אופנת לילה: פסטיבל הג'אז

מה לובשים הבליינים בלילות? יצאנו לחפש את המתלבשים הטובים ביותר בחיי הלילה, והפעם: פסטיבל הג'אז בסינמטק תל אביב

המקום: סינמטק תל אביבהאירוע: חמישי בערב, היום השני לפסטיבל הג'אז הי"ח

הקהל: מהמגוונים שניתן היה להיתקל בהם - החל בתיכוניסטים ממגמות המוזיקה והאמנות בתיכוני העיר, המשך בצעירים אניני טעם וכלה במבוגרות בעלות מעילי פרווה ונעלי עקב שמרבית האוכלוסייה מריירת עליהם מבעד לחלונות הראווה.

הטעם האופנתי: מנעד הגילאים הרחב של פוקדי האירוע הביא למפגש חוצה תרבויות כמעט: מהשרוואל ועד לחליפת שלושה חלקים. עם התקדמות הערב פחת חלקם היחסי של לובשי השרוואל, דהיינו הצעירים. ההסבר שנאלצנו לתת לתופעה המשונה קמעה היה שככל הנראה הפסטיבל עבורם היווה רק את הספתח של הערב.

ילנה, 23, "שייקחו ממני דוגמא""בדרך כלל אני מתלבשת כמו היום, בסגנון ספורט-אלגנט", קבעה ילנה. הספורט אמנם היום לא נראה לעין, הסבירה, אבל בדרך כלל יש בלבושה גם אלמנטים כאלה. "אם אני חושבת שמה שאני לובשת הוא יפה, אז זה טוב שאנשים מסתכלים. שייקחו דוגמא ממני".

איתי, 23, "תל אביב היא מטרופולין מטרו-סקסואלי וסבלני"אמנם מדובר בפסטיבל ג'אז, אך שוטטות מחוץ לתחומה של העיר חיפה, בחולצה ירוקה וכתובת בולטת הקשורה לקבוצה החיפאית עלולה לטמון בחובה לא מעט סיכונים. "זו גאווה אורבנית שלי כחיפאי", אומר איתי. "אני פחות אוהב כדורגל מאשר אוהב את חיפה עצמה", הסביר את המקור לשילוב המוזר של ג'קט וחולצת כדורגל. הסיכונים, כאמור, כמעט אינם קיימים לדעתו: "תל אביב היא מטרופולין מטרו-סקסואלי מאוד סובלני. כל עוד אתה לא מצליף במישהו עם איבר המין שלך אף אחד לא יעשה לך משהו".

מאשה, 29, "אני לא מצליחה להתלבש כמו היפניות"היופי בלבוש של מאשה טמון בדייקנות בבחירת הפריטים, החל מהצעיף הצבעוני ועד לנעליים הנהדרות. "חשוב לי שהלבוש שלי יתאים לסגנון האישי שלי ושהוא עדיין יהיה אופנתי. אני ציירת, ולכן אני אוהבת שהלבוש מעביר את הייחוד של האדם", הסבירה. "אני מאוד אוהבת את האופנה היפנית. אבל אני לא מצליחה להתלבש כמו היפניות האלו".

סיגלית, 42, "אני לוקחת רעיונות מעיתונים"לחברה שהתלוותה לסיגלית היה מאוד ברור שמישהו עוד יטרח לצלמה, הודות לסגנון האופנתי שהפגינה באותו האירוע. "יש לי בראש רעיון, ואני מרכיבה אותו ברגע שעלי להתלבש", הסבירה. "הסגנון שלי הוא משהו בין אלגנט לספורט. אני מסתכלת בעיתונים ולוקחת רעיונות שמצאו חן בעיני".

אדווה, 33, "קודם כל צבעוני"אדווה התקשתה להגדיר את אופי לבושה ואת סגנונה האופנתי. על כן החבר הנאמן נחלץ לעזרתה. "זה אמור להיות לך קל. זה התחום שלך", קרא לעברה. דקות קודם לכן הוא הסביר לי בגאון על חברתו מעצבת הבגדים. "צבעוני. קודם כל צבעוני", הוא חרץ בפשטות.

לאסי, 2.5, "היא בדרך כלל לא אוהבת להתלבש"כשעה קלה לאחר ששתי נשים אלמוניות פצחו בשיחה ערה על הכלבה עם הסוודר הצבעוני, זכיתי אף אני לראותה. "היא לא נוהגת להתלבש כך בדרך כלל", הסביר מנשה, הבעלים הנאמן. "היא בדרך כלל לא אוהבת להתלבש, אבל בדיוק סיפרנו אותה והיה קר, אז אמא שלי סרגה עבורה סוודר, ואני עיצבתי אותו איך שרציתי".

(צילומים: יעל סלומה)

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>