע גם שליש, ב־23 שקל), חצי פאולנר (26 שקל) וקנדיאן קלאב (35 שקל) עם ג'ינג'ר אייל (תוספת של שני שקלים). מהמטבח, שנמצא בערך מטר מכל פינה בבר (אין לי מושג איך הם מצליחים לייצר אוכל בפינה הזעירה הזו – אבל זה עובד!), הזמנו ברוסקטות עם סינטה (52 שקל) - מנה שבעבר טעמתי אותה שם והיתה מצוינת, אבל משום מה הפעם היתה רק נחמדה ותו לא. ניחא, קורה.

על גבי מסך המחשב כתוב משהו כמו "Israeli Music Sucks" עם שם החברה שמספקת את המוזיקה. מוזר, כי הפרנקי הציע תמהיל שנע בין טוב מאוד לבינוני, למשל מוזיקה ישראלית טובה לצד להיטי אייטיז או נייטיז משמימים. מצד שני, הווליום היה מדויק, ולא הפריע לשיחה בין שלושה אנשים שהיו צמודים זה לזה.

אם אני לא טועה, הפרנקי פתוח כבר שלוש שנים בערך וזה אומר שהוא, כנראה, התייצב על עצמו. הקהל נאמן, האווירה טובה ורגועה והוא מתאים בול למשבצת הפאב השכונתי הקטן והאינטימי. היצע האלכוהול מספק (במחיר ממוצע עד מעט יקר), המטבח יכול להשביע מאוד או סתם לספק נשנוש קל - כל מה שצריך לערב שתייה עם חברים. או שכנים.  

פרנקי, ליטניס 4. טל': 052-5592111. פתוח: א'-שבת, 19:00 עד הלקוח האחרון.

תגיות

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>