חבורת "ארץ נהדרת" יורדת לסדום

אנשי "ארץ נהדרת" מציגים בסרט "זוהי סדום" נראטיב אלטרנטיבי לסיפור התנ"כי

הדברים הטובים של קיץ 2010

"זוהי סדום", סרט הקולנוע שעליו שוקדים זה זמן רב יוצרי "ארץ נהדרת", תחת מעטה חשאיות כבד, מתוכנן לצאת לבתי הקולנוע בישראל ב-5 באוגוסט. הסרט הזה מבטיח להיות מרענן קיצי כפול: לא רק שמדובר בקומדיה טהורה, אלא גם במוצר קולנועי המבוסס על סיפור תנ"כי - שני מצרכים נדירים למדי בנוף הקולנועי המקומי. זוהי סדום - מועדי הקרנה

העלילה תציג עיבוד חופשי לסיפורה של עיר החטאים המקראית, תסמן קווי דמיון בינה לבין המציאות הישראלית של המאה ה-21 ואת הדמויות המרכזיות יגלמו כוכבי תוכנית הטלוויזיה הפופולרית: דב נבון מגלם את לוט, טל פרידמן את אשתו, ועלמה זק היא בתם החסודה. אלי פיניש הוא המלך הרשע של סדום, אסי כהן הוא בנו המוצלח ויפה התואר, ואילו מריאנו אידלמן - הבן המוצלח פחות. יובל סמו ומאור כהן הם צמד מלאכים שנשלחים להשמיד את העיר, איל קיציס נכנס לנעליו של אלוהים, ובתפקידי אורח מבליחים מוטי קירשנבאום כאברהם אבינו ואורנה בנאי כהגר, אשתו המגורשת.

סרט קולנוע היה חלום שאנשי "ארץ נהדרת" רצו להגשים, אומר מולי שגב, שכתב את התסריט (עם דוד ליפשיץ ואסף שלמון) וגם ביים (לצד אדם סנדרסון). "חוץ מזה, הרבה זמן לא עשו כאן קומדיה ישראלית פרועה ומשוחררת", הוא מוסיף. "סרטים קומיים שנעשו פה בשנות ה-70 שרדו כל כך הרבה זמן, כי כנראה יש בהם צורך תרבותי אמיתי. הקולנוע הישראלי התפתח מאז מאוד, ורק הקומדיות נשארו מאחור, אז הבנו שכנראה אנחנו אלה שצריכים לעשות זאת".

ולמה דווקא סדום? "רצינו משהו שיהיה שונה לחלוטין מ'ארץ נהדרת'", אומר שגב. "במשך שבע עונות טיפלנו כמעט בכל אספקט של ישראל היום, אז כדי לעשות משהו שונה היינו צריכים ללכת אחורה ולבדוק את שורש הבעיה, לחקור את המקור לכל בעיותינו. בסיפור של סדום, סיפור המסגרת הוא ראשית העם היהודי והברית עם אלוהים, ופרשת סדום היא גם סיפורה של המחלוקת הראשונה בין היהודי הראשון, אברהם, לבין אלוהים. האדם לאלוהים.

צפו בקדימון ל"זוהי סדום":

"סדום היתה תמיד דוגמה להיפך מאיך שעם מוסרי צריך להתנהג, ואנחנו בודקים בסרט אם השם הרע שיצא לסדום, וגם ליהודים, באמת מוצדק. אנחנו מציגים נראטיב אלטרנטיבי לזה התנ"כי לגבי היווצרות היהדות וסיפור החרבתה של סדום. אבל זו קודם כל קומדיה, עם מנה גדושה של הומור אינפנטילי, דמויות מגוחכות וניסיון אמיתי לעשות הרבה כיף, כמו שקומדיות ישראליות צריכות לעשות".

האם הם ניסו ליצור את המקבילה הישראלית והיהודית ל"בריאן כוכב עליון"? "גם אם נעמוד כולנו אחד על כתפי השני, לא נגיע לקרסוליים של מונטי פייתון", צוחק שגב. "אין לנו יומרות כאלה. עם זאת, עד כמה שאני זוכר, זכויות היוצרים על הספר האמיתי הן בכל זאת שלנו".

פרויקט קיץהדברים הטובים של קיץ 2010:• ג'וליה רוברטס עדיין כאןאתרי הצלילה השוויםמה קוראים סופרים בחופשהז'אן נובל מגיע ללונדוןהסככות מגיעות לחוף היםלמה אנחנו מתעקשים לנעול נעלי אצבעחבורת "ארץ נהדרת" יורדת לסדוםהאלבומים הבולטים של הקיץהדור הבא של מסנני הקרינההלהיט שיטרטר לכם באוזןמה רואים עכשיו בארצות הבריתסצינות הקיץ הלוהטותכמה מנות אפשר לעשות מסלק אחד

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>