פסטיבל סרטים אירוטיים - לגברים בלבד

פסטיבל סרטים אירוטיים בדרום קוריאה מטיל הגבלות על קהל הצופות

הסרטים האירוטיים חוזרים לדרום קוריאה, שם נאסרו להקרנה מאז סוף שנות ה-90. פסטיבל הסרטים הוורודים השנתי השני, שנפתח בסיאול בשבת, מביא למסכים הגדולים סרטים שעד לאחרונה היה אפשר להשיג רק בדוכני מכירה פיראטיים בפאתי העיר. אבל עדיין יש גבולות לפתיחות החדשה של קוריאה. ראשית, הפסטיבל שיימשך חודש פתוח לנשים רק בליל הפתיחה בכל אחת מארבע הערים שבהן הוא מתקיים, ובימים מיוחדים בלבד הוא פתוח לצפייה של זוגות. הצופות, מצדן, נראות מאוכזבות מכך שהסרטים אינם מספיק עסיסיים.

לעומת זאת, פסטיבל הסרטים הוורודים היפאניים חוגג את הז'אנר הסאטירי האירוטי שהבשיל בסצינת הקולנוע העצמאי ביפאן כבר בשנות ה-60. דרום קוריאה החרימה שנים רבות לא רק סרטים אירוטיים, אלא כל סרט שהגיע מיפאן - בעקבות סלידת הממשלה מההשפעות התרבותיות של מי שכבשו את המדינה בתחילת המאה ה-20.

בזמן השלטון הצבאי בדרום קוריאה בשנות ה-60, הזימה היתה העניין המרכזי שהטריד את הצנזורים במדינה. המדינה שלטה במספר הסרטים שצילומיהם אושרו בכל שנה ופיקחה על כל התסריטים. המסורת הזאת נמשכה עד סוף שנות ה-90, אפילו אחרי שבתי המשפט במדינה פסקו כי הצנזורה מנוגדת לחוקה הקוריאנית. הדיון בצנזורה הגיע לשיאו ב-1999, כשהמועצה הממשלתית למדרוג המדיה חסמה את הפצתו של סרט קוריאני שתיאר יחסי מין בין נערה צעירה לפסל.

מתוך הסרט "Glamorous Life of Sachiko Hanai"

הסרט, "שקרים", יצא לבסוף לאקרנים אחרי שצונזרו ממנו 17 דקות. הפתיחות בדרום קוריאה כלפי ארוטיות ועירום בסרטים התקדמה עם הזמן, אבל עדיין נדרשת מידה מסוימת של צניעות. צעירה בת 28, המעריצה את הסרטים היפאניים מהז'אנר המדובר, אמרה שהיא התאכזבה מסרטו של הידקאזו טאקהארה "טסמוג'י", המספר על תלמידת בית ספר המפתה את המורה הנשוי שלה. "זה לא מתקרב בכלל לרמה של החומרים למבוגרים שאפשר לראות היום באינטרנט", אמרה.

עם הסרטים המוקרנים השנה נמנים "Don't Let It Bring You Down" של קאזוהירו סאנו, "Slave" של אוסמו סאטו, והקרנה מיוחדת בתחום "ההארד קור הוורוד" של הפסטיבל לגרסת הבמאי לסאטירה הפוליטית "Glamorous Life of Sachiko Hanai" של מיצורו מאייקה.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>