1. מוזיקה
  2. ביקורות הופעות

רג'ינה ספקטור בהופעה: בדיוק במידה

עם יכולת להעצים את הדברים הפשוטים, שימוש בעברית בכמות מסחרית ובעיקר חמידות אין קץ, המוזיקאית האמריקאית-יהודייה סיפקה הופעה מצוינת שהתעלתה גם על הופעות הענק של הקיץ הנוכחי

רג'ינה ספקטור בהופעה בישראל 2017
ניצחה את הופעות הפארק. רג'ינה ספקטור צילום: גאיה סעדון

ביום שני צפוי לנו ליקוי חמה, אירוע של פעם בכמה שנים. כשהוא קורה אנשים מוצאים עצמם בוהים בהתפעלות ביצירה הנפלאה שנגלית לעיניהם. השתאות שכולה עונג מכך שהם זכו להיות במקום הנכון בזמן הנכון כדי לצפות במופע נדיר שכזה. באופן לחלוטין לא אירוני ומאוד אקטואלי, התיאור הזה זהה לחלוטין להופעה של רג'ינה ספקטור, כמו זאת שהתקיימה אמש (שבת, ה-19 באוגוסט) באמפי פארק רעננה.

» רג'ינה ספקטור בישראל - כל הפרטים
» אסתר רדא בראיון מיוחד
» ההרכב Forest עולה על הגג
» שירי החובה של שון פול
» בעיות שמיעה: טורי איימוס הולכת רחוק
» מדור מוזיקה עכבר העיר

רג'ינה ספקטור בהופעה בישראל 2017
צילום: גאיה סעדון
רג'ינה ספקטור בהופעה בישראל 2017
גורמת להשתאות. רג'ינה ספקטור נהנית מכל רגע צילום: גאיה סעדון

בביקורה השלישי בישראל, ספקטור באה בעיקר כדי לקדם את אלבומה האחרון והשביעי במספר "Remember Us To Life", שבעקבותיו יצאה לסיבוב הופעות בן שנתיים שהגיע לסיום בישראל. האלבום האחרון החזיר את ספקטור אחורה מבחינה מוזיקלית - את מערבולת הרגשות הסוערת של אלבומה הקודם החליף אלבום מלא בשירים יותר פשוטים וקצת שמחים יותר ופחות, והדיאלוג בין השמחה לכעס הורגש לאורך כל הערב.

את ההופעה בחרה ספקטור לפתוח במעין טקס ליום הזיכרון עם גירסת ספוקן וורד רכה לשיר "שלום עליכם". השירה בעברית היא כבר מסורת מבחינתה, בדומה לביקורה הקודם ב-2014, אז החליטה לבצע את "הליכה לקיסריה" בזמן ההופעה בקיסריה (מעניין שעל רעננה אף פעם לא כתבו שירים). בתום הטקס התפנתה ספקטור לפסנתר שילווה אותה לאורך מרבית ההופעה. היא ביצעה ברצף את "Folding Chair" ואת "Eat", שני שירים נפלאים מאלבומה "Far" ולאחריהם הגיע רצף נוסף, הפעם מהאלבום החדש, כאשר ספקטור ביצעה את "Grand Hotel" ואת "Tornadoland".

רג'ינה ספקטור בהופעה בישראל 2017
צילום: גאיה סעדון
רג'ינה ספקטור בהופעה בישראל 2017
בת בית. ספקטור עושה עליה צילום: גאיה סעדון

ספקטור היא כבר סוג של בת בית בישראל - אף אחד לא מבקש ממנה להחרים אותנו, ה-BDS לא טורח, רוג'ר ווטרס מכתבים לא שולח, כי הם יודעים שאין ויכוח. הופעות של רג'ינה ספקטור תפורות בדיוק למידות האהובות על הקהל בלבנט. אנחנו מוחאים כפיים כשאומרים לנו, ושרים את המילים לכל השירים אבל מכירים רק את הלהיטים. ואיך אנחנו מתמוגגים מכל "תודה" בעברית שהיא משגרת לעברנו כאילו הייתה הילדה הכי יפה באוטובוס של תגלית.

ולזכותה של ספקטור יאמר שהיא באמת חיננית. היא הופכת כל דבר לחמוד - החל מהטון החמוד שלה כשהיא מדברת בעברית חמודה, או כשהיא טועה במילים של השיר או אומרת "שלום רדיו" לקהל שמאזין בבית. אחרי ביצוע מרטיט ל-"Apres Moi" המפורסם, בו ספקטור הפליגה בין השורות הקיריליות והפגינה את המבטא הרוסי הסקסי ביותר, היא עצרה כדי לדבר על המצב המאוד לא נעים שמתרחש בשבועות האחרונים בארצות הברית ("הנאצים חזרו, מוקדם מהצפוי" כלשונה) הקהל מחא לה כפיים באהדה השמורה רק לחברה בחוג המשפחתי. מיד לאחר מכן היא הקדישה לנשיא האמריקאי הנוכחי את "Ballad Of A Politician" הקודר ומנבא הרעות.

רג'ינה ספקטור בהופעה בישראל 2017
צילום: גאיה סעדון
רג'ינה ספקטור בהופעה בישראל 2017
מעצימה את הפשטות. ספקטור מפנקת צילום: גאיה סעדון

בניגוד לשאר חברותיה לתת ז'אנר נערת הסופט-פופ שפרח בתחילת המילניום, ספקטור השכילה לשמור על רלוונטיות לאורך השנים. רק השנה הספיקה לתרום את קולה לפרויקט הרמיקסים למחזמר "המילטון" ולפני מספר שנים קיבלה הזמנה לחבר את שיר הנושא ללהיט של נטפליקס "כתום זה השחור החדש", ו"You've Got Time" היווה הפתעה נעימה במהלך ההופעה. גם כי נדיר שספקטור מבצעת אותו בלייב, וגם כי זה היה השיר שהצליח באמת להרקיד את הקהל.

תופעת ההרקדה המשיכה גם לתוך ההדרן, בו ספקטור ביצעה את "Fidelity","“Hotel Song" והלהיט הגדול ביותר שלה - "Samson" המרגש אותו ביצעה ללא להקת הליווי שלה. בסוף הערב, נוכחתי לגלות את כוחה האמיתי של רג'ינה ספקטור - היכולת לקחת דברים פשוטים ולהעצים אותם. בין אם אלה שירים פשוטים שהופכים למרגשים תחת אצבעותיה, או אם מדובר בצמד מילים כמו "תודה רבה" שיוצא מפיה בקול ענוג. אפילו בקיץ כל כך גדוש בהופעות, גם הופעה קטנה ברעננה מנצחת הופעות ענק בפארק הירקון.

רג'ינה ספקטור בהופעה, ה-19 באוגוסט, אמפי פארק רעננה

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>