שובה של כרמלה סופרנו

אידי פלקו חוזרת למסך כאחות בית חולים חובבת חומרים נרקוטיים ב"האחות ג'קי" ובוגרת SNL, איימי פוהלר מנסה לעשות את "המשרד" בגרסה הנשית ב"מחלקת גנים ונוף"

שתי קומדיות שבראשן גיבורות עולות הערב בהוט3. "האחות ג'קי" עם אידי פלקו, סדרה שנבנית סביב אישיותה הכובשת של השחקנית זוכת הפרסים שגילמה את אשתו של טוני ב"סופרנוס"; ו"מחלקת גנים ונוף" עם איימי פוהלר המצוינת, שכמו טינה פיי מ"רוק 30" החלה את דרכה ב"סטרדיי נייט לייב".

שתי הקומדיות הן מהזן החדש של העשייה האמריקאית - לא סיטקום של שלושה קירות ופסקול של צחוק - אלא שעטנז של כמה ז'אנרים. "האחות ג'קי", של ערוץ הכבלים שואוטיים, היא הטובה מבין השתיים. במרכזה עומדת (כל היום על הרגליים) ג'קי פייטון, העובדת בחדר מיון ניו-יורקי. בתוקף תפקידה היא נתקלת במקרים קשים של אובדן וסבל מדי יום. היא מתמודדת עם זה, ועם כאבים עזים בגבה, בעזרת משככי כאבים והומור. לשם כך היא שוכבת מדי יום עם רוקח בבית החולים (פול שולצה, מי שגילם את האב פיל ב"סופרנוס", ומי שהיה לו קשר עמוק עם כרמלה), מבלי שבעלה יידע.

פלקו בונה כאן דמות מורכבת ומרתקת, לעתים על חשבון הדמויות האחרות. יש בסדרה רגעים חינוכיים ודרמטיים מדי, אבל גם לא מעט הומור שחור ואווירה רווייה, שהופכת את הסדרה הזאת לאחת המבורכות והמעניינות שהועלו פה באחרונה.

"מחלקת גנים ונוף", המשלבת תעודה בדויה וקומדיה, ממש כמו "המשרד" (יוצרי הגרסה האמריקאית של "המשרד" הם גם יוצרי הסדרה החדשה הזאת), מתקשה לעמוד בסטנדרטים שהציבו קודמותיה בז'אנר. לזלי נופ (פוהלר) מהמחלקה האחראית על גנים ונוף בעירייה של העיר הבדיונית פוני שבאינדיאנה, היא מין ביורוקרטית קצת פחות מנוונת ויותר אופטימית מחבריה לעבודה. היא דמות פחות טובה ממייקל מ"המשרד", פחות מוכרת לאדם העובד, והסדרה נדמית קצת כמו חיקוי לסדרה המוצלחת ההיא.

אם מתעלמים מהשוואות הרי שזאת קומדיה חביבה למדי עם פוטנציאל (העונה השנייה שלה עלתה בשבת שעברה בארצות הברית). שלא כמו "האחות ג'קי", דמויות המשנה בסדרה הזאת מפותחות מאוד. טום האוורפורד (עזיז אנסרי) פקיד ציני שמבלה את רוב יומו במשחק "שבצנא", שיוזמותיה המרובות של לזלי רק גוזלות מהזמן שייעד לעצמו לא לעשות כלום; אן פרקינס היא ראשידה ג'ונס ("המשרד"), אחות שמנסה, בעידודה של לזלי, לשכנע את הקהילה להקים גן במקום בור גדול ומסוכן שנפער מאחורי ביתם. בינתיים, השכנים ספקנים - הם מעדיפים את הבור על רעש של ילדים שמחים בגינה.

"האחות ג'קי". הוט3, 22:00; "מחלקת גנים ונוף". הוט3, 22:30

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>