1. ילדים
  2. טיולים

עשר פינות החי הטובות בישראל

ללטף נחש ולהישאר בחיים, לאכול עם במבי, לדבר עם תוכים או להיות ברווזים להיות אחד.  עשרות פינות חי פזורות ברחבי הארץ, קבלו את העשירייה הפותחת

פעם מזמן, כשהיינו ילדים, המפגש עם בעלי חיים הסתכם ביום כיף שנתי בגן חיות, שם התבוננו ביצורים כשהם כלואים מאחורי סורג ובריח. אבל מאז קמו דורות חדשים של בעלי חיים, ואלו, שלא כמו אבותיהם, מאפשרים לילדים מגע קרוב ומבקשים מהם ללטף, להאכיל, לשחק ולהתרוצץ ביניהם בחופשיות. אז פלא שברחבי הארץ פזורות פינות חי רבות, שהפכו בשנים האחרונות לאטרקציה מרתקת לילדים? לכבוד החורף שמגיע - קבלו את עשר פינות החי הטובות בישראל

כפר ברוך: להיות ברווזים להיות אחד

"ברווזים בכפר" שבמרכז המבקרים כפר ברוך, מציע לכם מפגש מרתק עם ברווזים ועופות מים. במרכז שוקק החיים, מתגוררים לא פחות מ-15אלף (!) ברווזים, שמעצים את השמחה. המרכז מציע גם פינות יצירת ברווזים, ופינת ליטוף מושקעת עם המוני אפרוחי ברווזים וחיות נוספות.
למה: במקום ניתן לערוך סיור חוויתי ומודרך העובר על פני כל מחזור החיים של עופות המים בכלל והברווז בפרט, לראות את התפתחות האפרוח בביצה (על ידי שיקוף הביצה), לעקוב אחרי שלבי הבקיעה, היציאה לאוויר העולם, תהליך ההחתמה אותו עובר כל אפרוח בצעירותו  ולראות איך הוא לומד להתנהג כברווז.
» ברווזים בכפר: פרטים נוספים

גן גורו: לשים בכיס הקטן

גן גורו בעמק בית בשאן מתפקד כמו יבשת אוסטרליה הקטנה ומוקף צמחייה אקזוטית, עם קואלות מתוקות, ציפורים צבעוניות, קזוארים, אמו, קקדו, ושועלים מעופפים.למה? כי עשרות הקנגורו המתוקים-מתוקים האלה, תמיד ישמחו לקבל ליטוף ומשהו לאכול, וגם יסכימו תמיד לתרום את פרצופם לצילום משפחתי.
» גן גורו: פרטים נוספים

(צילום: יהודה גת)

פארק הזוחלים: ללטף נחש ולהישאר בחיים

בפארק הזוחלים שבקיבוץ שפיים, נמצא אוסף הזוחלים הגדול במזרח התיכון. המתחם קטן ואינטימי, וצוות המדריכים, המודע לפחד הטבעי מהזוחלים האימתניים, מנסה לקרב אתכם ל"אויב" בדרכים נעימות באמצעות פעילות "לגעת זה לדעת" - סיור פעיל שעיקרו הסבר על עולמם של הזוחלים, וכן במגע וליטוף שלהם, שבסופו של דבר מתגלה כפעולה חוייתית למדי.
למה? הילדים הבוגרים יותר, שכבר מבינים קצת עניין, עלולים לחשוש למראה הנחשים, אבל הקטקטים התמימים ישמחו לגלות ייצורים שנראים יותר קטנים מהם.
» עוד על פארק הזוחלים: פרטים נוספים

אגם יראון: לאכול עם במבי

בקיבוץ יראון תמצאו את "אגם חי יראון" שכשמו, הוא אגם חי וטבעי שסביבו פועל אתר נופש ובילוי. בפינת החי ניתן להאכיל וללטף את בעלי החיים, לשוט בסירות פדאלים, לדוג על שפת האגם, לבלות בגן שעשועים, בפינת יצירה ובפינת טאבון.
למה? לא צריך הרבה מילים כדי להסביר את הקסם באטרקציה המרכזית של אגם יראון - הבמבי (עופר) שמחכים בסבלנות שהילדים יאכילו אותם, והמחזה שובה עין.
» עוד על אגם חי יראון: פרטים נוספים 

(צילום: שלומי פלקס)

החווה בכפר הס: לדבר עם תוכים

תוכים צבעוניים, סוסים, טווסים, עזים וכבשים. כל אלו מזמן לכם ביקור בחוות התוכים בכפר הס, שם תוכלו לפגוש פנים אל פנים תוכים מאולפים אותם ניתן להחזיק על היד או לנסות לפתח איתם שיחה ערה בתוכית.
למה: בפינת ראיית הנולד ניתן לעקוב אחר התפתחות התוכי, להתרשם מתצוגת מדהימה, ולהשתתף בפינת יצירה ובהאכלת כבשים, עיזים, טווסים, אמואים וסוסי פוני.
» חוות התוכים בכפר הס: פרטים נוספים

בית לחם הגלילית: איך עושים חלב?

בשביל פרות החלב שבבית לחם הגלילית תמצאו מחלבה ורפת ותקבלו הסברים על חיי הפרה, מההמלטה ועד הפיכתה לפרה בוגרת. התוכנית כוללת פעילות של שעה וחצי ברפת, שבה מסבירים המדריכים מדוע הפרה נותנת חלב ולמי. בשעה שהילדים מאכילים את העגלים, המבוגרים יקבלו הרצאה על גנטיקה והזרעה מלאכותית. במכון החליבה גם לומדים לחלוב ביד כמו פעם וסביב שולחן מפרידים את השומן מהחלב ומכינים יחד שוקו וחמאה.
למה: שביל פרות החלב הוא אולי לא הבילוי הכי ארומטי, אבל הוא חווייתי בטירוף, מפעיל את כל החושים ובעיקר מהנה.
» שביל פרות החלב: פרטים נוספים 

(צילום: צביקה ברנדס)

חי-כיף : לעשות כיף עם החיים

גן חיות מרהיב ביופיו, אולם תיאטרון, אמפי-פארק ענק ומתחם ספורט. זה מה שתמצאו בחי-כיף בראשון לציון  - מתחם ענק בו גרים כ-1,000 בעלי חיים ממינים שונים, כמו טורפים, קופים, זוחלים, אוכלי עשב ובעלי כנף למיניהם. כמובן שבכמעט כולם מותר לגעת, ללטף ולהאכיל, וזאת על רקע שבילים מטופחים וסככות מנוחה הפזורות ברחבי הגן.
למה: בנוסף למראות הבאמת חייתיים שמספק החי-כף, עומדים לרשות הילדים גם פינת פיראטים, מתקן מבוכים, סולמות, מגלשות ובריכות כדורים 
» חי כיף: פרטים נוספים

פארק הקופים: לפני ואחרי ולצידי בן אדם

פארק הקופים מצוי בלב חורש טבעי בו גדלים מינים שונים של קופים. הוא מציע פינות חי וליטוף וכפר בסגנון אפריקאי עם מתקני משחקים, בריכות כדורים ועוד. בני שש ומעלה יגלו עניין רב באורחות חייהם של הקופים, בעוד הצעירים יותר יתלהבו מהרעיון שסוף סוף הם בחברתם של יונקים קטנים מהם. כל הגילאים נהנים מאוד גם לצייר את החיות החביבות בפינת היצירה.
למה? ביקור בפארק הקופים הוא טיול של ממש. מהנה, חווייתי, אבל ארוך, וגדוש. מומלץ לוותר על נעלי עקב ולהתמכר לאווירה האפריקאית האופפת את המקום.
» פארק הקופים: פרטים נוספים 

(צילום: נירה משקין)

יער האיילים: מה עושות האיילות בלילות?

מיהו במבי, כיצד מכינים שופר ומה עושות האיילות בלילות?  על כל השאלות הללו תוכלו לקבל תשובה בפינת החי יער האיילים שבמושב אודם הצפוני, המזמינה אתכם לסיור מודרך רגלי בעקבות צבאים, יעלים ואיילים. ביער נמצאת גם פינת ליטוף של בעלי חיים קטנים, גן שעשועים קטן ובריכת עופות.
למה: כי אחרי שהתעייפתם החיות המקורננות תוכלו ליהנות גם מרכיבה על סוסי פוני, בית זכוכית המציג אוסף קרניים מכל העולם, משחקייה מוצלת ושולחנות פיקניק.
» יער האיילים: פרטים נוספים 

בית חנניה: להאכיל תנינים

אמת התנינים שבית חנניה משופעת בחיות אימתניות ומיליון אטרקציות, אבל בעיקר מספקת הזדמנות לצחוק על אמא היסטרית שמפחדת מתנינים רעבים. למרות זאת, מלבד תנינים ישנם במקום גם בעלי חיים חביבים קצת יותר, והמקום מציע גם מתקני שעשועים ומים, סירות לשייט עצמי, מבוך שיחי פיקוס עם דמויות מהאגדות, עגלות רתומות לחמורים שיוביל אתכם בשבילי השמורה ופינות פיקניק.
למה: את התנינים מגדלים כאן כחיות מחמד לכל דבר, והעסק מפחיד ומרתק כאחד. ההגעה לתחנת האוכל מתבצעת באמצעות סיור רכבת כרכרות הרתומה לטרקטור, ונותנת תחושה קסומה למדי. לעומת זאת, נסיונותיו של המדריך להסביר למה התנינים חובבים בשר אדם לא משאירה הרבה לבבות רגועים. 
» אמת תנינים: פרטים נוספים

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>