פורש בשיא: המסיבה האחרונה של אלון קסטיאל

לאחר עשר שנים סוררות מלאות נשים יפות ואלכוהול חינם, אלון קסטיאל פורש מחיי הלילה ומתמסר לשתי אהבותיו החדשות: מלונאות ואפרת גוש. ושימותו הקנאים

תפקיד: יזם, איש נדל"ן, רואה חשבון, מנהל מלון בוטיק ושותף בברים הלוהטים בעיר גיל: 32, וזה סופי תרגיל: שליטה עצמית, מבוכה קלה וחיוך שלא בא בקלות סטייל: ספרן בספרייה העירונית לוק: קלארק קנט בתקופת התיכון משקה אהוב: בירה אקססוריז: משקפיים עבי מסגרת, זקנקן ואפרת גוששאיפה: שההורים יהיו מרוצים פוביה: עיתונאים

» קלמנטיין - לכל הפרטים

140 צמחים ויפהפיות

19:00. "אני בן 32", חוזר על עצמו שוב ושוב אלון קסטיאל לכל אותם מכרים ומכרות שמגיעים ומגיעות, כל אחד בתורו, לומר מזל טוב. מחייך מאופקות לכל השואלים על הדרך אם הוא בן 34, 35, או רחמנא ליצלן, 36. ככה זה כשאתה מככב כמעט בכל מדור רכילותי שקיים בלבוש אולד פאשן וגיל מונפץ ללא אישור פרסום. כנראה קשה לאנשים לפרגן. עילה לתביעה, אם תשאלו אותי. אבל את קסטיאל זה לא ממש מעניין. הוא חוגג שנה פורייה ומוצלחת בקלמנטיין, הבייבי החדש־ישן שלו ושל בן רוטשילד, שמנהל אחיו הקטן של קסטיאל איתמר. קונספט חדשני של בר ־מסעדה עם לוק של גן אירועים באמצע שדרות בן גוריון. כך שאם אין לכם הפרעות חניה וחפצה נפשכם ללגום קאווה קרירה באוויר הפתוח בינות ל־140 צמחים ויפהפיות בלי לשמוע כוס נשברת וקולולו - הרי שזה המקום.

שיר אהוב במיוחד:

"מזל טוב", אני מדלגת מהגינה החיצונית אל הבר הפנימי מעל גדר בטון. "זה בניין לשימור", מסביר קסטיאל את הגישה המאתגרת למקום, שמכריחה אותך לפשק רגליים על עקבים, ומזמין לי קאווה.

אומרים שאתה מוכשר בטירוף, גאון אבל גם וומנייזר לא קטן."אז אומרים. הכל בסדר. אני חי את החיים".

וומנייזר או לא, קסטיאל כולה בן 32 וכבר הספיק לטעום מה שרבים ומבוגרים ממנו אפילו לא חלמו. הפעם הראשונה שבה נפגשנו היתה לפני כמה שנים עם חבר משותף, בכניסה לאחד המועדונים שבבעלותו. בגלל סגנונו הקלארק קנטי, הייתי בטוחה שמדובר בעוד איש עסקים אפרורי ונבוך, אך כה הוקסמתי מהקלות הבלתי נתפסת שבה הכניסני דרך האבטחה, ומהקלות הבלתי נסבלת שבה התרועע עם אחת הזרות שנתלו על זרועו, שהבנתי שמדובר בסופרמן בכבודו ובעצמו, רק בלי האאוטפיט.

החבר'ה זה מה שחשוב

מה שהפך אותו לאושיה מוערכת בתחום הנדל"ן והמסיבות הם הלופטים התעשייתיים. הברקה שהביא בגיל 26, כשהיה הראשון להעז להפוך לופט מאובק בשוקן לחלל מהודר למסיבות ואירועים. הלופט של קסטיאל נקרא כך עד היום, אך עבר מאז לוקיישנים שונים. בהמשך חבר קסטיאל לקבוצת טייסים שיצרו את האפרטמנט, קונספט חדשני נוסף שמוקם בבית דירות רגיל למראה, מה שיצר תחושה אינטימית של מסיבת חברים, אבל כאלה שאתה לא מכיר וגם לא צריך לנקות אחריהם. בקיץ הם פתחו את הסאבלט הצופה לים, אלטרנטיבה דרומית לגלינה והשראה לקלרה. בהמשך הגיע גם המרקיד במרתפי הלונדון מיניסטור, המעוז השכונתי והבלוק החדשני. המקומות קצרו הצלחה רבה והתפרסמו בזכות לוקיישנים מאתגרים ויצירתיים.

לא רק לופטים. המעוז (צילום: אביעד הרמן)

היית ילד פלא גם ביסודי? "הייתי תלמיד תלמידתי אבל בלגניסט. אחר כך למדתי באוניברסיטת תל אביב חשבונאות ניהול וכלכלה, מה שנתן לי את הכלים לעסוק בכל כך הרבה דברים מסביב, להיות יזם, לפרוץ גבולות ולפנות להרבה קהלי יעד".

את האמת, נחשבת מקובל בתיכון?"כן, אבל לא בהכרח עם הבנות. את יודעת איך זה בגיל הזה, החבר'ה זה מה שחשוב. אבל מה שכן, כל שנה זה הלך והשתפר, עד שהגיע לשיא היום, שהוא אפרת".

תודה לחיים ולמרסדס סוסה:

גם בתל אביב אפשר להתאהב עכשיו, חשבון נפש וכל זה, הוא מחליט לקחת צעד אחורה. "אם הקדשתי את שנות ה-20 שלי לחיי הלילה", הוא אומר בכובד ראש שאינו עולה בקנה אחד עם חבריו הדאחקיונרים שסובבים סביבו", את שנות ה־30 אני מחליט להקדיש לנדל"ן, ובעיקר ל-Town House Tel Aviv - מלון הבוטיק החדש שהקמתי ברוטשילד פינת יבנה יחד עם אחותי המעצבת דפנה ובשיתוף עם אורי חיות. המיוחד שם הוא שכל הפריטים הם פריטי אספנות של המשפחה שלנו".

תכנונים לטווח רחוק יש, אבל קסטיאל עדיין עדכני בכל הקשור בליהנות מהחיים, ונראה שהיציאה מחיי הלילה תיעשה בהדרגה. בינתיים אפשר עדיין לראות אותו באירועים, במסיבות ובמועדונים שלו, אבל הפעם צמוד חזק לחברתו זה חצי שנה אפרת גוש.

פשוט אשה מדהימה. קסטיאל עם אפרת גוש (צילום: גיא הוד) 

ראיתי אתכם בכל בר בעיר נראים מאוהבים בטירוף. אולי תגלה לי את הנוסחה לזוגיות טובה?"אני לא יועץ זוגיות, אבל אפרת פשוט אשה מדהימה. היו לי שלוש אהבות רציניות, אבל היא הרצינית שבהן. גם בתל אביב אפשר להתאהב, פשוט צריך לצאת מהבית".

אני תמהה על התשובה ותמהה אף יותר כשהמשורר ועיתונאי המחאה שלמה קראוס מגיע לומר מזל טוב חם במיוחד.

200 קילו אבטיחים

איך אתה, איל נדל"ן שהופך לופטים למלונות בוטיק יוקרתיים, קשור למחאת הדיור? "מה זאת אומרת? אלון בא מהעם וחושב על העם", חבר שהגיע פתאום מתפרץ לשיחה."מאוד התחברתי למחאה ולאנשים", אלון ממשיך, "אנחנו גם חברים טובים, הנה, דפני סימסה לי עכשיו, "הוא מסמס לרגע ואומר "אני עוזר איפה שאני יכול לעזור".

יש שמועות שאתה אמיד מאוד."מצחיק. תגידי את זה למנהל הבנק שלי".

אז מה כן תרמת?"200 קילו אבטיחים וכמה בתים להתכנסויות".

מכל העשייה האדירה שלך במשך כל השנים, למה אתה הכי מתחבר? "למלון הבוטיק. זה הבייבי החדש שלי ואני מתכוון להשיק אותו בקרוב".

אתם חושב שההורים שלך גאים בך?"תשאלי אותם".

ראה את האור:

24:00. לקראת סוף הערב אני רואה אותו מרחוק מחייך מאוזן לאוזן כשגוש מסדרת את עקביה ונשענת על כתפו. זה מראה כמעט ממוגג עד שאני מעזה להתקרב. או אז אני נחטפת על ידו בהתלהבות חשודה כדי להכיר את חבריו, שעברו מזמן את סף השינה שלהם. לרגע אני חושבת שהוא מחפש לי שידוך, אבל מתברר שהוא מחפש לי בייביסיטר, כי ברגע שחבורת הזאבים מאמצת אותי אל חיקה, קסטיאל טופח על כתפי בנימוס, סב על עקביו ונמלט במהירות האור יחד עם אפרת לעבר שקיעת פנסי הניאון של השדרה.

 

 

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>