אופנת לילה: תיאטרון קולטורה

מה לובשים הבליינים בלילות? יצאנו לחפש את המתלבשים הטובים ביותר בחיי הלילה, והפעם:  מסיבת ההשקה של תיאטרון קולטורה

המקום: מועדון הקולטורה.

העת: יום ראשון משמונה בערב. נחמד כשמתחילים מוקדם.

האירוע: מסיבת ההשקה של "תיאטרון קולטורה", שישמש כבמת הופעות, חללי חזרות ומשרד הפקת מופעים לאמנים מתחילים.

האוכלוסייה: 90 אחוזים מפוקדי המקום היו שחקנים, כאלה שיהיו בעתיד שחקנים, ואנשים שחושקים להיות בעתיד שחקנים. לעומת ההומוגניות העיסוקית שאליה נטה הקהל, דווקא מנעד הגילאים היה רחב במיוחד, והתחיל בשלהי שנות העשרים, ונגמר אי שם בגיל הפנסיה.

הלבוש: אומרים שלאמנים יש נטייה טבעית לאסתטיקה, וכיאה לכך גם חוש אופנתי מפותח. במהלך שנת תחקיר לא אמפירי אך מעמיק בנושא, ניתן להבין כי אין מדובר בנטייה אופנתית אלא בשילובים יוצאי דופן. לעד אדם שמגדיר עצמו כאמן (רגיש?) יתלבש בהתאם בשילובים שלעין אדם שאיננו אמן יראו מוזרים קמעה. הערב בקולטורה הביא את התחקיר למסקנות חותכות.

טקילה נירה מזרחי "הסגנון שלי הוא חריג""הסגנון שלי הוא חריג. אין דבר דומה לו" הסבירה העלמה המתולתלת. "סיפור החיים שלי כופה עלי סגנון לבוש שאינו כשאר האנשים", הוסיפה.  ביום יום אני לובשת ג'ינס וחולצות טריקו, אבל בלילה אני מתלבשת בסגנון שהוא מעט יותר קלאסי, עם יותר שיק".

נדב, 33 "יש לי חולשה לרטרו"מיד לאחר שפניתי אל נדב, שאלתי מתוך שליחות מהיכן משה את חולצת הטי שעטה על עצמו באותו הערב. "את החולצה קנו לי כשהייתי בן עשר, מניו יורק. אז זה היה קצת גדול עלי. היום זה בסדר. אני חולה על טי שירטס ויש לי פטיש לחולצות מגניבות ומדליקות". "יש לי גם חולשה לרטרו. ופינה חמה בלב לשנות השבעים".

דנה, 27 "היום הלכתי על הלוק הפאנקי""בדרך כלל אני מתלבשת באופן יותר רשמי", הסבירה דנה. "אני עובדת בבורסה ליהלומים וזה דורש ממני לבוש מאוד עסקי.  אירופה נותנת לי השראה ללבוש. וגם סרטים צרפתיים מהסיקסטיז. אבל זה ממש לא קשור למה שאני לובשת כרגע. היום זה אירוע של תיאטרון ויוצרים, אז החלטתי ללכת על הלוק היותר פאנקי".

נגה, 32 "האנשים בארץ יצאו מהקטע הקיבוצי""אני אוהבת ללבוש וינטג' עם בגדי מעצבים", הסבירה נגה. "התחלתי להתלבש ככה כשהייתי בברוקלין, שם הרבה מערבבים יד שנייה עם אופנת עילית, כך שכל אחד יוצא ייחודי. בתל אביב זה גם מתחיל להיות ככה. אני אוהבת את האופן שהאנשים מתלבשים כאן. אני לא הייתי פה הרבה זמן. כשחזרתי גיליתי שהאנשים בארץ יצאו מהקטע הקיבוצי ונעשו הרבה יותר מעודנים".

פיודור, 32 "אני אוהב להתלבש לפני העונה"פיודור הסביר שהוא לא באמת עצמו לרגע אחד, והוא תמיד יהיה איזושהי דמות. על כן הקפיד כל קליק של מצלמה לשנות את הבעת פניו ונימק כי כך יתעלה בכל פעם על עצמו. בסוף חשב שאף אחת מהבעות הפנים שניפק למצלמתי אינה הולמת. הבטחתי למצוא משהו סביר. אני אוהב להתלבש חם, כדי שלא יהיה לי קר". ומה בקיץ, שאלתי. "בקיץ אני מתלבש קר. אני אוהב להתלבש לפני העונה".

מאיה, 25 "חשבתי שאני היחידה בארץ שאוהבת לקנות בגדים בארבעה שקלים""אני חשבתי שאני היחידה בארץ שאוהבת לקנות בגדים בארבעה שקלים", אמרה מאיה משפט מתמיה לאור העובדה שכולנו ישראלים ואף אחד מאיתנו לא אוהב לצאת פראייר. על פי אותה המשוואה הפשוטה קיימים לא מעט אנשים שירכשו את בגדיהם במחירים זולים במיוחד. "אני אוהבת נעליים. יש לי המון זוגות, כך שכבר הפסקתי לספור. יש לי בערך 50 או 60 זוגות נעליים. אני נוהגת ללבוש בגדים ישנים, שאני מרגישה עבר עליהם הרבה, שממש ניתן לראות שהם היו שייכים פעם לאדם אחר".(צילומים: יעל סלומה)

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>