1. מוזיקה
  2. כתבות

בגלל היובש: אוסף שירי שאכטה

יובש, בצורת, מחסור נוראי - ישראל זקוקה לשאכטה. עד שיגיע משט הסיוע מאמסטרדם קבלו אוסף שירים באווירה מעושנת

איזה יובש! אפילו זקני העדה לא זוכרים כזו בצורת בגזרת השאכטה. כל מיני תיאוריות מתרוצצות על הגורמים למחסור העצום – החל מסגירת הגבולות בין מצרים והמדינות היצרניות ועד פעילות נרחבת ויעילה במיוחד של כחולי המדים. לצרכנים זה לא ממש משנה, בשורה התחתונה אין להם מה לעשן ואת הסימנים רואים ומרגישים בכל מקום. חובבי החשיש שכחו איך זה מרגיש, צרכני ההיידרו מדווחים על משבר חקלאי קשה וכולם יחד מחפשים פתרונות לסחיות שנכפתה עליהם. מה עושים?

» מוזיקה שתלווה את סם הבחירה שלכם

כיוון יציב ואספקה סדירה לא נוכל לספק לכם, אבל הנה כמה שירים שמהללים את הצמח וסגולותיו שיעזרו בהעלאת זיכרונות מתקתקים מימי השפע העליזים. במיטב המסורת הסטלנית, לא כולם זכו לקליפים אבל בגלל המצב אנחנו מגלים סלחנות.

קוטג' – גאנג'ה וויד

אין סטלן שלא יזדהה עם המילים של קוטג'. הסיפור על בחור שתר אחרי השאכטה ומוכן לעשן מכל מה שנופל לו לידיים, אבל מבטיח שמחר הוא מפסיק לעשן בטח יישמע לכם מוכר. קוטג' מחליף תלבושות בקצב, שר באינטונציה מעושנת, משתמש בכל הז'רגון הסטלני והכל בקצב שינדנד לכם את הראש קאריביין סטייל. גנג'ה וויד אש על הלפיד!

שלמה ארצי – שיר על ילד מפורסם

אם חשבתם ששלמה ארצי הוא הסמל הממסדי האולטימטיבי, כדאי שתחשבו שוב. בגיל 26 העלה מופע בשם משחקי 26 ובו שילב את השיר הזה. קשה להגיד אם העניין יותר משעשע או יותר מדאיג, אבל תחליטו אתם אחרי שתשמעו את ארצי שר "הוא לוקח סמים הרגל הפך לטבע /מעשן חשיש מהלך כמו סומא /ילד מפורסם משמש דוגמא /לקח גלולה בן מסטול של האומה".

בויאקה – גואה

אם הייתם בגואה וחוויתם אותה בשיאה, אתם בטח מכירים את הסיפור. מילים כמו בולנאט, צ'ילום, אלברמן, צ'ראס וספי נזרקות שם לקצב הטראנס. הסיפור של המטייל הישראלי שמתאהב בטקס העישון ההודי, לא נשמע מעולם שוטף יותר. החל ממסיבות הטראנס בטבע ועד השוואות מתבקשות על הישגים נרקוטיים כאלה ואחרים. חושבים שרק אצלכם יבש? "לא קיססתי מקסול כבר, אבל אני בשנטי".

Peter Tosh – Legalize it

ארגוני הלגליזציה יכולים בקלות לאמץ את השיר הזה כהמנון הרשמי שלהם. גם הרסטפארים, כמו ההינדוז, מתייחסים לעישון מריחואנה כאקט דתי ורוחני. המסר של טוש הוא פשוט וברור – הפכו את המריחואנה לחוקית ואני אפרסם אותה. הוא מונה את היתרונות של צמח הפלא ומסביר למאזין למה הביקורת עליו היא מגוחכת וחסרת טעם. טוש אמנם לא נשמע כמו הדובר הכי משכנע ורהוט בעולם אבל הוייב של השיר סוחף והפאנץ' חוזר מספיק פעמים כדי לחלחל פנימה.

You Gotta Legalize It!!!

Bob Marley – Weed

למרות שאפשר היה לבחור לפחות עשרים שירים אחרים שלו, זה אולי המייצג והחזק ביותר מכולם. גם כאן המקצב המלטף של הרגאיי מעביר את התחושה בצורה הטובה ביותר ומלווה נהדר את המילים. כאחד מהאמנים המזוהים ביותר עם שימוש במריחואנה, מארלי הוא גיבור הוויד האולטימטיבי. עד שאתם מוצאים כיוון, תגבירו את הבסים ותנו להם ללטף לכם את הרקות.

דני בן ישראל – כפרה

כל בוגרי שנות השבעים יספרו לכם על שפע החשיש האיכותי שהסתובב באותה התקופה. כמעט כל השמות הגדולים בבידור הישראלי שאפו מהמתקתק הלבנוני הזה, והוא נכנס להמון מהעשייה התרבותית של אותה תקופה. חבורת לול הייתה בחוד החנית (הלא מוצהר) של המשתמשים, אבל גם אחרים כמו דני בן ישראל דגמו את החומר. גם אם לא הכרתם את השם קודם, אתם ממש חייבים לתת פה קליק, רק בשביל לשמוע בשיר מילים כמו חנטריש ובררה.

הדג נחש – מה נעשה

מלכי הגרוב הישראלי, אלופי הסטלה, קיסרי הוייב ונציגי עיר הקודש אחראים לאחד הקטעים המשעשעים במקבץ. גם כאן מגולל סיפור סטלנים שגרתי שכתוב נפלא וסוחט הזדהות מלאה בקרב קהילת השאכטה. את עניין הפרח האחרון, בקבוק המים, הריזלה והחיבה לערפול הם תופרים לאחלה שיר שמכיל גם חברה (נינה) שחוזרת מהודו ומחביאה בנקבי הגוף שלה משלוח שמח במיוחד.

Cypress Hill – Hits From The Bong

הלהקה שבנתה את עצמה סביב שאכטה, אחראית לקטע המפורש ביותר במקבץ. אם יצא לכם לראות אותו בהופעה, אתם בטח זוכרים את הבאנג הענק שמוכנס לבמה ואת חברי הלהקה מתפנקים בראש. בשיר הם משחקים על כפל המשמעות בשם השיר, שבטח לא היה עובד טוב בעברית ומעבירים אווירה נינוחה ורפויה במיוחד. רוצים עוד מהחומר הזה? נסו את I Wanna Get High.

ונסיים בתחזית מפי הנציג הנוכחי של הסטלנים ולוחם פעיל ביובש:

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>