זמן תרבות: מה עושים השבוע בירושלים?

סופגים קצת יצירה אתיופית ישראלית, מתענגים בהופעה של לונא אבו נסאר, משתתפים בפסטיבל תרבות חינמי לכבוד 50 שנים לאיחוד העיר ולוקחים את הילדים להצגה איכותית בתיאטרון הקרון - כל ההמלצות לשבוע הקרוב בירושלים

המוזיקאית לונא אבו נסאר
מגיעה לצוללת הצהובה. המוזיקאית לונא אבו נסאר צילום: יואב פיצ'רסקי

נראה שהחורף מתחיל להרים את ראשו, זאת אחרי שבועות שהוא משחק אותה קשה להשגה, אבל אל תתנו לקצת גשם לעצור אתכם מלצאת מהבית. יש אירועים שקורים פעם בשבוע, או אפילו פעם בשנה, אז כדי לנצל ימים אחרונים של סתיו חצי שמשי, קבלו המלצות לשבוע של הופעות, הצגות ועוד שלל אירועים שיעזרו לנו לפתוח את השבוע בקצת יותר אנרגיות חיוביות.

» עכבר ירושלים - כל מה שקורה בעיר
» ירושלמי - כרטיס ההטבות לתושבי ירושלים

» איפה מבלים בירושלים? - האפליקציה החדשה
» Itravel jeruselam - אתר התיירות הרשמי של ירושלים
» עיריית ירושלים - האתר הרשמי

יום חמישי, 7 בדצמבר: פסטיבל הולגאב ליצירה אתיופית ישראלית - 2017

פסטיבל הולגאב ליצירה ישראלית-אתיופית יתקיים זו השנה השמינית בירושלים ברחבי העיר: תיאטרון ירושליםבית הקונפדרציהבית שמואל, ז'ראר בכרמתחם התחנה הראשונה, ובמועדונים הצוללת הצהובה וזאפה. הפסטיבל, מבית היוצר של בית הקונפדרציה, מציג את היצירה הישראלית-אתיופית בתחומי המוזיקה, התיאטרון והמחול. מופעי הפסטיבל משלבים את התרבות האתיופית המסורתית עם זו העכשווית, יחד עם היצירה החדשה שנולדה בישראל. בין המשתתפים: קפה שחור חזק, הסטנדאפיסט שלמה שמואל, אבבה דסה ועוד.
» פסטיבל הולגאב ליצירה אתיופית ישראלית - 2017 - לכל הפרטים 

קפה שחור חזק
גם הם יהיו שם. קפה שחור חזק צילום: תמיר מוש

יום שישי, 8 בדצמבר: התערוכה "חילוף חומרים: זהות מזרחית וערבית בעיצוב צעיר עכשווי"

תערוכה קבוצתית של חיה רוקין וערן נוה. התערוכה מפגישה בין הניגודיות המקברית בעבודותיה של חיה רוקין, להומור המסויט והחולמני בעבודותיו של ערן נוה. זהו קולו של ה׳אני׳ שלא בחר בשמו: חיה, ערן. כאן הער ימות והחיה תישן. בדמיון הנראה שבין מיתה לישנוניות מתקיימת חיות פנימית שקופה. מתוכה מתעוררות פנטזיות המזמינות לחדור לחלומותיו של מיזנתרופ. בלבול ואדישות, תגובה אטית, מבוכים, מסכות, הומור, חרדות, אהבה ומוות - נכנסים לשק נדודים אחד.
» חילוף חומרים: זהות מזרחית וערבית בעיצוב צעיר עכשווי - כל הפרטים 

שבת, 9 בדצמבר: לונא אבו נאסר בהופעה בצוללת צהובה

נסאר החלה את דרכה המוזיקלית כאחת מחברי הרכב ההיפ הופ "סיסטם עאלי". אלבומה השני, "מערבולת\دوامة", שיצא השנה, הפך אותה לאחת היוצרות המוערכות וזיכה אותה באינספור ביקורות חיוביות מצד המבקרים. עם מופע חדש לכבוד האלבום השני, לונא מביאה אל הבמה שפות וסגנונות שמכניסים בקלות את הקהל אל עולמה הפרטי.
» לונא אבו נאסר בהופעה - לכל הפרטים 

האזינו ללונא אבו נאסר עם השיר "יום מן אל איאם":

יום ראשון, 10 בדצמבר: ירושלים של עולים - פסטיבל תרבות בחינם 

האירוע "ירושלים של עולים", יתקיים לכבוד חגיגות ה-50 לאיחוד ירושלים, במרכז ז'ראר בכר. במסגרת האירוע יעלה מופע חגיגי, בו ישתתפו דוד ד'אורגלית גיאתשלמה יידוב, אבבה דסה, אירנה רוזנפלד, דבורה בנאסולי, להקת גפילטע דרייב ולהקת המחול הורה ירושלים. הכניסה חופשית על בסיס מקום פנוי, אל תפספסו.
» ירושלים של עולים - פסטיבל תרבות בחינם - לכל הפרטים 

יום שני, 11 בדצמבר: ההצגה "דו"צ - עם רגל אחת בשמיים" בבית מזיא

הצגת יחיד בכיכובו של גדי ויסמן, הלום קרב שלחם במלחמת לבנון השנייה ונפצע בתקרית ירי מאש כוחותינו. במופע חוזר ויסמן לסיפורו המורכב דרך פלאשבקים ומבטא את כאבו כמעט ללא מילים, זאת כשלצידו מופיעה בובה בדמותו המסייעת לו להעביר את החוויות הקשות. ההצגה, שכבר הועלתה בפסטיבל ישראל ובפסטיבלים בינלאומיים נוספים, משלבת וידאו, קטעי ליצנות ואלמנטים מתיאטרון הצלליות, ויוצרת חוויה תיאטרלית עשירה וחזקה, המלאה בהומור, דמיון וכאב. בתום כל הצגה עורך גדי שיחה פתוחה עם הקהל.
» דו"צ - עם רגל אחת בשמיים - לכל הפרטים 

דו"צ - עם רגל אחת בשמיים
סיפור מורכב דרך פלאשבקים. דו"צ - עם רגל אחת בשמיים צילום: יח"צ

יום שלישי, 12 בדצמבר: חנוכה 2017 בתיאטרון הקרון 

תיאטרון הקרון הירושלמי יעלה את מיטב הפקות הבית שלו באולם הבית שבגן הפעמון וכן בבית שמואל בירושלים. ביום שלישי תעלה ההצגה "חכמים בלילה - אגדת חלם" - סיפורי חלם, ממיטב הפולקלור היהודי, זוכים לעיבוד בימתי ייחודי בתוך ספר ענק, אשר הופך לבמת תיאטרון. ההצגה מלווה בפס קול של מוזיקה מקורית ברוח מוזיקת הכליזמרים. לגילאי 4-9.
» חנוכה 2017 בתיאטרון הקרון - לכל הפרטים

יום רביעי, 13 בדצמבר: סיורי חנוכיות מודרכים בסמטאות הרובע היהודי 

בשעות הערב בשמונת ימי החנוכה מוארות חצרות העיר ירושלים וסמטאותיה באורן המיוחד של מאות חנוכיות. המקומות המרשימים ביותר בהם אפשר ליהנות מהחוויה הם סמטאות הרובע היהודי. מה מחכה לנו? כניסה בשערי העיר העתיקה והליכה תוך כדי הדרכה והסברים אל הרובע היהודי, סיור מגוון בסמטאות הרובע היהודי וצפייה במאות חנוכיות דולקות, מפגש עם תושבים בחצרות-על בסיס אקראי, ירידה לתצפית על הכותל המערבי ועוד. 
» סיורי חנוכיות מודרכים בסמטאות הרובע היהודי - לכל הפרטים

סיורי חנוכיות מודרכים בסמטאות הרובע היהודי
חוויה מוארת בעיר. סיורי חנוכיות מודרכים צילום: ערן ודוד גל אור

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>