1. סרטים
  2. כתבות

סינמה סיטי ראשון לציון: לבוא לראות את הקולנוע ואולי גם לתפוס איזה סרט

המגה-פלקס החדש שהושק אתמול בראשל"צ הוא המילה האחרונה בכל הקשור לעיצוב, נוחות וקדמה טכנולוגית. אבל מה קורה כשהקולנוע, ולא הסרט הופך להיות מוקד ההתעניינות ואיך בדיוק ממלאים 26 אולמות? 

המון בתי קולנוע נסגרו בישראל בשנה החולפת. אז כאשר ידיעה חדשותית מבשרת על פתיחה או השקה של בית קולנוע, השמחה כפולה ומכופלת. אבל מתחם"G סינמה סיטי" החדש והחדיש בראשון לציון, אשר יפתח את שעריו ביום חמישי הקרוב, הוא לא סתם בית קולנוע חדש. הוא המגה-פלקס הקולנועי הכי גדול, שאפתני, חדשני, מודרני ובומבסטי בעולם כולו. לפחות אם תשאלו את ליאון אדרי.

» סינמה סיטי ראשון לציון - מועדי הקרנה

אדרי הוא אחד הבעלים של חברת "ניאו לינאו סינמה", אשר תחת המטריה הקולנועית שלה פרוסים גם סינמה סיטי בצומת גלילות וברעננה, במקביל למתחמים דומים בחו"ל. בימים אלה לא מספיק לבנות את מרכז הבידור הגדול בארץ. אפילו המזרח התיכון קטן עלינו. שליטה עולמית היא היעד הבא. סינמה סיטי ראשל"צ משתרע על-פני כ-45,000 מ"ר, כאשר הקומות התחתונות מיועדות למסעדות, בתי קפה וחנויות. הקומה העליונה אוצרת 26 אולמות קולנוע, כולם יקרינו באופן דיגיטלי. הגדול שבהם מכיל 1000 מקומות ישיבה והייחודי ביותר הוא פטנט עולמי של החברה. זהו "אולם זכוכית" בו הרצפה השקופה חושפת תהום של 14 מטרים, אשר ממנו מוקרנים חלקים מהסרט. התוצאה היא תחושה של ישיבה באוויר, בתוך הסרט עצמו, שחלקים ממנו כמו מתרחשים סביב הצופה הנדהם.

חידוש נוסף, מלבד היכלי ביזנס ו-VIP, הוא אולמות נושאיים. האולמות המיועדים לסרטי ילדים מעוצבים ומקושטים בדמויות צבעוניות ומוכרות, כולל הכסאות. באולם האהבה תוכלו להנות מכסאות זוגיים, המתאימים לדייט. אולם הפחד מתהדר בסאונד מקפיץ הבוקע מגב המושב. חלק מהאודיטוריומים יכולים להפוך לכיתות לימוד או הרצאות. לכל סגנון היכל משלו, לכל צופה מקום רב לרגליים ושום מקום לדאגה מפני מסתירים, שכן השורות מסודרות בקפידה. כך גם נחסך הסבל של צפייה במסך ממרחק אפס, משום שגם מי שיישב בשורות הראשונות של סינמה סיטי החדש יימצא במרחק מתאים מבד האקרן.צפו במצגת:  

ניכרת השקעה בכל הפרטים הקטנים וניסיון לייצר אטרקציות בידוריות שיהפכו את ההליכה לקולנוע לחוויה כוללת. פסלי ענק של דינוזאורים ישמרו על רכבת שתאסוף את הלקוחות מן החניה אל האולם, כל התקרות והרצפות מרצדות גם הן מסרטים ורגעים קולנועיים. הכל כדי שנעזוב את הפלזמה והאימיול ונגיע אל קומפלקס הבידור האולטימטיבי. לשם כך הושקעו 450 מיליון שקלים, כאשר הצפי להכנסות בשנה הקרובה עומד על מכירת 3 מיליון כרטיסים. כסף רב אשר נשפך אך ורק על הצורה הכה מרשימה, כאשר כמעט אף מילה לא נאמרה לגביי התוכן.

בתי הקולנוע בישראל עוברים תהליך משונה. כדי להחזיר את הקהל לאולמות, הופכים את האולם לעיקר. כולם ירצו לבוא ולחזות בפלא העולמי שאין כמוהו. ואם הם כבר שם, אז גם יראו איזה סרט. לא חשוב איזה, אפשר להחליט בקופות. הרי המבחר כה גדול, אין סיכוי לא למצוא. זו השיטה של סינמה סיטי מאז שנת 2000, והיא לחלוטין הוכיחה את עצמה. השאלה היא האם האולמות הייעודיים הם הפיתרון. האם אולם אימה מבטיח מבחר של סרטי אימה טריים מדי חודש, למרות שזהו הז'אנר השנוא על מפיצי הסרטים בישראל?

יתרה מכך – כיצד יבחרו הבעלים למלא 26 מסכים? בהנחה שבישראל עולים מדי שבוע שניים-שלושה סרטים חדשים, האם מלבד הסרטים המדוברים נראה עוד כמה טונות של אשפה קולנועית זולה לקנייה, או דווקא את אותם סרטים שהיו זוכים כאן לגניזה ויהיה להם מקום להפוך בו לקאלט, עם הקרנות חצות למשל? אולי הקולנוע הישראלי יזכה לחיבוק גדול יותר מסינמה סיטי, שתמכה בו ללא לאות בעשור שחלף. כך או כך, התשובה תהיה השלב הבא באותו תהליך מוזר. תהליך סותר אשר מצד אחד מוציא את בתי הקולנוע אל מחוץ למרכזי הערים ומן הצד השני מצפה מן הקהל לרדוף אחריהם לשם. תהליך אשר מוחק בתי קולנוע שהיו ממוקמים בקניונים לטובת חנויות בגדים מחד, אבל מקיף ומציף כל מגה-פלקס בעשרות חנויות מותג סביבו, מבלי לקרוא למתחם "קניון", מאידך. בכל מקרה, כל מסך קולנוע חדש במדינת ישראל הוא ברכה. במיוחד 26 כאלה, באיכות הקרנה דיגיטלית.‏G‏ סינמה סיטי - סינמה סיטי ראשון לציון - לכל פרטים

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>