אופנת לילה: סוף סמסטר במכון אבני

מה לובשים הבליינים בלילות? יצאנו לחפש את המתלבשים הטובים ביותר בחיי הלילה, והפעם: מסיבת סוף סמסטר במכון אבני

המקום: מכון אבני.

 

השעה: חמישי לעת לילה.

 

האירוע: מסיבת סוף סמסטר, עבור אלו שזכו לכזה.

 

האוכלוסייה: אמנים וכאלו שלומדים להיות אמנים. על כן, גם הלבוש היה מאוד קריאטיבי באופן יחסי, וכלל לרוב שילובי צבעים נועזים ובגדים בעיצוב וגיזרה אישיים.

 

הסטיגמה שהתבררה כנכונה: אמנים באמת רגישים. מתברר שיש רגליים לסטריאוטיפ, ואכן לאורך הערב הצלחתי לפגוע במספר יוצא דופן של אנשים שפנו אלי וטענו ש"זה מאוד מעליב שאת לא מצלמת אותי".

 

האווירה: נשף סיום סמסטר בתיכון. שולחנות עם מפה הפכו לבר, וחדר (שלא ברור מה היה שימושו הקודם), הפך לעמדת די ג'י מאולתרת. על מנת להוסיף שמן למדורה, ולהלהיט את הקהל באופן מוחלט, נוגן "שיר המקרנה" הידוע לשמצה.

 

מלכי, 23, "אנשים לא יודעים איך להסתכל""אני מתה על החנויות של דרך יפו!", ענתה מלכי כתשובה לשאלה איזה סגנון של בגדים היא מעדיפה ללבוש. תשובה מפתיעה, במיוחד לנוכח מספר האנשים שיהנהנו בהסכמה לדבריה. "מאז שאני גרה כאן באזור ולומדת קרוב התחלתי לעבור ברחוב מדי יום. אני אוהבת את המוכרים שם. ואני אוהבת את הבגדים בחנויות הרחוב. הם נותנים לי השראה. אנשים פשוט לא יודעים איך להסתכל".

 

אורית, 23, "ישראלי זה עממי"

אורית, לעומת זאת, ענתה לאותה השאלה תשובה של מילה אחת - "גותי". והרחיבה: "זה הומור שחור, אהבה לאפל, לכל מה שהוא לא ישראלי, כי לישראלי יש נטייה להיות עממי. כשמישהו בוחר להתלבש ככה בארץ, או שהוא לא יודע למה הוא נכנס, או שבאמת יש לו אהבה מאוד גדולה לנושא. זו בחירה מאוד טוטאלית".

 

ליאור, 29, "אני רוצה שזה יבלבל"

ליאור עובד בהיי-טק. חשוב לציין זאת מאחר שסביר להניח שזה לא הרושם הראשוני שנוצר כשרואים אותו. הניגוד הזה מנחה גם את בדיוק בחירת הבגדים שלו. "מרגיז אותי שאנשים מסתכלים אחד על השני ומיד מקטלגים. לכן אני מנסה להתלבש בדיוק ההפך מה שמצופה ממני, בכל פעם משהו קצת אחר. אני לא רוצה שיסתכלו עלי וידעו מי אני או במה אני עובד. אני רוצה שזה יבלבל", הוא מסביר. "היום התלבשתי כמו ילד מתבגר, אני לפעמים בכוונה לובש דברים מעט ערסיים- חולצות צמודות, שרשראות. או משהו צבעוני ושמח כמו הקפוצ'ון".

 

הודיה, 23 "היא מתלבשת כמו העבודות שלה"

 

"סיימתי ללמוד בבצלאל בקיץ האחרון, אבל אני לא חושבת שיש קשר בין האמנות לבין צורת הלבוש שלי", ירתה הודיה, אבל סירבה לשתף פעולה בחקירתי הצולבת לגבי מלבושיה. חברתה דווקא נאותה להחוות דעה כמעט מקצועית על סגנונה האלגנטי: "היא מתלבשת כמו העבודות שלה. צנוע ומינימליסטי".

 

ג'קי, 24, "אני רוצה תשומת לב"

 

על רחבת הריקודים ג'קי בלטה בשמחת חיים וגם גילתה יכולות ריקוד וגמישות ראויות לציון. "אני זמרת בלהקת רוק שעדיין לא פרצה. על הבמה אני מופיעה גם עם ביקיני", סיפרה. "אני ככה מתלבשת בדרך כלל, כמה שיותר צבעוני ובולט, כי אני רוצה תשומת לב. אני יודעת שזה קצת דפוק. אני מאוד מעריכה אנשים שלא אכפת להם שלא שמים לב אליהם, אבל אותי זה משעמם".(צילומים: יעל סלומה)

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>