1. ילדים
  2. הצגות ילדים

פסטיבל חיפה להצגות ילדים 2017

הצגת רחוב חיילי הבדיל
פסטיבל שלם של הצגות והפעלות לכל המשפחה. מתוך ההצגה "חיילי הבדיל" צילום: יח"צ פסטיבל חיפה

פרטים

ז'אנר: ילדים, הצגות, פסטיבל כוראוגרפיה: ניהול אמנותי תיאטרון רחוב: ינון צפריר ואבי גיבסון בראל

פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים, יתקיים השנה בפעם ה-27 בחול המועד פסח בתאריכים ה-12-14 באפריל (ימים רביעי-שישי) במתחם התיאטרון העירוני חיפה, מתחם מוזיאון חיפה ובמתחם האודיטוריום. הפסטיבל יכלול שפע של הצגות ילדים לכל הגילאים ומופעי רחוב מהעולם באוויר הפתוח ללא תשלום. במופעים אלה יתארחו אמנים מהבולטים בתחום, שייצרו בין ההצגות חגיגה לכל המשפחה. מופעי הרחוב אינם כרוכים בתשלום נוסף ומתקיימים לאורך כל שעות היום. כמו כן, לצד הצגות הילדים, תוכלו לראות מעל 10 הצגות שנוחתות כאן מתיאטראות מרחבי העולם - הולנד, גרמניה, ספרד, איטליה ועוד. 

» פסח 2017 – המדריך המלא לחג
» איפה קונים אוכל מוכן לפסח?
» המסעדות לובשות חג לליל הסדר

זאת השנה השנייה בה יוענק פרס ההצגה הטובה ביותר בפסטיבל בשתי קטגוריית נפרדות - קטגוריית הילדים וקטגוריית הנוער - ביוזמתם של מנכ"לית תיאטרון חיפה, ניצה בן צבי, ובשיתוף עם מנהל אגף התרבות של עיריית חיפה מר אורי בלום.

לוח הצגות: 

» הגשם של סבא אהרון (בכורה) - ההצגה מספרת את סיפורו של סבא אהרון שטוען כי כל העננים נתקעו במערה שבהר וחייבים לחלץ אותם. סבא נחום וסבא יצחק כלל לא מאמינים לסיפורים שלו, אך בזכות חברותם ארוכת השנים, יוצאים השלושה להרפתקה יחד עם פרה מהירה וארנבת קלת רגליים מנסים לשחרר את העננים הכלואים במערה ולהביא את הגשם. ההצגה מתאימה לגילאי 4-10. מתי: יום רביעי ה-12 באפריל, בשעות 10:30, 12:30, 14:30, 17:00. יום חמישי ה-13 באפריל, בשעות 10:30, 12:00, 14:30, 16:30.

» דודה לאה - מאת שומיש (בכורה) - הצגה שמבוססת על ספרה של לאה גולדברג "דודה לאה - מאת שומיש". שומיש הוא אחיין דמיוני של לאה גולדברג (שכינתה עצמה "דודה של שומיש"), שואף לכתוב את סיפור חייה ויצירתה של דודתו. שומיש יווכח כי כתיבה אינה עניין פשוט כפי שחשב. יחד עם זאת, ועם קצת עזרה מהדודה, הוא מגלה את קסמן של מילים, את כוחן לברוא עולם ולרגש. ההצגה מתאימה לגילאי 8 ומעלה. מתי: יום רביעי ה-12 באפריל, בשעות 11:00, 13:00, 15:00, 17:00. יום חמישי ה-13 באפריל, בשעות 10:30, 12:30, 15:00, 17:00.

מתוך ההצגה "דודה לאה"
סיפור חיה. "דודה לאה - מאת שומיש" צילום: ז'ראר אלון

» החבר הכי טוב שלי (בכורה) - מחזה מקורי המבוסס על סיפור אמתי. סיפור יוצא דופן על חברות אמיצה בין פרדי הכלב, שננטש בכלבייה, לבין  עידו, ילד בן 10 שמבודד מחבריו. בין השניים נרקמת מערכת יחסים מיוחדת מלאת רגש והומור כשהם יוצרים שפה שרק שניהם מבינים. מערכת היחסים הזאת תשנה את עולמם של השניים. ההצגה מתאימה לגילאי 5-8. מתי: יום רביעי ה-12 באפריל, בשעות 10:00, 12:30, 15:00, 17:00. יום חמישי ה-13 באפריל, בשעות 10:00, 12:30, 15:00, 17:00.

» סימני  דרך - ההצגה מספרת על שירה, בת יחידה שכבר זמן רב חולמת על כלב משלה. יום אחד היא נתקלת בכלב תועה ומרגישה שחלומה עומד להתגשם. בדרכה היא פוגשת בעידו, חבר חדש מהשכונה, שמסתובב עם משקפת וטוען שהוא בלש. הוא ועוקץ, הכלב, עוזרים לה למצוא את הכוחות הטמונים בה כדי להתמודד עם שינויים משמעותיים בחייה. ההצגה מתאימה לגילאי 8 ומעלה. מתי: יום רביעי ה-12 באפריל, בשעות 10:00, 12:00, 15:30, 17:30. יום חמישי ה-13 באפריל, בשעות 10:30, 12:30, 15:00, 17:00.

» דמיין לך (הצגת רחוב מצרפת) - ג'וליאן קוטרו הוא מאומני הליצנות והפנטומימה המובילים בעולם. ללא תפאורה ובלי אביזרים הוא יוצר עולם שלם, מלא המצאות ומצחיק  שמצית את הדמיון. עדין ותמים, במכנסיים קצרים מדי, כובע מרופט, קולות מצחיקים והרבה כשרון, מצליח ג'וליאן לברוא מציאות חדשה שמהפנטת אפילו את המפלצת המפחידה שזרקה אותו לבמה. מתאים לגילאי 6 ומעלה. 

» חגיגה של כדורגל (הצגת רחוב מגרמניה) - כל יום הוא יום טוב לכדורגל, וכל מקום יכול להיות מגרש. שני כוכבי כדורגל גדולים (בעצם רק גבוהים) מגיעים לחיפה לחלק חתימות. הם מתאמנים, עושים פעלולים עם הכדור, מעודדים ומרימים להנחתות, וכשהם תוקעים גול, הם יוצאים במחול. ההצגה מתאימה לגילאי 4 ומעלה. 

הצגת רחוב חגיגה של כדורגל
שחקנים ענקים. "חגיגה של כדורגל" צילום: יח"צ פסטיבל חיפה ה

» חיילי הבדיל (הצגת רחוב מקטלוניה, ספרד) - בובות חיילי הבדיל קפצו משולחן המתנות והגיעו עד לחיפה כדי למצוא את אהובת ליבם - רקדנית הנייר. האם היא כאן? מישהו ראה אותה? חיילי הבדיל הם רק צעצועים בלי מוח ולפעמים צריך לעזור להם למתוח את הקפיץ כשנגמר להם הכוח, אבל הם יכולים ללמד את בני האדם על אהבה, כי הם חיילים של שלום למרות שהם בצבא. ההצגה מתאימה לכל הגילאים.

» על חבל דק (הצגת רחוב מאיטליה) - הולך החבל הדק אנדריאה לורני במופע עוצר נשימה ובליווי שתי אומניות טיסו. יחד הם יוצרים אקרובטיקה אווירית מהפנטת בעלת שלמות אסתטית. זוהי פיסת שירה שנכתבת על חוט פלדה, המזמינה אותנו להניח לרגע את טרדות היום ולהפנות מבט למעלה, אל הנקודה בה נפגשים הזמן והמרחב לדואט. ההצגה מתאימה לגילאי 4 ומעלה. 

» שמוליקיפוד - בערב גשום וסגרירי מאבד שמוליקיפוד, הקיפוד הקוצני, את דרכו בחיפוש אחר חבר לשחק אתו. הוא מוצא את עצמו בחדרו של ילד חולה, שלגמרי במקרה מחפש גם הוא חבר. אבל מה לקיפוד ולילד? זה קוצני וזה עם שפעת, זה דובר עברית וזה ערבית. ההצגה מתאימה לגילאי 3-8. מתי: יום חמישי ה-13 באפריל, בשעות 10:30, 12:00.

» אם פתאום אפגוש אריה - שירי חיות וסיפורים מאת משוררים אהובים "על פילה מנוזלת "מאת לאה גולדברג, "זבוב שעזב לבלי שוב" מאת מיריק שניר, "החתול בלעם שלתוך פיהוק נעלם" מאת נורית זרחי, "זברה וג'ירף מפטפטים על נקודות ועל פסים" מאת שלומית כהן אסיף, "הסוד של הקיפוד" מאת רות אורן, "זנבות שנקשרו" מאת שירה גפן ועוד. ההצגה מתאימה לגילאי 3-7. מתי: יום רביעי ה-12 באפריל, בשעות 10:30, 12:30, 15:30, 17:30.

מתוך ההצגה אם פתאום אפגוש אריה
מיטב השירים. אם פתאום אפגוש אריה צילום: יואב איתיאל

» הקוסם - מחזה שהוא למעשה עיבוד לסיפור ההרפתקאות המופלא של הסופר פרנק באום. מסעם המופלא של דורותי וחבריה אל הקוסם הגדול על מנת שימלא את משאלותיהם וישלים את מה שחסר בהם. זהו סיפור על חברות, אומץ, טוב לב ואהבת הבית והמשפחה. ההצגה מתאימה לגילאי 4-8. מתי: יום שישי ה-14 באפריל, בשעות 10:30, 12:00.

» צ׳ארלי צאפלין - אחד האומנים הגדולים והמפורסמים של המאה העשרים, שבילדותו סבל מעוני מרוד ונאלץ להתמודד עם חרפת רעב ואם קשת יום שכורעת תחת נטל הפרנסה. למרות הכל, צ׳ארלי לא ויתר על חלומו והפך במהלך השנים לגדול האומנים של המאה העשרים. דמותו המפורסמת - דמות הנווד, מוכרת לכל מבוגר וילד ברחבי העולם. זהו סיפור מופלא על ילד שתמיד ראה את חצי הכוס המלאה גם בתנאים הקשים ביותר, או כפי שצאפלין עצמו אמר - "יום ללא חיוך הוא יום מבוזבז". ההצגה מתאימה לגילאי 9-14. מתי: יום חמישי ה-13 באפריל, בשעות 17:00, 18:30.

» תיאטרון פצפון - שתי ילדות נפגשות לראשונה. המפגש ביניהן מוליד משחק שחושף עולם עשיר בדמיון, מוסיקה, תנועה, צבעים, קולות, אביזרים, צלליות והקרנות וידאו. השפה והמרכיבים התיאטרליים מגרים את סקרנותם של הקטנטנים, גורמים להם להתרגש ולעבור בפעם הראשונה בחייהם, חוויה של תיאטרון. ההצגה מתאימה לגילאי עשרה חודשים עד שנתיים וחצי. מתי: יום רביעי ה-12 באפריל, בשעות 10:30, 11:15, 12:00.

בנוסף יתקיימו עוד שלל הצגות מקור, הצגות אורחות ומופעי רחוב שמתאימים לילדים, לבני נוער ולכל המשפחה. 
אתר פסטיבל חיפה - 
http://www.haifakids.co.il/?CategoryID=156

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>