1. מוזיקה
  2. כתבות

הקברט של איה כורם

באלבומה השני, שיצא בקרוב, איה כורם מתרחקת מהפופ ומתקרבת לג'אז, קברט וקאנטרי. ראיון לרגל צאת הסינגל הראשון

הבוקר יצא לרדיו סינגל חדש של איה כורם, הראשון מתוך אלבום חדש שעתיד להגיע לחנויות בעוד כחודשיים. בתחילת 2006 הוציאה היוצרת את אלבום הבכורה, "איה כורם", שהיה מטרה לחצי הביקורת וכלל להיטי רדיו רבים ובהם "קיץ", "שיר אהבה פשוט" ו"יונתן שפירא". האלבום נהפך לסמן של רדיו "אמצע הדרך", בין השאר בזכות מלות השירים הקלילות ובזכות היותה בוגרת בית הספר למוזיקה רימון, כמו אריק ברמן וקרן פלס, שהוציאו גם הם אלבומים מצליחים באותה תקופה.

את הסינגל החדש, "הסוף של הסיפור", היא אף כתבה עם ברמן. השיר מתרחק, לדבריה, מהסגנון הפופי שייחד את האלבום הראשון. "השיר החדש הוא די רוקיסטי", אומרת כורם. "ההחלטה להוציא שיר ראשון בגוון של רוק לא היתה מכוונת. כשיושבים להחליט איזה סינגל ייצא ראשון נכנסים למשוואה הרבה נעלמים. פשוט בחרתי שיר טוב, שקיבל תגובות טובות מהסובבים ונראה לי שהוא יכול להתחבב על אנשים".

האלבום החדש, "שפה זרה", יהיה שונה מאוד מקודמו. "השיר הראשון", היא אומרת, "מייצג את רוח האלבום מהבחינה שאין בו שום דבר פופי". במשך תקופה ארוכה היא הופיעה ברחבי הארץ בליווי פסנתר וצ'לו וזו אחת הסיבות שבגללה האלבום יהיה הרבה יותר אקוסטי ו"אין בו אלקטרוניקה בכלל".

היא מכחישה ששינתה את הסגנון המוזיקלי בגלל הביקורות שספגה. "ביקורות שקיבלתי ודיונים על גלגל"צ שהתעוררו בגללי נכנסים לחדר העבודה, אני מעכלת אותם ויש להם השפעה מסוימת", היא אומרת. "אבל כשאני יושבת וכותבת, השירים נוצרים בתוכי, בלי קשר ממשי להשפעות מהחוץ. הכיוון המגוון של האלבום, שכולל שירים בסגנון ג'אז, קברט ואפילו קאנטרי, הוא הכיוון שאליו השירים לקחו וזה מה שבא לי לעשות. כשהקלטתי את האלבום הקודם לא ידעתי בדיוק מה שאני רוצה לעשות עם השירים. עכשיו טביעת האצבע שלי נמצאת בכל פרט ופרט. אומרים שככל שאמן מתבגר, הבחירות שלו נעשות יותר נועזות".

עם זאת, היא בחרה לדבוק באותו מפיק מוזיקלי, אורי זך, שמזוהה עם שירים מצליחים ברדיו. "רציתי לעשות משהו שונה, אבל לא לקחת פנייה של 180 מעלות, כי אחרי הכל הרבה אנשים קנו את האלבום הקודם ואהבו אותו ואני לא רוצה לתת להם סטירה", היא מסבירה את הבחירה לעבוד שוב עם זך. "מעבר לזה, כיף לי לעבוד אתו ואין לי ספק שהוא יספק את הסחורה גם הפעם". השיר היחיד באלבום שזך לא הפיק הוא "שיר תשובה ל'עטור מצחך'", כהגדרת כורם, שהלחין והפיק יוני רכטר.

היא אינה חשה מאוימת בגלל הצלחתו המפתיעה של האלבום הקודם, שקיבל אלבום זהב בתוך כמה חודשים. "אלבום בכורה שמכר 20 אלף עותקים זו לא נקודת פתיחה בעייתית ואני משתדלת להזכיר את זה לעצמי מדי יום, וכל פעם שאני קוראת משהו לא מחמיא על עצמי", היא אומרת. "נקודת הפתיחה הזאת יותר טובה מכל מה שהייתי יכולה לחלום עליו".

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>