סרטים מומלצים לסוף השבוע

הם אלימים, מרשימים ונוגעים הן בסוגיות חברתיות והן בקולנוע גדול . “עג'מי”, "לבנון", ו"קירות" - שלוש המלצות כחולות-לבנות של אורון שמיר לצפייה מהנה

"עג'מי" הסרט הישראלי הטוב של השנה ונציג המדינה לטקס האוסקר המתקרב, הפך מאז עלה לאקרנים ללהיט לא קטן. למעשה, הוא הסרט הישראלי המבוקש ביותר בקופות מלבד "סיפור גדול". ביד אמן וביטחון של במאים מנוסים, משכילים ירון שני וסכנדר קופטי לעשות בסרט הבכורה שלהם את מה שהקולנוע הישראלי טרם עשה – לייצר סרט פסבדו-ריאליסטי הנושק לשלמות. “עג'מי" הוא קולאז' קולנועי מפעים ורב עוצמה של השכונה היפואית, המובא מנקודות מבטם של ערבים-ישראלים, שוהים בלתי חוקיים וגם כוחות השיטור הצבריים במקום. דרך רצף סיפורים המתלכדים אלה באלה בזכות תסריט מורכב ומסועף, מוצגות בפני הצופים פניה האלימים והמסוייטים של השכונה, עולם אחר הממוקם דקות מדרום העיר תל-אביב אבל נראה כמו יקום מקביל.שורה תחתונה: “עיר האלוהים" פינת "גומורה", במבטא ערבי ואותנטיות כובשת.קהל יעד: כל מי שמעוניין בסטירה מצלצלת שתנפץ, ולו לרגע, את בועת חייו המוגנת, סטודנטים וסטודנטיות לתסריטאות המחפשים השראה.כוכבים: 4.5» לביקורת המלאה על הסרטצפו בטריילר:

    

"לבנון" זוכה הפרס הראשון בפסטיבל ונציה והסרט השלישי בטרילוגיה הנושאית של "מלחמת לבנון הראשונה", עדיין מוצג בקולנוע. אם שקלתם לצפות בו, זהו המקום המיטבי לעשות כן. האימפקט של הסרט פועל על הצופה בצורה ההולמת ביותר, תרתי משמע, על מסך ענק מגובה בסאונד רועם. גם המעלות הטכניות של "לבנון", ללא ספק אחת ההפקות המקומיות המרשימות אי פעם בתחומים כמו צילום ועיצוב פסקול, יודגשו היטב באולם קולנוע. למרות ששום צופה לא יישאר בכסאו במהלך ההקרנה, אלא יישאב פנימה אל תוך בטנו הרוטטת של טנק, ביום בו הפציעה המלחמה ההיא. יחד עימו כלואים שם ארבעת מפעיליו (איתי טיראן, אושרי כהן, מיכאל מושונוב ויואב דונט) ומפקד הכוח הרגלי (זהר שטראוס) שקופץ לבקר מדי פעם.שורה תחתונה: כמו “הצוללת” הגרמני, רק בטנק ובעברית-צה"לית.קהל יעד: אוהדי ואוהדות "בופור" ו-"ואלס עם באשיר" הזקוקים לזווית אמנותית נוספת, כל מי שחושב שמלחמה זה סבבה.כוכבים:לביקורת המלאה על הסרטצפו בטריילר:

   

"קירות" בסרטו הראשון וחסר התקציב, “ימים קפואים", הוכיח דני לרנר שניתן ורצוי לצלם בישראל מותחן פסיכולוגי הזוי ומטלטל. בסרטו השני, “קירות", ממשיך הז'אנריסט המובהק ביותר בקולנוע הישראלי של ימינו בהוכחות החותכות. באמצעים קולנועיים שטרם נראו על בקולנוע הישראלי, מנפיק לרנר את דרמת האקשן היעילה והראויה ביותר שנוצרה בארץ. הסרט מגולל את קורותיה של זונה/מתנקשת רוסיה, המגולמת בידי נערת ג'יימס בונד האחרונה, אולגה קורילנקו. היא מסתבכת גם עם הסרסורים וגם עם המאפיונר המפעיל שלה, בזמן שידידות מיוחדת נרקמת בינה לבין שכנתה לבניין, אשה מוכה אותה משחקת נינט טייב, בבכורה קולנועית. השתיים יחברו למלחמה עיקשת על השבת השליטה בגורלן לידיהן.שורה תחתונה: סרט פעולה כנעני לתפארת, השואב ממסורת הבי-מוביז האמריקאית.קהל יעד: גם סרט אקשן עם גיבורות נשיות אך קשוחות, וגם דרמת אנטי אלימות נגד נשים. נראה שבמקרה הזה כולם יצאו מרוצים.כוכבים:לביקורת המלאה על הסרטצפו בטריילר:

   

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>