סרטים טובים שעדיין רצים

אורי קליין ממליץ על הסרטים הטובים שרצים בימים אלו בתי הקולנוע

מועדון הקריאה של ג'יין אוסטן: אם צולחים את הבנאליות המסוימת בסרטה של רובין סוויקורד מגלים יצירה חביבה למדי שמתארת כיצד שש דמויות מחפשות מודל לחייהן בספריה של ג'יין אוסטן.

בקצה גן עדן: סרטו החכם, היפה והמרגש של פאטי אקין, שמשלב באופן מופתי בין עלילותיו השונות, מתאר את מסעם הפיסי והרגשי של הורים וילדים בין גרמניה לטורקיה ובחזרה.  קדימה, תריץ אחורה: קומדיה מלנכולית שטותית אך סימפטית, שכתב וביים מישל גונדרי, שמצרה על הזמן החולף במהירות רבה מדי ומתארת את הניסיון לאחוז בו. לסגור מעגל: סרטה של תמרה ג'נקינס משלב בין הרציני לקומי כדי לתאר את תהליך ההתבגרות שנכפה על אח ואחות (לורה ליני ופיליפ סימור הופמן המצוינים) בעקבות הצורך שלהם לטפל באביהם הקשיש.

חצויה לשניים: סרטו החדש של הבמאי הצרפתי הוותיק קלוד שברול הוא מלודרמת מתח מבריקה שעוסקת, בין השאר, במה שמבדיל במציאות - ועל בד הקולנוע - בין נשים לגברים.

זה ייגמר בדם: סרטו של פול תומאס אנדרסון, שנעזר בהופעה מרשימה של דניאל דיי-לואיס, מעמת בין גבריות, קפיטליזם ודת כדי ליצור סאגה קולנועית אמריקאית רחבת ידיים וחמורת סבר.

הפרפר ופעמון הצלילה: סרטו האמיץ, החכם והיפה של ג'וליאן שנאבל הוא שיר הלל מפעים לרצונו של האדם לכתוב את חייו, גם כאשר גופו כלוא.

רכבת לדארג'ילינג: בנימה קלילה ורצינית כאחת מתאר סרטו המהנה של וס אנדרסון את תהליך התבגרותם של שלושה אחים, היוצאים למסע משותף בהודו. ארץ קשוחה: סרטם החדש של האחים ג'ואל ואיתן כהן הוא מותחן שנון ומרתק, מבוים ומשוחק בווירטואוזיות, שעלילתו בוקעת מתוך ההאפלה השוררת בתת-המודע של האמריקאיות עצמה.

תשוקה, זהירות: מלודרמת ריגול רומנטית שלמרות המסורתיות שלה מעידה על יכולת הבימוי של אנג לי ועל מכלול הפרדוקסים המאפיינים את יצירתו.

4 חודשים, 3 שבועות ויומיים: סרטו של כריסטיאן מונג'יו, שמתאר יום בחייהן של שתי סטודנטיות ברומניה, שלוש שנים לפני קריסת המשטר הקומוניסטי, הוא יצירת מופת של הקולנוע העכשווי.

הבלון האדום, הסוס הלבן: שני סרטיו היפים של הבמאי הצרפתי אלבר לאמוריס משנות ה-50, שבעדינות ותחכום כאחד בוראים מציאות של ריאליזם ופיוט.

סימנים של כבוד: סיפור מוסר המתאר את מלחמת הטוב ברע בדרכו הייחודית של הבמאי דייוויד קרוננברג, שנעה בין הקודר לגרוטסקי.

הרחק ממנה: סרטה הראשון כבמאית של השחקנית הקנדית שרה פולי הוא דרמה נבונה שמשתמשת במחלת אלצהיימר של הגיבורה שלה (ג'ולי כריסטי, יפה וקורנת) באופן בוגר והגון יותר ממרבית הסרטים מסוגו.

רטטוי: סרט אנימציה מחוכם ולעתים אפילו נועז, שבכלים יצירתיים מרשימים ולעתים אף מרהיבים מתאר את הולדתו של אמן ונושא בשורה של אחווה בעולם מבוהל.

חיים של אחרים: מלודרמה פוליטית יעילה בבימויו של פלוריאן הנקל פון דונרסמרק, שמתארת את מה שהתרחש במזרח גרמניה תחת השלטון הקומוניסטי וגם מבטאת את יחסה של גרמניה המאוחדת אל עברה.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>