אופנת לילה: סטקנצ'יק בלימה לימה

מה לובשים הבליינים בלילות? יצאנו לחפש את המתלבשים הטובים ביותר בחיי הלילה, והפעם: מסיבה רוסית למהדרין בלימה לימה

המקום: לימה לימה.

הזמן: הלילה הראשון בשבוע.

האירוע: ליין הסטקנצ'יק, המתמחה במוזיקה רוסית ובלקנית, חוגג שנה להיווסדו ומארח את להקת "אוי דיוויז'ן".

הרעיון: מוזיקה שההורים אהבו לשמוע ברוסיה, רק עם ריקודים והרבה אלכוהול.

האוכלוסייה: אחוז ניכר של דוברי רוסית, אבל באופן מפתיע גם גם לא מעט תיירים ועולים חדשים שלא ממזרח אירופה.

אווירה: המוזיקה האותנטית מלהיטה את הנוכחים וגורמת להם לצאת  בסדרה של ריקודים עליזים, קופצנית ומשובבת לבב אנוש. הלבוש עלול להטעות, אך הרוקדים עטופים בתמימות מסוימת שנדיר למצוא ברחבי העיר הגדולה.

 דנה, 28, "המזרקה של אגם""טווס? בחצאית הזו?", התפלאה דנה למשמע המחמאה המשונה. דקות ספורות לאחר מכן כאשר קבוצת גברברים מתבגרים מלמלו גם הם את אותה מילה, ולאו דווקא כמחמאה, דנה נאלצה להסכים שיש דמיון. "אף פעם לא עמדתי ככה עם החצאית, זה כנראה באמת נראה כמו טווס". "ונכון, גם מזכיר את המזרקה של אגם בכיכר דיזנגוף", הסכימה עמי.  "קניתי אותה די מזמן. ראיתי אותה בלטבייה על הרבה בנות, בזמן שהן רקדו היא זזה יפה, אז קניתי גם".

מאשה, 30, "כנראה היו לי כל מיני השפעות""אני צברית עם זיקה לשורשי המזרח-אירופאים", העידה על עצמה מאשה, בניסיון להסביר את המבטא הזר שדבק בעברית הישראלית שלה. "הרבה אנשים מעירים לי על המבטא. בעקרון נולדתי בארץ, אבל כנראה היו עלי כל מיני השפעות".

לאוניד, 35 "מעולם לא חשבתי על בגדים"ללאוניד ניגשתי בעקבות השילוב המעניין של עניבה, ג'ינס קרוע, וסריג אפרפר ועבה, אך הוא עצמו הגיב בפליאה על הבקשה לצלם אותו. "הדבר הכי פחות צפוי מבחינתי היא שמישהו ירצה לצלם אותי למדור אופנה", אמר. "מעולם לא חשבתי על משהו בהיבט אופנתי. בעצם, מעולם לא חשבתי על בגדים בכלל". דקה מאוחר יותר נפתרה התעלומה - זו חברה שלו שבוחרת לו את הבגדים.

נארונה, 27 "נעליים גדולות כמו נעלי צבא"נארונה ישבה בסמוך לדלפק הבר בחצר בגב חשוף לחלוטין ופוני שחור, עבה ויציב. המסקנה המהירה והחד משמעית הייתה ברורה: היא לא מכאן. לתל אביב הגיעה נארונה היישר מעיר האורות, במסגרת צילומי סרט דוקומנטרי על העיר ללא הפסקה, וניסיון להתאקלם כשחקנית בישראל. במסגרת החוויה הדוקומנטרית הנ"ל הספיקה גם לספק מספר אבחנות על חוש האופנה הישראלי. "בתל אביב אנשים לא מתלבשים יותר מדי שונה מכפי שמתלבשים בפריז. אבל ביתר ישראל זה לא תקף. "הנעליים זו אולי הבעיה פה. אין כאן מבחר. כל הנעליים כאן גדולות כמו נעלי צבא; עם פלטפורמות מגושמות".

קלצ'יק, 30 "זה לא כמו הומלס""אני אוהב ללבוש דברים ישנים, שאנשים מביאים לי או שאני מוצא ברחוב", אמר קלצ'יק. "אני מתלבש 'רחוב', 'ביבים' - ג'קטים, יד שנייה ודברים בסגנון כפרי ורוסי", הוא ניסה להסביר ומיד ביקש להבהיר - "זה לא כמו הומלס".

אנה, 25 "שרשראות גדולות שעושות בלינג-בלינג""הייתי סקרנית לגבי איך זה לחיות בישראל", סיפרה אנה, שהגיעה לעיר הגדולה הישר מהעיר היותר גדולה - ברלין - וכעת לומדת עיצוב אופנה בשנקר. "אני אוהבת בגדים נשיים, משנות הארבעים, או כאלו בעלי מראה דמוי פקידה". "אני לא אוהבת דברים עם יותר מדי צבע, אבל כן פריטים צבעוניים שמציצים מתוך התלבושת הכללית. בדרך כלל אני עונדת גם שרשראות גדולות שעושת בלינג בלינג".

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>