1. ילדים
  2. ספרי ילדים

נ..נח...נחמן (ביאליק) האומן

בדור הדץ-דצה ויובל המבולבל, נחמד לגלות שדי.וי.די של שירי ח"נ ביאליק מצליח להלהיב גם הורים וגם ילדים בשירים מקסימים ובציורי חול יפהפיים

אם המשורר הלאומי שלנו (חיים נחמן ביאליק, למי ששכח), היה יודע שבספריית קלטות הדי.וי.די של הילדים הוא ממוקם בין דץ ודצה ל"בלי חיתולים יש מצב שהוא היה מתהפך בקברו, נוכח מה הקשר בין המילים הגבוהות, האלמותיות כמעט, לאלו של סמדר שיר או של רינת בארץ המילים, נניח? אבל ניחא, כי הקלטת החדשה המכונה בשם הכבד משהו "רוץ בן סוסי" היא קלטת מרהיבה. שירי הילדים של ביאליק עברו עיבודים של יוסי סידי והרן שאבי, כדי שיתאימו לאוזניהם של ילדי שנות ה-2000 שאולי בפעם הראשונה בחייהם יתוודעו לשירים כמו קן לציפור, יוסי בכינור, נד נד, רוץ בן-סוסי, בגינת הירק, הפרח לפרפר, צילי וגילי, ועוד.דווקא הספר ביאליק לפעוטות - לא עושה עליהם רושםוגם לא ההצגה "שומבצל", המבוססת על ספרו לעוד קלטות די.וי.די - לחצו כאן

הקליפים עצמם בנויים מציורי חול שעוברים אנימציה, כאשר האמן יבגני סברדלוב יוצר מול עיני הילדים עולם מחול צבעוני: הוא בונה והורס, מצייר ומוחק, הר שהופך לים, שהופך לנהר, והשמש הופכת לפרח שהופך לעולם שלם, והכל ביד אמן מופלאה המצייר בדיוק מזהיר ירקות, פרחים, חיות, נופים, זורה חול בצבעים וגוונים מרהיבים ומלהיבים, והילדים עדים לתהליך העבודה, לתהליך הציור, למאגר הדימויים והאסוציאציות, להפחת החיים בציורים וליכולת להפוך ציור אחד לאחר.

בת 4 שרה ביאליקהמוזר בכל הסיפור הוא שלמרות ארכאיותם, השירים נשמעים נפלא באריזתם החדשה והעדכנית. הילדה, בת ה-4, לומדת את שיריו של המשורר הדגול בגן. את רוב מילות השירים היא זכרה בעל-פה והצטרפה בשירה גדולה. יצירות החול הלהיבו אותה פחות, אבל את אמא שלה הן ממש הצליחו לרגש. הקטנצ'יק, שחגג לפני שבוע שנתיים ימים, לא גילה עניין ביצירת המופת, וניסה שוב ושוב לכבות את מכשיר הדי.וי.די, למרות שעל הקלטת מצויין כי היא מתאימה כבר מגיל שנה.

יחסית לתכנים שהם רגילים אליהם היום מדובר במשהו קצת שונה – אמנם דאגו כאן לקצב מהיר וקליט, אפילו יותר מדי לטעמי (לא ממש נתנו להתענג על כל תמונה), אולם הקלטת כולה מורכבת מיד המפזרת חול לכדי תמונה, והילדים של היום, הרגילים לתמונות שונות ומשתנות, עלולים להתייאש מהר. רובם גם לא מכיר את יצירותיו של ביאליק וייתכן שיתקשה להתחבר אליהן דרך הקלטת, אבל שווה לנסות.

רוץ בן סוסי, מיועד לגילאי שנה ואילך, מחיר מומלץ לצרכן:  49.90 שקלים.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>