1. סרטים
  2. כתבות

סרטים חדשים: נוריקו סאן אוכלת גויאבות

פסטיבל סרטי ילדים ונוער, מסע בעקבות גיבורי הילדות, עץ גויאבות שנוי במחלוקת ומניונים - כל מה שכדאי לראות בסופ"ש בקולנוע

המלצת המערכת: פסטיבל סרטי ילדים ונוער בדרך כלל כשאומרים "ילדים ונוער" אנחנו ישר מרגישים כאילו שלחו אותנו לפעולה בצופים, ומתחילים לראות בסיוטים שלנו סנדות קשורות ושירי דרך. אלא שכשהלוקיישן הוא סינמטק תל אביב יש תחושה שאולי הפעם זה יהיה אחרת. "פסטיבל סרטי ילדים ונוער", שייפתח בסוף שבוע הקרוב, הוא הזדמנות מצוינת להרביץ קצת תורה קולנועית בזאטוטים ובמתבגרים שלכם, או להתחבר לזאטוט ו/או המתבגר שבתוככם. בשבת, ה-3 ביולי, תגיע לסינמטק כוכבת סדרת הספרים הנוסטלגית ילדי העולם, נוריקו סאן. במהלך היום היא תשתתף בפאנל עם דבורית שרגל, במאית הסרט "איפה אלה קרי ומה קרה לנוריקו סאן"? הסרט הוא מסע בלשי בעקבות גיבוריהם הנעלמים של הספרים הבלתי נשכחים: אלה-קרי הילדה מלפלנד, נוריקו-סאן הילדה מיפן, דירק הילד מהולנד והגיבורים הישראלים מהקיבוץ והמדבר. שרגל ביקשה לבדוק מי האנשים שעומדים מאחורי הסיפורים שכולנו גדלנו עליהם. פסטיבל סרטי ילדים ונוער - לכל הפרטיםלעולם בעקבות הריח: גויאבות

לחלקנו המילה "גויאבה" מזכירה ילדות קשה, שבה בני כיתה חסרי התחשבות רדפו אחרנו עם פרי בעל ריח חזק ומדאיג ברחבי חצר בית הספר. אבל מתברר שיש כאלה שהצליחו דווקא לקבל ממנו השראה. סרט האנימציה הישראלי "גויאבות" מגולל את סיפורם של הדיירים בבניין המשותף, הממוקם אי שם במועצה מקומית כלשהי - פרצי'ק המנקה, ג'ובאני הספר, הכלב שליכטה, ירדוס החופף הרגזן, עדנה השכנה הרכלנית וגם דייר מסתורי שאף אחד לא ראה מעולם - כל אלה מאכלסים את הבניין השוקק. השגרה השברירית הזאת משתנה כשאל הבניין מצטרפת משפחה חדשה עם בתם בילי, ילדה שובבה שנהנית לגלות את הפינות הקסומות בבניין ובעיקר את עץ הגויאבות. אמ-מהראש המועצה העשיר שגר בבית הסמוך לא ממש מת על הגויאבות, שנופלות בדרך קבע על ראשו. הוא אמנם קצת חלש כדי לפעול בנושא, אך העוזרת האישית שלו, קונטסה, מחליטה שאת העץ המזלזל יש לעקור. חנה לסלאו, מאיר סוויסה, יהורם גאון ויובל המבולבל הם רק חלק מהכוכבים המדבבים את הדמויות, בסרט שכתב וביים קובי מחט.

גויאבות - לכל הפרטים ומועדי ההקרנהלא נופל רחוק מהעץ. "גויאבות": בדרך לנבל העל: המיניונים אז אנחנו לא ממש מתים על גויאבות, אבל על ספין אופים לגמרי. "המיניונים" הוא סרט ספין אוף קומי ל"גנוב על הירח" ו"גנוב על המיניונים". גיבוריו הם אותם יצורים צהובים, שמטרתם הבלעדית בחיים היא לשרת נבל על. כל התכלית הזאת משתבשת כשבשלב מסוים הם מאבדים את המאסטרים שלהם, מוצאים את עצמם בלי נבל לשרת ושוקעים בדיכאון. שלושת המניונים הראשיים, קווין סטיוארט ובוב, מחליטים לגבש תוכנית - הם יוצאים למסע למציאת המאסטרית הפוטנציאלית הבאה שלהם, סקארלט קטלנוביץ, הסופר נבלית הראשונה בעולם. כך מתחילה לה דרך ארוכה, מאנטרקטיקה הקפואה דרך ניו יורק השוקקת ועד ללונדון, שם עליהם להתמודד עם האתגר הגדול ביותר שלהם עד עתה - להציל את המיניונים.» "המיניונים" מגיע לאקרנים באנגלית ובעברית בתלת מימד ובדו מימדלמועדי הקרנה תלת מימד אנגליתלמועדי הקרנה דו מימד אנגליתלמועדי הקרנה עברית דו מימדלמועדי הקרנה עברית תלת מימדצהוב זה הכי טוב. "המיניונים":

מאייר פורס 1 באהבה: נשיא על הכוונת בימים שבהם אנחנו מתקשים להחליט את מי אנחנו אוהבים יותר - את ברק אובמה או את רובי ריבלין, עולה לאקרנים סרט האקשן "נשיא על הכוונת". כמו בכל סרט נשיאותי טוב, גם בזה חייו של האזרח מס' 1 לא קלים בכלל. העלילה עוקבת אחר רצף אירועים שגורמים להפלת מטוסו של הנשיא, לאחר שבתא הטייס של אייר פורס 1 מתקבלת התרעה שטיל שוגר לעברו. רק שמערכות ההגנה נגד טילים של המטוס לא בדיוק עובדות, ונוהל מילוט מהמטוס מתבצע מיידית. הנשיא מובל במהירות לתא משוריין שמשוגר הרחק מהמטוס, שניות לפני שהטילים פוגעים בו. המטוס מתרסק מעל צפון פינלנד, והתא המכיל את הנשיא נוחת באמצע יער שומם (מי אמר הומאז' לאבודים ולא קיבל?). בעזרת נער מקומי שב-מ-ק-ר-ה נמצא באזור מצליח מיסטר פרזידנט להיחלץ. בעזרתו ינסה הנשיא  להילחם על חייו ולחמוק מהטרוריסטים שיירטו את המטוס ומעוניינים ללכוד אותו. סמואל ל.ג׳קסון בתפקיד הראשי, ולצידו ריי סטיבנסון, אוני טומילה, ג׳ים ברודבנט, ויקטור גרבר, פליסטי האפמן וטד לוין.נשיא על הכוונת - לכל הפרטים ומועדני ההקרנהד"ש לאובמה. "נשיא על הכוונת":

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>