1. מוזיקה
  2. כתבות

איך קובי פרץ הגיע להיכל נוקיה?

השבוע ימלא קובי פרץ את היכל נוקיה. פעמיים. אסף שלונסקי מנסה לברר למה דווקא פרץ ואיך הוא עשה את זה

נתחיל מהסוף. קובי פרץ הולך למלא השבוע את היכל נוקיה. פעמיים. ושוב: קובי פרץ, גבר צעיר מדרום תל אביב שלמד בתיכון חדש, הולך למלא השבוע את היכל נוקיה. לבד. פעמיים. קרוב ל־20 אלף איש שילמו סכומים יפים מאוד כדי לחזות בהיסטוריה. עכשיו צריך לבדוק איך זה קרה.

ההתחלה היתה באמצע שנות ה־90, אז התוודענו אליו לראשונה: פרץ יצא עם הלהיט "את כמו אש", שאמנם היה מבוסס על לחן יווני, אבל רוב השירים באלבום הבכורה שלו נבנו על לחנים טורקיים, ארוכים ועצובים, כיאה לתקופה שאופיינה דווקא בדמותו של עופר לוי - שמשך את כולם אל ז'אנר שהוגדר "בכייני" - בלי חלומות על תחנות רדיו ותוכניות אירוח, עם הופעות במועדונים קטנים לאוהבי הז'אנר בלבד, וטלפונים סלולריים שהיה להם רק צלצול אחד – גרינג גרינג.

מאז פרץ רק משתבח, משתדרג, ובעיקר מצליח לזהות את הטרנדים החמים בשוק. הבלדות שלו הפכו בשנים האחרונות קלות הרבה יותר לעיכול, רוקיסטיות במקצת - כיאה לפזילה לגלגלצ - כשרק קולו הנמוך, "הטורקי", מאזן את השיר ומזכיר לקהל במי מדובר. גם ברמת שירי החאפלות דאג פרץ להיות בפרונט, כשהבין הרבה לפני כולם את פוטנציאל החתונות והברים, וחסך לדי.ג'ייז את נפלאות הרמיקס, שנועדו להקל על השיר ולהתאים אותו לרחבת הריקודים. אצל פרץ הרמיקס הוא בילט אין. בלי משחקים, רק תנו לו לעשות בלגן.

ככה זה נראה בקיסריה:

וזה בעצם כל הסיפור. קובי פרץ עושה את העבודה. בחתונות, במופעים, מהכלה ועד אחרון שוטפי הכלים, כולם מסיימים אירוע ומספרים ש"קובי נתן הצגה. עשה שמח". היכולת שלו לחרוש את הארץ באירועים אך לא להגזים במופעים פתוחים וגם לטפטף להיטים - לא בקצב הבלתי סביר של סינגל בחודש, כמו שקורה אצל המתחרים, אבל מספיק כדי להשאיר את הקהל בתמונה ולא לתת להם לשכוח ולחלופין לשבוע ממנו - נותנת לפרץ את היכולת למלא כל אולם בכל עת שיחפוץ. היכל התרבות, קיסריה, בריכת הסולטן, ועכשיו נוקיה.

יש כיום ניסיון לדמות זמר מזרחי אחד למשנהו, להקניט בכך שהכל נשמע אותו דבר. אבל לא כאן. זה אולי נכון אצל זמרי הפופ הים תיכוניים שממלאים את הפלייליסט, אבל פרץ יושב על נישה אחרת. כזאת שאפשר להכניס אליה אולי את איציק קלה ועופר לוי, אבל לא את כל השאר, בעלי העגה הפופית־תימנית, שחיים במעגל מאוד מצומצם של מעבדים מוזיקליים, ובאמת מנפיקים להיטים במבנה כמעט זהה. קובי שר כבד. הוא עושה הכל כדי לשמח, הוא מתעקש להישאר קרוב לקהל (פרויקט החתונה שלו ששודר ב־VOD) או להזכיר את עצם קיומו (פרשת השלופים/שלוכים), אבל אף אחד לא יכול להאשים אותו בהשתכנזות או בהתחנפות. זה הם שמתחנפים אליו.

יש מקומות באירופה שמתקנאים באווירה בהיכל נוקיה במשחקי היורוליג. הם מדברים בהתרגשות על הרעש שהקהל יוצר, מזכירים את קולו העבה של רפי גינת שהטריף בעבר את רבבות הצופים, ובטוחים שמדובר בחוויה מעולם אחר. השבוע, כשקובי יפתח את החלק של החאפלה במופע - ככל הנראה עם "כל הכוח" - בבתים בשדרות יד לבנים עוד יתגעגעו לצווחות של ההוא מ"כלבוטק" ולילדים הטובים משער 11. למרות שבמקרה של קובי פרץ, הם כנראה פשוט יצטרפו לחגיגה.  

קובי פרץ בהיכל נוקיה. ב'-ג' 9.2-8.2, 20:30. 499-219 שקלים. הופעה נוספת בהיכל נוקיה תתקיים ב 7.6

» קובי פרץ - לכל הפרטים ומועדי מופע

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>