1. ילדים
  2. כתבות

חופש גדול מדי? תנו לאינטרנט לעשות את העבודה

הצגות זה יופי, גם פסטיבלים, סרטים, והפעלות יזומות. אבל אם תרצו להרוויח קצת שקט, בואו להיעזר בכמה אתרים מוצלחים שיפעילו את הילדים

זה קרה מהר מכפי שחשבתי, כמובן. החופש הגדול מגיע ואני רגועה, יחסית. זו לא אני שהשתניתי, אלה רק הילדים שגדלו. אבל אני עדיין זוכרת את הפאניקה שתקפה אותי בשנים קודמות, כשעוד חשבתי שאני חייבת לתפקד כצוות הווי ובידור שלהם. בסוף תמיד התברר שיש דווקא משהו מרגיע בחופש ארוך כל כך, בלי קימה לחוצה ועם ילדים נינוחים יחסית. אבל לפני שזה קרה מצאתי את עצמי פעם מפשפשת בחנויות הספרים, מחפשת חוברות פעילות מיושנות, שלא ייראו כל כך כמו לימודים ואיכשהו יספקו כמה דקות של שקט. » פעילויות לילדים בחופש הגדול - המדריך המלא» חופש גדול ובזול - עשרות פעילויות זולות לבילוי מושלם » 5 אתרי אינטרנט יצירתיים לילדיםהחוברות האלה – עם המבוכים, המדבקות ודפי הצביעה – אף פעם לא היו מוצלחות במיוחד. לא כשאנחנו היינו קטנים, ובוודאי לא היום, כשיש אינטרנט בסביבה, ואפשר למצוא מאגר עצום של אתרים המספקים רעיונות לפעילות רגועה ויצירתית עם הילדים.

הנה כמה אתרים מוצלחים שיפעילו את הילדים בחופש הגדול

צעצועים מנייר אף פעם לא יימאס לי להמליץ על האתר של מרילין סקוט ווטרס, שעוזרת להכין עם הילדים בקלות צעצועי נייר יפהפיים. באתר דגמים של קופסאות קטנטנות, עכבר שיכול לזוז, בעזרת גולה המותקנת בתחתיתו, קערה מעוטרת ורהיטים לפיות – והכל עשוי נייר ויפה להפליא. את הדגמים אפשר להדפיס, בצבע או בשחור לבן. אם בוחרים באפשרות השנייה, נוספת לילדים פעולת צביעה ארוכה. ההרכבה של הדגמים פשוטה יחסית, אך כדאי להקדים לה הדבקה של היצירה על בריסטול כדי שתהיה יציבה. 

דגמים מסובכים יותר - הרבה יותר - של בובות ואובייקטים מנייר אפשר להדפיס מכאןיוצאים מהמבוך אם בכל זאת מתחשק לחזור אל הפעילויות של פעם – צביעה על פי מספרים, מבוכים, ואפילו דפי עבודה לילדי הגנים ולתלמידי הכיתות הנמוכות – אפשר להדפיס מהאתר הבא.מבוכיםדפי עבודהחברו את הנקודותצביעה על פי מספרים

געגועים לדינוזאורים אוהבי הדינוזאורים ימצאו כאן כמה תוכנות יצירה פשוטות אך מקסימות, שבכולן דמויות נעות של דינוזאורים – טורפים, אוכלי עשב ומעופפים.

אם רוצים להתרחק מהמחשב ובכל זאת ליצור דינוזאורים, אפשר לעקוב אחרי ההוראות באתר ולהכין בובת דינוזאור מנייר שיודעת לזוז, וביצי דינוזאורים שזקוקות משום מה לחומץ.

בתחתית העמוד הבא מסתתרים כמה דינוזאורים מתוקים או מפחידים להדפסה

אוריגמי

אתר אוריגמי נפלא עם קטגוריה עמוסה בקיפולים פשוטים יחסית לילדים צעירים לצד יצירות מורכבות יותר. במקום ובקינז נניח שנמאס מהוובקינז בחופש – אפשר לדמיין, לא? – הורים יצירתיים יכולים לעזור לילדים לתפור בובות בעצמם. לא כל הבובות מלהיבות, אבל כמה מהן חמודות ונראות פשוטות יחסית להכנה.

בובות מפלסטלינה ספרי היצירה בפלסטלינה של רוני אורן מצוינים, אבל גם ברשת יש דגמים. למשל, באתר של הסברו, יצרנית פליידו, שמציעה בין השאר, רובוט, קשת בענן, גלידה עם דובדבן בקצה, מר תפוח אדמה, וצפרדע שמאוד מרוצה מעצמה.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>