1. סרטים
  2. ביקורות סרטים

בדרך לחתונה עוצרים בווגאס: הקומדיה של השנה

תסריט המשלב בין הדבילי לחכם, בימוי חסר מעצורים ושחקנים מוכרים-למחצה ומעולים לגמרי הופכים את "ההנגאובר" לסרט המצחיק והפרוע שנראה על המסך מזה עידנים, בעיקר עבור גברים

בסוף השבוע עולה לאקרנים סרט תקדימי ושובר שיאים. הוא הקומדיה המדורגת בציון המחמיר “R” שהכניסה הכי הרבה בתולדות הוליווד. מיקום השיא שלו בטבלת 250 הגדולים בכל הזמנים לפי IMDB היה 133, עם ציון מדהים של 8.3 מתוך 10. בשל כך, הוחלט בישראל להקדים את תאריך יציאתו בשבוע ולהזניקו לטרום בכורה שמתחילה היום. אבל ישנם שיאים שלא זוכים למדד רשמי או התייחסות תקשורתית. למשל, מספר הפעמים בהם הצופה הממוצע נקרע מצחוק במהלך ההקרנה. במקרה שלי, יהיה קל יותר לספור את הרגעים בהם לא התגלגתי על הרצפה, נתקל במתגלגלים נוספים.

לסרט הנ"ל, מספר שמות וכינויים אפשריים. "בדרך לחתונה עוצרים בוגאס" הוא השם הרשמי והמסורבל קמעה. ניתן לתעתק מאנגלית ל-“ההנגאובר", או להתייחס אליו כאל "החמרמורת". ואפשר פשוט לקרוא לילד בשמו, קרי "הסרט המצחיק של השנה”. ליתר דיוק, אחד המצחיקים והמטורפים שראיתי בחיי.

"בדרך לחתונה עוצרים בווגאס": אבנר שביט דווקא לא צחק

דמיינו את "אחי, איפה האוטו שלי?” בגרסה למבוגרים, עם חתן בתפקיד האוטו. כל מה שרצו פיל (ברדלי קופר) וסטו (אד הלמס) היה לארגן מסיבת רווקים לחבר הכי טוב שלהם, דאג (ג'סטין ברת'ה). הם צירפו את אחי הכלה השמנמן והתמהוני, אלן (זאק גאליפיאנאקיס), וכיוונו אל לאס-וגאס. הרביעייה התכוננה ללילה בלתי נשכח והרימה לחיים. אך התוכנית השתבשה לגמרי, שכן בבוקר איש מהם לא זכר מאום ממאורעות ליל אמש. את התרנגולת במטבח, הטיגריס בשירותים, התינוק במיני-בר, השן החסרה של סטו או היעלמותו ללא עקבות של החתן המיועד – איש מהם לא יכול היה להסביר. גם לא אחרי שהתפוגגו אדי האלכוהול וכאב הראש האימתני. השלישיה יוצאת למסע חיפושים אחר הזיכרון והחבר האבוד, במטרה למצוא את הנעדר ולהביאו בזמן אל החופה המתקרבת. בנקודה מוקדמת זו, הסרט שהיה מצחיק עד מאוד מעיף את המעצורים קיבינימט וטס כמו רוד ראנר מה"לוני טונס" אל עבר אופק חדש. כזה המעניק הגדרה קלינית למושג "למות מצחוק", כפי שאפשר להתרשם גם מהטריילר המוצלח:

  

אומרים שצחוק הוא התרופה הטובה ביותר, אפילו מבלי לדעת מה המחלה. אני אומר שהסרט הזה מזיק לבריאות. משום שהוא מצחיק במובן של להיחנק, להפסיק לנשום, לסדוק צלע, או להזיק לאיברים פנימיים מרוב צחוק פרוע, משחרר ומחייה. ואז להירגע רק כמה שעות אחרי שהסרט שקע. הבימוי של טוד פיליפס, האיש שהביא לנו את "רוד טריפ" ו-”מועדון החברים", מאתגר את מחוג הטורים. מהקאסט הלא-סלבריטאי שלו הוא מחלץ הופעות מעולות ודמויות חד-פעמיות. הסרט שלו פסיכי, לא שפוי, משוגע בלי כותנת, בכל הקשור לקצב או התקדמות העלילה. וגם חסר עידון, מוסר, שכל או כל זכר לטעם טוב בגזרת ההומור לסוגיו.

דווקא בתחום זה, הסרט מפתיע בענק. לכל אורכו, מתנהל ברקע של "בדרך לחתונה" דיון על מה מצחיק ומה לא. אחת הדמויות היותר ססגוניות טוענת שהשמן תמיד מצחיק, ללא קשר למעשיו, מעצם היותו השמן. כמעט בכל רגע מתלקח מחדש ויכוח, של טעם וריח, על מיני הומור, עיתוי קומי וגבולות. בתוך כך, משתמש הסרט עצמו בכל סוגי התחמושת הקיימים, כולל כמה וכמה נשקים לא קונבנציאוליים ולא חוקיים בעליל. למרות שהוא דבילי ומתבוסס במים הרדודים של השטותניקיות, מכיל הסרט המון רגעים חכמים תסריטאית וגם מספר אבחנות על חברות, זוגיות והגשמה עצמית. פשוט לא להאמין שכתבו אותו ג'ון לוקאס וסקוט מור, החתומים גם על "אקסיות לכל הרוחות" נטול הברק.

הפסע הבודד המרחיק את הסרט משלימות, הוא הפילוג שהוא יוצר בקהל. לפי התגובות, ניכר שהוא מחלק את הצופים בו לשני המחנות העתיקים מכל. במילים אחרות, זו אמנם קומדיית הגברים האולטימטיבית אבל גם מסיבת רווקים אמיתית. למרות שנספר בו רק ציץ אחד (של הת'ר גרהאם) לעומת שני בולבולים (אלמוניים). “ההנגאובר" אינו סרט דייטים קלאסי, משום שנשים עלולות ליהנות ממנו פחות, אלא הבילוי האידיאלי לחבר'ה. תישארו לקרדיטים, אם יש לכם ביצים.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>