1. סרטים
  2. ביקורות סרטים

אווטאר - תלת ממד Avatar 3D

פרטים

ז'אנר: סרטים, הרפתקאות, מדע בדיוני, פעולה מועד יציאה: 17.12.2009 ארץ: ארה"ב שפה: אנגלית, תרגום לעברית אורך: 162 דקות בימוי: ג'יימס קמרון שחקנים: סאם וורת'ינגטון, סיגורני וויבר, מישל רודריגז, זואי סלדנה, ג'יואבני, ריביסי, ג'ואל מור, סטפן לאנג, ג'יימס פיט, לאז אלונסו תסריטאי: ג'יימס קמרון

אווטאר - לרשימת בתי הקולנוע ומועדי ההקרנות להקרנות הרגילות

אווטאר - לרשימת בתי הקולנוע ומועדי ההקרנות בתלת מימד

אווטאר לוקח אותנו לעולם מרהיב מעבר לכל דמיון, בו גיבור בעל כורחו יוצא להרפתקה אפית, ובסופה נלחם כדי הציל את העולם הזר שהפך לביתו. הבמאי זוכה האוסקר ג'יימס קמרון (טיטניק), החל לחשוב על הסרט לפני 15 שנה, כשהאמצעים למימושו עדיין לא היו קיימים. כעת, לאחר 4 שנים של הפקה, אווטאר, מציג חוויה קולנועית מזן חדש.

אווטאר מכניס אותנו לעולם הזר דרך עיניו של ג'ייק סאלי, נחת לשעבר המוגבל בכסא גלגלים. למרות גופו השבור, בליבו הוא עדיין לוחם. הוא מגויס לנסוע מרחק שנות אור למוצב האנושי על כוכב פנדורה, היכן שתאגידים כורים מינרל נדיר שהוא המפתח לפתרון משבר האנרגיה של כדור הארץ. בגלל האטמוספירה הרעילה של פנדורה, הם יצרו את תכנית האווטאר, שבה מחוברת התודעה של "נהגים" בני אדם לאווטאר, גוף ביולוגי נשלט מרחוק שיכול לנשום את האוויר הקטלני . האווטארים האלה הם יצורי כלאיים שמהונדסים גנטית ע"י ערבוב הדנא של בני האדם עם הדנא של האוכלוסיה המקומית של פנדורה - הנאבי.

כשהוא נולד מחדש בתור אווטאר, ג'ייק יכול ללכת שוב. מוטלת עליו המשימה לחדור לשורות הנאבי שהפכו למכשול רציני בכריית המחצב היקר. אך נאייטרי, נקבת נאבי יפהפיה, מצילה את חייו של ג''יק ומשנה את הכל. ג'ייק נלקח ע"י השבט שלה ולומד להיות אחד מהם. כשמערכת היחסים של ג'ייק עם המדריכה שלו נאייטרי מעמיקה, הוא לומד לכבד את אורח החיים של הנאבי ומחליט להישאר לחיות עמם. בקרוב יאלץ ג'ייק להתעמת עם המבחן האולטימטיבי כשהוא מוביל את הנאבי לקרב אפי שיקבע את גורלו של העולם כולו.

אווטאר: העתיד כבר כאן | פרויקט מיוחד

הטכנולוגיה מאחורי אווטאר

סיגורני ויבר חוזרת לחלל

הפרופ' שהמציא את שפת הנאבי

הסרטים של ג'יימס קמרון

צפו בטריילר של אווטאר:

» אווטאר: לביקורת של יאיר רוה

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>