המלצות הגולשים לסרטים שאסור להחמיץ

מתלבטים לאיזה סרט כדאי ללכת? ההמלצות שלכם לסרטים שאסור להחמיץ בשונה מטבלת המבקרים, את הרשימה הזו אתם מכתיבים

מתלבטים לאיזה סרט ללכת? נמאס לכם ממבקרי קולנוע? לפניכם שלושה סרטים שזכו להתעניינות הגדולה ביותר, ושנמצאים על המסכים מספיק זמן כדי להפריך את ההשערה, לפיה תשומת הלב המוגברת קשורה אולי להייפ מוקדם. בשונה מטבלת המבקרים, את הרשימה הזו מכתיבים אך ורק הגולשים. צפייה מהנה.   

דרך אדומה

סרט הביכורים של הבמאית הסקוטית אדריאנה ארנולד, עוקב אחרי אשה בודדה בגלאזגו האפורה, העובדת בחברת אבטחה כמפעילת טלוויזיה במעגל סגור. את שגרתה המדוכדכת מפר לפתע טיפוס אחד, שמזוהה על-ידה במוניטורים כאחראי לטראומה מעברה. היא מחליטה לעקוב אחריו, ויוצאת עם הצופים למסע אפל ונועז. הבמאית, שזכתה באוסקר על סרטה הקצר "Wasp", השיגה גם את פרס חבר השופטים בפסטיבל קאן 2006, עבור יצירתה הראשונה. ההתעניינות ב"דרך אדומה", מצביעה אולי על הכמיהה של הקהל הישראלי גם לתוצרים חוץ-הוליוודיים.

מתוך הביקורת: "דרמה אנושית במסווה של מותחן מיסתורי, כאילו פילם נוארי, הכוללת כמה סצינות עזות ומטלטלות".

 

הצעיף הצבעוני

עיבוד שלישי לספרו של סומרסט מוהם, המתרחש בשנות ה-20 של המאה שעברה. זהו סיפור אהבתם של רופא במעבדה בריטית בשנחאי (אדוארד נורטון) ובת עשירים לונדונית וחובבת מסיבות (נעמי ווטס), שחווים קשיים ובגידות בזוגיות שלהם. השניים מעתיקים עצמם לכפר סיני קטן ומוכה כולירה, שם הם מתמודדים עם הבחירות והשגיאות שעשו, ובעיקר אחד עם השניה. כנראה שגם בקיץ עמוס בלוקבאסטרים, יש מקום לדרמה תקופתית שופעת שיאים דרמטיים, על רקע נופיה של הרפובליקה הסינית דאז. רוב הקרדיט, הולך לשחקנים המוערכים.

מתוך הביקורת: "(על ווטס) המשחק המדוייק והעדין שלה עובר מבעד לפנים כמעט נטולות איפור ולמבע עיניים רך, ואין ספק שהיא אחראית לרגעים המקסימים והמעניינים ביותר בסרט".

 

זודיאק

הבמאי הפולחני דייויד פינצ'ר ("שבעה חטאים", "מועדון קרב") חוזר לעניינים אחרי חמש שנים של יובש קולנועי. סרטו החדש עוסק ברוצח הסדרתי שהסעיר את קליפורניה בשנות ה-60 וה-70, אשר כינה את עצמו "זודיאק". בעקבות הרוצח דולקים צמד בלשים (מארק רופאלו ואנתוני אדוארדס), ושני כתבים כפייתיים (ג'ייק ג'ילנהול ורוברט דאוני ג'וניור), כולם מסן-פרנסיסקו החרדה לשלומה. גם מי שמכיר את אגדת הזודיאק המקורית, ייהנה מהפרשנות של פינצ'ר, שהוא ככל הנראה הסיבה המרכזית להתעניינות הקהל בפרוייקט הנ"ל.

מתוך הביקורת: "הבימוי של פינצ'ר וירטואוזי כתמיד ושומר על רמה נאותה של מתח ועניין לכל אורכו". " 'זודיאק' הוא יצירת המופת הראשונה לשנת 2007".עוד באתר:סטייק מעולה ומלצרית חמוצההצגות שוות בחצי מחיר

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>